Radyocu Bir Arkadaşımla Röportaj…

Bir Rukiye Türeyen Röportajı
Bu haber 2017-08-04 23:19:34 eklenmiş ve 738 kez görüntülenmiştir.
Radyocu Bir Arkadaşımla Röportaj…
 
Bir Rukiye Türeyen Röportajı
 
Onu milyonlar tanıyor diyemeyeceğim, çünkü ben de yeni tanıdım. 
Ben de siz okurlarla birlikte, gerçekleştireceğim bu röportaj sayesinde kendisini daha yakından tanıyacağım. Röportaj konuğum genç bir radyocu arkadaşım Mertay Çapkın 
 
Rukiye Türeyen Merhaba Mertay, bize kendinden bahseder misin
 
Mertay Çapkın; Tabii ki. Okul hayatıma Muğla’da başladım. 2. Sınıfa kadar eğitim hayatıma Muğla’da devam ettim. Sonra ailevi durumlardan dolayı Fethiye ye babamın yanına taşındım. 2. sınıftan 6. sınıfa kadar Fethiye de okudum. Tekrardan ise annemin yanına Marmaris’e taşındım. 6.sınıftan lise hayatıma kadar hala daha lise hayatımı Marmaris’te sürdürmekteyim
 
Rukiye Türeyen Radyocu olmak hayalin miydi Sonradan mı seçtin bu mesleği  Radyoculukta seni cezbeden nedir
 
Mertay Çapkın Tam olarak radyoculuk demeyelim de geniş kitlelere ulaşmaktı benim hayalim. Ve bunu da radyo programcılığına adım atarak başarmış bulunmaktayım. Radyoculukta beni cezbeden en büyük durum dinleyenler ile iletişime girmek, dinleyenlerin isteklerini, kalplerinden geçenleri eşlerine dostlarına sevdiklerine ulaştırmaktır. 
Rukiye Türeyen Hangi ünlü radyoda dj olmak isterdin Neden
 
Mertay Çapkın; Frekanslı olarak formatım gereği gerek pop olsun gerek yabancı müzik olsun Metro FM’de dj olmak isterdim. Ama hangi internet radyosu diye soracak olursanız zaten Türkiye’nin en büyük internet radyosu olan bir radyonun bünyesinde çalışmaktayım. Ve bundan mutluluk ve gurur duyuyorum.
 
Rukiye Türeyen Radyoculuğun püf noktaları nelerdir İyi bir radyocu nelere dikkat etmeli 
 
Mertay Çapkın; Her mesleğin püf noktası olduğu gibi radyo programcılığının da püf noktaları var, yok değil elbet. Küçük ve önemli bir püf nokta verecek olursak diksiyon. Diksiyon çok önemlidir. Eğer bir programcının diksiyonu düzgün değilse dinleyici o programcıyı dinlemekten zevk almayabilir. Tabii bu da benim düşüncem.
 
Rukiye Türeyen Yayındayken başına gelen en ilginç olay nedir
 
Mertay Çapkın; Aslında geldi. Bir keresinde yayında iken bilgisayarım çok ısındığından dolayı anons sırasındayken kapanmıştı.
 
Rukiye Türeyen Biraz hayallerinden bahseder misin Hayalini kurduğun ve yapamadığın veya yapmak için çabaladığın bir hayalin var mı Varsa nedir
 
Mertay Çapkın; Her insanın hayalleri olduğu gibi benimde var. Hayalini kurduğum bir durum var. Youtuberlik şu anda öğrencilikten kaynaklanan maddi sıkıntıdan dolayı gerçekleştiremiyorum fakat pes de etmiyorum.
 
Rukiye Türeyen Biliyorsun genç girişimci diye bir şey var günümüz Türkiye’sinde. Sen de girişimci olsaydın hangi mesleği seçerdin
 
Mertay Çapkın; Genç girişimci olsam herhalde serbest mesleği seçerdim sonuçta rahat bir meslek türü.
 
Rukiye Türeyen Daha önce kaç radyoda dj’lik yaptın “Ben bu radyodan, bulunduğum ortamdan keyif alamadım ve rahatsız oldum” dediğin bir radyo oldu mu hiç
 
Mertay Çapkın;  Bir kaç radyo da programcılık yapmışlığım var. Fakat hiç bir yer de rahatsız olduğum söz konusu değildir. Her çalıştığım yer samimi sıcak ve aile ortamı olan yerlerdi.
Rukiye Türeyen Şunu hep merak etmişimdir. Bir insan hayata nasıl bakmalı Mertay Çapkın, hayata nasıl bakıyor Pozitif mi, negatif mi, isyankâr mı Ya da hayat işte yaşayacağız öleceğiz mi dersin Kısacası, hayatı ezbere yaşayanlardan mısın
 
Mertay Çapkın;  Eğer hayata pozitif bakarsanız aile, arkadaş, eş, akraba ilişkilerinizde pozitif ve sıcak olur. İnsanoğlu eğer kendini çok iyi tanırsa diğer insanlar ile iletişim kurma sıkıntısı yaşamaz. Hayat da asla ezbere yaşanacak bir olay değildir. Eğer ki hayatı ezbere yaşarsak çok büyük sıkıntılar ile karşılaşabiliriz. O yüzden hayatta her zaman tedbirli olmakta fayda var. Unutmayın, umut en karanlık günlerde bile kolayca bulunabilir yeter ki ışıkları açmayı unutmayın.
 
Rukiye Türeyen Gelelim engellilerle ilgili soruya. Her konuğuma sorduğum sorulardan bir tanesi. Mertay, sence neden insanoğlu başına bir hastalık gelmeden aynı hastalıktan muzdarip olan bir insanı anlamıyor Sen, hiç engelli bir bireyle bir gününü geçirmeyi düşündün mü Onların yaşantılarını merak ettin mi
Tıpkı sevdiğin bir ünlünün hayatını merak ettiğin gibi.
 
Mertay Çapkın; İnsanoğlu öyle bir şey ki ne malının ona değer verenlerin nede diğer insanların kıymetini bilir. Bir şeyin değeri zarar görünce veya kaybedilince anlaşılır. Benim annem %90 gözlerinden engelli ve ne kadar sıkıntılı yaşamlarının olduğunu biliyorum. Ve her zaman engelli kardeşlerimin, abilerimin, ablalarımın ellerinden tutmaya destek çıkmaya her zaman hazırım.
 
Rukiye Türeyen Evet, röportajımızın sonuna geldik. Öncelikle sana teşekkür ediyorum röportaj isteğimi kabul ettiğin için. Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersin
 
Mertay Çapkın; Öncelikle sana okuyanlara ve Cantürk Haberi takip edenlere bu yazıyı okudukları için teşekkürlerimi sunuyorum. Ve size de habercilik yolunda başarılarınızın devamını diliyorum.
 
Rukiye Türeyen Şahsım ve siz değerli okurlarım adına Mert Çapkın’a başarılar diliyorum.
 
Rukiye Türeyen!
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Rifat Kalakoğlu 2017-08-05 04:04:29
Mertay, çocuk yaşında kendi isteği ve girişimiyle çalışma hayatına atılmış bana göre genç bir girişimcidir. Bu yanıyla çok takdir ettiğim ve örnek gösterdiğim bir kişidir.
Okul arkadaşım Kadir EREN'in de torunu olan Mertay'ın, özellikle elektronik merakı nedeniyle yayıncılığa, radyo TV gibi iletişim yayıncılığına hevesinin kendisini ileride daha başarılı konumlara getireceği anlaşılıyor.
Röportajı yapan arkadaşımızın sorduğu çeşitli konulardaki sorularına verdiği yanıtlarda, Mertay, mesleki ve sosyal içerikli görüşleriyle bunu şimdiden kanıtlamış gözüküyor.
Kendisine ben de aracılığınızla başarılar diliyorum.
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat