Aşk Yeniden Dizisinin Oyuncusu Tevfik İnceoğlu Röportajı

Başarılı gazeteci Zühre Gülşen Aşk Yeniden Dizisinin Oyuncusu Tevfik İnceoğlu
Bu haber 2016-04-17 13:54:30 eklenmiş ve 734 kez görüntülenmiştir.

Aşk Yeniden Dizisinin Oyuncusu Tevfik İnceoğlu Röportajı

Başarılı gazeteci Zühre Gülşen Aşk Yeniden Dizisinin Oyuncusu ve Kristal Elma Ödülü Sahibi Tevfik İnceoğlu ile çok başarılı bir röportajı yaptı.

 

 

Zühre GÜLŞEN- Kısaca kendini tanıtır mısın?

Tevfik İNCEOĞLU- 1967 İstanbul doğumluyum ama aslen Aydın Kuşadası kütüğüne kayıtlıyım. İstanbul doğumlu olmam annem ile babamın kısa süreliğine İstanbul’da olması. 2 yaşında esas yaşadığımız İzmir’e geri dönmüşüm. 26 yaşına kadar İzmir de yaşadım. Mesleğim icabı 1995 yılında İstanbul’a geldim. Çünkü oyunculuğu burada devam ettirebilirdim. Burada tiyatro kursuna devam ettim. Çünkü 10 yaşından beri uğraştığım tiyatro mesleğini sadece beraber çalıştığım ustalardan aldığım eğitimle ve kişisel yeteneğimle sürdürüyordum. Kursta aslında ezelden beri bildiğim şeyleri öğretiyorlardı. Ama kurs sayesinde tam profesyonel oldum. Ve meslek hayatıma dizileri ‘de ekledim sırasıyla. Eğitimini İzmir Konak Halk Eğitim Tiyatro'da tamamladım. Kariyerime 1992 yılında Mahallenin Muhtarları dizisinde deli karakteri ile başladım. Kariyerimin en önemli dizisi ise 1994 yılında çekilen Kaygısızlar dizisidir. En son rol aldığım dizi 2011 yapımı Aklın Başına Gelsin dizisidir. Bu dizide Seyfi rolünü canlandırdım. Şu an halen tiyatro eğitmenliğine devam ediyorum. Ti tiyatrosunda genel sanat yönetmenliği yapıyorum. Oynadığım sinema filmleri, 2011 şenlik name (bir İstanbul masalı), 2012 sağ salim, Garanti bankasının reklamında oynadım (2012)

 

Zühre GÜLŞEN- Yolda tanındığın oluyor mu?

 

Tevfik İNCEOĞLU- Yolda tanınmaya başlayalı 21 yıl oldu, tanınmak hoş bir şey. Ama nadir egonuz oyunculardan olduğum için tanınmak demek işimin bir parçası demek. Kimseyi kırmayı sevmeyen bir yapım olduğu için. Yolda kim çevirirse sohbet ediyorum isteyenlerle fotoğraf çekiliyorum, Teknolojinin artmasıyla fotoğraf çektirme işi baya yoğun oluyor ama dediğim gibi bu beni yormuyor bilhassa mutlu etmek mutlu ediyor.

 

Zühre GÜLŞEN- Tevfik iç dünyasında neler yapar, nelerden hoşlanır?

Tevfik İNCEOĞLU- Tevfik işini çok sever bu yüzden iç dünyasında oyunculuk için uğraşlar verir. Bunun yazısına gezmeyi yeni yerler keşfetmeyi çok sever yüzme ve deniz sevdalısıdır. İnsanları sevmek ve insanlar tarafından sevilmek onun için çok önemlidir.49 yaşındaki bedeni 30 yaşını geçmeyen ruh yapısına sahiptir. Mutlu olmaktan çok mutlu etmeye özen gösterir.

 

 

Zühre GÜLŞEN- Tiyatro ve televizyon oyunculuğundan gelecekte beklentilerin nelerdir?

Tevfik İNCEOĞLU- Tiyatro ve televizyondan gelecekteki beklentim yakaladığım kariyerimi devam ettirmem ve ölene dek bu işte kalıcı olmak.

 

Zühre GÜLŞEN- Sana kimi oynamak istersin diye sorsalar cevabın ne olurdu?

Tevfik İNCEOĞLU- Keşke birazcık benzeseydim bu benim için sadece hayal çünkü hiçbir benzerliğimiz yok. Ama benzeseydim kesin bir cevabım olurdu. ATATÜRK.

 

Zühre GÜLŞEN- Kendini eleştirir misin?

Tevfik İNCEOĞLU- Kendini eleştirmeyen, bırak oyuncu olmayı insan bile olamaz

 

Zühre GÜLŞEN- Tiyatro oyunculuğunda hatanın dönüşü yoktur ve gerçekten herkes tiyatrocu olamaz. Ama dizi oyunculuğu kazandırıyor. Bununla ilgili neler söylersin?

Tevfik İNCEOĞLU- Diziler, bir tiyatro oyuncusunun mesleğini daha rahat sürdürmesi için bir gelir kapısıdır. Ama çoğu oyuncu diziden para kazandığı sürece tiyatro yapmaya ya zaman ayıramıyor ya da üşeniyor. Ben her ikisini de beraber yürüten nadir oyunculardan biriyim.

 

 

Zühre GÜLŞEN- İlk oyunculuk deneyiminizi nerede yaşadın?

Tevfik İNCEOĞLU- Benim anneannem Türkiye’nin ilk kadın ip cambazı şimdi ne alakası var diyebilirsiniz zamanlar sırf tel üstünde yürünmüyormuş aynı zamanda tiyatral bir yapı içerisinde akrobasi yapılıyormuş. Annemde aynı mesleği devam ettirmiş ve 1960’li yıllarda sinemaya geçmiş. Onların hikâyeleri ile büyüdüm ve günlerini aldım bu sebeple 10 yaşından ilk defa sahneye çıktım.

 

Zühre GÜLŞEN- Bu alanda bir eğitimin var mı?

Tevfik İNCEOĞLU- Basta da belirttiğim gibi ben bu alandaki eğitimimi çok büyük ustalar ile çalışarak sahnede aldım. Konservatuvar okumak isterdim ama olmadı. Şartlar uymadı. Asla konservatuvar okuyanları küçümsemiyorum ama yetenek olmadığı dünyanın en iyi konservatuvar ini bitirmek bile yeterli olmuyor. Ama ustalar ile çalışmanın yani sıra Konservatuvar hocalarının açtığı kurslarda eğitim aldım. Ben oyuncu adaylarına örnek olmak istemem bu yüzden hepsine tavsiyem konservatuvar a gitmeleridir. Ben yeteneğimle 3 defa ödül almış bir oyuncuyum. Ama bu oyuncu olmak isteyenlere örnek olmamalı.

 

Zühre GÜLŞEN- Oyunculuk dışında yaptığın ya da yapmak istediğin bir iş var mı?

Tevfik İNCEOĞLU- Oyunculuk haricinde yapmak istediğim bir iş asla olmadı. Olmayacak.

 

 

Zühre GÜLŞEN- Oynadığın rolün sana benzeyen yönleri var mı?

Tevfik İNCEOĞLU- Şu anda oynadığım rolün bana benzer yönleri çok. İnsanları kırmaktan kaçınan, herkesi koşulsuz seven, hiç kurnazlık düşünmeyen, insanlara zarar vermekten kaçınan bir karakter. Ama bu rolden evvel birçok rolde oynadım hepsinin bana benzediğini söyleyemem mesela bundan önceki işimde. Kadınlara zulmeden, insanlara zarar vermeyi meslek haline getirmiş bir kişiliktim. Ama gerçek hayatımda o tür insanlardan nefret ederim.

 

Zühre GÜLŞEN- İleriye dönük projelerin var mı varsa neler?

Tevfik İNCEOĞLU- Mutlaka anneannemin hayatı film ya da dizi yapmak istiyorum. Türkiye’nin ilk kadın ip cambazı olmasının yanı sıra dehşet bir hayat hikâyesi var.

 

Zühre GÜLŞEN- Günlük hayatında vaktini nasıl değerlendiriyorsun?

Tevfik İNCEOĞLU- Bol bol gezerim, kitap okurum, sınamaya ve tiyatroya giderim.

 

Zühre GÜLŞEN- Örnek aldığın bir sanatçı var mı?

Tevfik İNCEOĞLU- Şener Şen, Metin Akpınar, Zeki Alasya'dır.

 

 

Zühre GÜLŞEN- Kristal Elma Ödülü sahibisin. Bu ödülü nasıl aldın? Halen tiyatro eğitmenliğine devam ediyorsun ve bu günlerde Aşk Yeniden adlı dizide oynuyorsun. Kaç tane dizide ve tiyatro da oynadınız?

Tevfik İNCEOĞLU- Kristal Elma ödülü bir sigorta acentesinin tanıtım reklamından aldığım yılın en iyi cast ödülüydü ama tiyatrodan da iki ödülüm Var. Eğitmenliğe nefesim yettiği sürece devam edeceğim. Sürekli ana kadrosunda oynadığım 7 dizi var, misafir oyuncu olduklarımı sayarsak 13 dizide oynadım. 4 sinema filmim var bunların biri Hint filmi.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat