Şans Fm Müzik Direktörü Özgür Selbes'le Röportaj

Şans Fm Radyosunun başarılı müzik direktörü Özgür Selbes
Bu haber 2016-04-09 00:11:58 eklenmiş ve 544 kez görüntülenmiştir.

Şans Fm Müzik Direktörü Özgür Selbes'le Röportaj

Şans Fm Radyosunun başarılı müzik direktörü Özgür Selbes ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdik ve samimi cevaplar aldık.

İşte Sorularımız ve Cevapları

 

1-Cantürk Haber- Biraz Kendinizden Bahseder misiniz Lütfen?

Ben Özgür Selbes aslen Aydınlıyım. 1982 doğumluyum gün ve ayı hiç bir zaman söylemeyi sevmedim.

Çünkü hemen burçlardan bahsediyorlar benimde kafam almıyor. :)))  2004 senesinde okey sıtelerınde yayın alarak başladım.

Sonra merak ile okey siteleri tasarım işine merak duydum yaklaşık 7 sene bu işle ve yayın alarak devam ettim.

İnternet radyoların Dj Özgür ile Özgürce Yayın” adı altında 8 sene yayın yaptım. Bu güne kadar bu zamana kadar üzerimde emeği olan herkese teşekkür ederim...

İsmim üzerindeki Dj eki ise müzik aletlerine merakımdan dolayı yaptığım ve şuan yapmakta olduğum diskolarda disk jokeylik (DJ) yaptğım içindir..

 

2-Cantürk Haber- Sizce Radyocu Kimdir?

Özgür Selbes - Bence radyocu insanları hitap eden bir kuruluşun bir parçası olarak saygı sevgi çerçevesinde işini yapmaya çalışan biridir. Ama bu dediğim olayı şuan internet radyolarında görmüyorum çünkü herkes birbirinin yaptığı işlerle mağlup edeceğine onlara çamur atmakla ya da sürtüşmekle rekabet ediyor. Bu da insanların gözünde radyoculuğu küçük duruma götürüyor bence.

3-Cantürk Haber- İyi Bir Radyocu Olmak İçin Neler Gerekmektedir?

Özgür Selbes - İyi bir radyocu diye bence bir şey yoktur sadece işini saygıyla severek yapan her yayıncı iyi radyocudur. Şu da var ki işine saygısı olmayanın, emeğe saygısı olmayanın kendine saygısı yoktur her iş emek ister her ıs yapan kişi için en iyisidir.

 

4-Cantürk Haber- Günümüz Gençliği Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?

Özgür Selbes - Aslında bu konu çok derin bir konu. Günümüz gençliği bir bakımdan mükemmel bir bakımdan çok hüsran. 

Şuan günümüz gençliğinde teknoloji merakı yüksek olduğundan hemen galeyana gelme yanı bizim dilde gaza gelme ihtimali yüksek. Onun için her aileye büyük işler düşüyor ve ülkemizdeki durum gençlerimiz çok büyük bir etken onun için buradan her ailenin, anne babanın Allah yardımcısı olsun

 

5-Cantürk Haber- Sizce Kendilerini Yeterince İfade Edebiliyorlar mı?

Özgür Selbes - Bence kendilerini ifade etmeleri için şartlar ve imkânlar çok müsait. Okuduğumuz dönemle şu an ki dönem arasında çok fark var. Biz okula giderken kitap bulmak da zorlanırken simdi okula vardıklarında kitaplar önlerinde hazır vazıyette oluyor. Şimdi üniversite şartları çok imkânlı. Bizim zamanımızda harç parası yüksekti ama simdi devlet bunu da kaldırdı yanı şuan ki gençliğin imkânları yüksek onun için kendilerini ifade etmeleri de yüksek ama su var ki unutmamamız gereken şimdi ki gençlerin kafa yapısını değiştirmek daha kolay.

 

6-Cantürk Haber- Bilmeyenlerimiz İçin Müzik Direktörü Ne Yapar?

Özgür Selbes - Müzik direktörlüğü çok farklı branşlarda çok farklı dallarda mevcuttur. Benim yaptığım radyoda müzik direktörü olarak her yayıncını dinlersin ama dinlerken seni ilgilendiren şarkıdır yayıncı değildir şarkı hakkında hatasını kusurunu düzeltmek görevindir. Oto yayın yanı playlist (şarkı düzeni) insanlar için basit bir olay ama ben 2 senelik müzik direktörlük hayatımda en dikkat ettiğim konudur.

Çünkü o anda yayıncı yok ama dinleyici dinliyor, dinleyici yayıncının yayınındaki dinleme zevkini onda da alması lazım. Şahsımca öyle bilgisayarda müzik listesini açıp lap lap diye şarkıları kafamıza göre listelemekle olmuyor.  Millet kendince ben iki saatte 2000 şarkı yüklerim ne var bu işte der. Ben her listeyi teker teker dinleyerek yeri geldiğinde yaptığım listeyi silip bastan yaparak yapıyorum. Diğer bir konu o radyoda görevliysem o radyonun menfaatlerini düşünmem lazım...

 

7-Cantürk Haber- Ulaşmak İstediğiniz En Büyük Hedefiniz Nedir?

Özgür Selbes - Ulaşmak istediğim hedef şuan için internet radyolarında müzik Direktörlüğü işini yaymak ve Şans FM’in menfaatlerini korumak ve her zaman üzerinde durduğum diğer konu ise ve aklımdaki tek konu desem yalan olmaz okey salonlarında sohbet salonlarında şuan duyulmayan dinlenmeyen çok iyi yayıncılar var bunları radyoculuğa kazandırmak.

8-Cantürk Haber- Bunun İçin Neler Yapıyorsunuz? 

Özgür Selbes - Müzik direktörlüğünün yayılması için şuan yaptığım işi görenler zaten bunun farkına varıyor. Diğer konu içinde okey sitelerinden gelme biri olarak oradaki dostlarımla irtibatta olarak bunları bulmak ve radyo fark etmeksizin radyocu dostlarımla haberleşip yayıncıları radyoculuğa kazandırmaktır.

 

9-Cantürk Haber- Radyoculuk Dışında İlgilendiğiniz Aktiviteler Nelerdir? 

Özgür Selbes - Radyoculuk dışında disk jokey (DJ)’lik yapıyorum ve muhasebeciyim, yaz aylarında tatil beldelerinde birçok club olmak üzere görevimizi icra etmeye çalışıyoruz ve üniversitelerin yılsonu eğlencelerinde çalışıyor ve gençlerin merakını orada görüyorum.

 

10-Cantürk Haber- Spor Yapıyor musunuz? 

Özgür Selbes - Spor yapmadan yasayan insan var mıdır ? : d

Voleybol ve futbol oynuyorum ayrı olarak avcılık sporunda birçok başarılı madalya ve kupam var.

 

12)Cantürk Haber- Sizce Başarının Ölçüsü Ne Demek?

Özgür Selbes - Başarının ölçüsü yoktur işine saygı duyuyorsan başarılısın zaten dedim ya işine eşine saygısı olmayanın kendine saygısı yoktur bir işi ilk kendin beğeneceksin ki sonra başkası beğensin.

 

13)Cantürk Haber- Size Sorulduğunda Asla Cevap Veremeyeceğiniz Soru Hangisidir?

Özgür Selbes - Ailemin ve benim maddi imkânları ve olanakları herkes yasadığı kendi bilir kendi anlar.

 

14)Cantürk Haber- En Sevdiğiniz Şarkı Ve Neden?

Özgür Selbes - Ben müzik direktörüyüm en sevdiğim şarkı ya da sarkıcı diye ayrım yapamam çünkü hepsini dinleyip sonuna kadar listeme ekliyorum ama son günlerde ağzımdan düşmeyen şarkı Adem Gümüşkaya’nın Şansımız Döndü’yü diyebilirim. 

 

15)Cantürk Haber- Sevdiğiniz Size Kötülük Etse Ne Yapardınız?

Özgür Selbes - Kötülüğe kötülükle karsı vermek bence doğru bir şey değildir tek bir kelime ederim Allah ıslah etsin 

 

16)Cantürk Haber- Yaptığınız En Büyük Çılgınlık?

Özgür Selbes - Motosiklet tutkunu biri olduğumu söylersem hız ile çılgınlığım var bu da genç iken şimdi yaşlandık artık: d

 

17)Cantürk Haber- Gerçek Dost Nasıl Olmalıdır?

Özgür Selbes – İyi günde seninle gülen, kötü günde seninle ağlayan kişi gerçek dosttur. Eğer varlığında seninle ise yokluğunda seninle değilse o zaten dost değildir ama bu devirde gerçek dost bulmak zor be abi.

 

18)Cantürk Haber- Öleceğinizi Bilseydiniz Son Saatlerinizi Nasıl Geçirmek İsterdiniz?

Özgür Selbes - Öleceğimi hiç düşünmedim ki ama madem bu soruyu sordunuz şöyle cevap vereyim öleceğimizi bilsem ya kokoreççi de kokoreç yerim ya da motorumun üstünde ölmek isterim: d

 

19/Cantürk Haber- Röportajımızın Sonuna Geldik. Son Olarak Söylemek İstediğiniz Son Bir Cümle Rica Edebilir Miyiz?

Özgür Selbes – İlk olarak benimle bu röportajı yapmak istediğiniz için çok teşekkür ederim. Son olarak benim bugüne kadar arkamda duran basta Şans FM yayın yönetmeni İnanç Talaygil ve Şans FM yönetim kuruluna mukaddes Demir ( Şirine ) ve ismini sayamadığım bütün dost ve arkadaşlarıma tınnet duyuyorum ve hepsinden Allah razı olsun.

Saygılar 

Cantürk Medya grubu olarak Şans FM İn Başarılı Müzik Direktörü Özgür Selbes’e Teşekkürler ediyoruz ve Başarılarınızın Artarak Devamını Diliyoruz. Saygılarımızla

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Mukaddes demir 2016-04-08 17:33:53
Beni de unutmadiğin için teşekkür ederim yolun da sansin da bol olsun beraber çok gusel islere imza atmaya devam
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat