seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye  

Genç Yetenek Çağıl Çelikşan İle Zühre Gülşen Söyleşti

Genç Yetenek Çağıl Çelikşan İle Zühre Gülşen Söyleşti
Bu haber 2015-09-21 11:57:34 eklenmiş ve 585 kez görüntülenmiştir.

Genç Yetenek Çağıl Çelikşan İle Zühre Gülşen Söyleşti 

Özel Röportaj

 

Oyuncu ve Tiyatrocu Ayaz Ayazoğlu’nun Desteğiyle Tiyatrodan Sonra Sinema-TV’ye Uzanan Çağıl Çelikşan

 

Çağıl Çelikşan Kimdir? Kısaca Tanıtır mısınız?

Çağıl Çelikşan Üsküdar da doğup Kadıköy de 22 senesini geçirmiş naçizane bir kardeşiniz. Türkiye Hapkido Federasyonunda Müsabık olarak görev yaptım ve Türkiye Şampiyonluğu unvanını aldım. Hayatımın bir çoğunda sporla ilgilendim Basketbal, Futbol ve Thai-box gibi sporlarda faal olarak hep görev yaptım. Oyunculuk için Muammer Karaca Tiyatrosunda eğitim almaktayım.

Çağıl Kalbiyle aklını hep farklı tutan biridir. Kalbi derya deniz aklı ise onun canlılarıdır. Kalbimden geldiği gibi davranır. Aklıma yatacak gibi yaşamayı tercih ederim her zaman. Dostluklara önem verir ve bunun faydasını da zararını da çoğu kez yaşamış hayatın cilveleri zorluklarıyla karşılaşırken göğüs germeyi her zaman bilmiştir.

Çağıl'ı anlamak için onun dibine girmeniz gerekir zaten o sizin gözünüzden yakaladığı cevheri, samimiyeti iyi niyeti anladığı an size dökülecektir. Sınırı korumak çok önemlidir benim için aşırıya tahammüllüm hiç bir zaman olmadı. Bu davranışta olabilir bir konuşmada anında uzaklaşırım.

Çağıl gülebildiğim yer cennetimdir bence bu yüzden her an gülmeye çalışırım. Benim kalbimin derinliğini benle tanışma fırsatı olan çok iyi anlayacaktır. Her konuda iddialıyımdır. Geride kalmayı çok sevmem. Mütevazi olmaya özen gösteririm kişisel kompleksleri aşmış biri olduğumu düşünüyorum dostlarımda bunu onaylıyor.

 

Çağılın Bir günü Nasıl Geçiyor?

Fırsat buldukça arkadaş toplantılarını sever ve katılır. Aynı zamanda kitap okumak bende bir hobi bağımlılık özellikle tarihsel romanlar, para-psikoloji ve dinler tarihi bunlarla ilgilenmeye bayılıyorum. Çokça sinema ve tiyatro seyretmeye çalışıyorum. Her anı gözlemlemeyi ve sonra onları birleştirmeye bayılıyorum. İyi bir gözlemci olduğumu hep söylerler zaten daha yapmadan karşımdaki ne yapıp ne konuşacağımı anlıyorum. Bunu önceden çokça gezip görmeme borçluyum psikoloji okumayı yüz okumayı seviyorum. Benimle gün geçirmek isteyen çokça arkadaşım var güler yüzümden hep enerjimi saçtığımı söylerler. Buda beni hep eğlenceli, güvenilir Adam olarak nitelendirilmişimdir.

 

Neden Oyuncu Olmak istediniz?

Farkında olunmak çok hoşuma gidiyor. Hep bir iş yaparken dinleneyim, dikkatler bende olsun isterim sahneye çıktığım an dış dünyayla ilişkim kesiliyor ve kendi dünyamda kendimin eğlenip ağladığım şeyleri yansıtmaktan gurur duyuyorum. Sanatçı olmak çok farklı bir haz kendin yaratıyor kendin yaşıyor kendinin isteği gibi olma fırsatın var. Oyunculuk, sanatçılık insan hazzını o kadar çok perçinliyor ki bunu bir şeyler oynarken yaratırken adeta mest oluyorsunuz. Düşünsenize istediğiniz her karaktere bürünebilir veya yeni bir karakter yaratabilirsiniz bu bir hastalık derecesinde keyifli yani en azından benim için öyle.

 

Örnek Aldığın Oyuncu veya sanatçı kişilikler Kimlerdir?

Örnek aldığım derken beğendiğim desem daha doğru olabilir. Çünkü tek olabilecek kişilik veya davranışlardan çok hoşlanırım yani kimseye benzememeye çalışırım bu benim günlük hayatıma da çok fazla yansımıştır. Örneğin kıyafet alırken bile kimsede olamamasını tercih ediyorum. Yani beni izleyen herkes bu Çağıl demeli. Beğendiklerim arasında Sadri Alışık’a bayılıyorum. Nejat Uygur ve Haluk Bilginer'de dikkatle İzleyip onlardan bir şeyler kapmaya çalışıyorum.

 

Sinemaya Bakışın Nasıldır?

Benim sinemaya bakışım koskoca bir rüyaya girmek gibidir. Orada isteğini bulabilir ister üzülür ister mutlu olursun ister aşık ister kahpe olursun içindekileri dışa vurur sinema zaten bu yüzden hazlarını ortaya çıkarır. Kimi zaman ağlatır kimi zaman güldürür. Farklı bir boyut, koskoca bir dünyadır sinema.

 

Oynamak İsteseniz en çok ne oynamak isterdiniz?

Bana her verilecek rolün üstesinden gelebilirim. Bunu çok çalışmaya borçluyum gerçekten isterseniz her şey olursunuz. Çalışmak yetenek kazandırır. Özellikle isterim diyebileceğim bir rol yok.

 

Çağıl bu toplumda en çok nelerden rahatsız oluyor?

Aslında benim çok rahatsız olduğum durum var. Bunu benle yaşayıp tanımak isteyen öğrenebilir buradan konuşunca her yere çekilebiliyor. Benim isyanım kimsenin okuyup öğrenmemesi fırsat buldukça bildiklerimi herkese konuşmaya çalışıyorum doğruyu göstermeye çalışıyorum bu her konuda Allah'a şükür Bana açık bir zihin vermiş, at gözlüklerini çoktan attığıma inanıyorum. Her öğrendiğim farklı bir merakımı uyandırıyor. Herkese okumayı çok okudukça ortak doğruları bulmayı tavsiye ederim.

 

Çağıl için aşk nasıl bir şeydir?

Ben aslında pek aşka inanmıyorum. Gelip geçici bir durum sanırım yani çok beğenip alıp giydiğin bir ayakkabı gibi 1 ay sonar parçalarsın onu. Ben sevgiden yanayım Allah herkesin kalbini sevgiyle doldursun sevgi sınırsız bir kavramdır. Sevmek bana annemden miras kalan tek duygudur. Kendinden vazgeçebildiğin kendinden taviz verebildiğin an seviyorsun demektir. Sevmek sevdiğin yanında uyurken rahatsız olmasın diye hareketsiz kalmak nefesini kontrol edebilmektir.

 

Gerçekten Tiyatro ve Sinemanın Değer gördüğüne inanıyor musunuz?

Türkiye'de çok fazla gördüğünü sanmıyorum. Çoğu devlet tiyatroları zorluklar çektiğini biliyorum ve bizim insanımıza sıkıcı geliyor nedense çünkü çok bölünme veya sosyal mesajı kaldırmıyor bizim ülkemiz çok bölündü parçalandı her bir oyunda bole olduğunu sanıyorlar bence düşüncelerine ters düşecek şeyler görmekten kuşku duyuyor olabilirler. Önceden ülkemizde tiyatro hep bir toplumsal sorun olarak oynanıyor belirli kısımlar dışında zevk vermiyordu. Bizim insanımız daha çok düz şeylerden hoşlanır ona ihtimam gösterir. Herkesin kendi fikri sanatın tiyatronun derinliğini yaşamayanları teşvik etmek en doğru olur böylelikle izleyici kitlesini genişletip bilgi sahibi daha çok yapabiliriz. Bu bir öncü olması gerekir. Fakat artık çok zor olduğunu düşünüyorum.

 

Çağılın tercih ettiği müzik tarzı var mıdır?

Biraz klişe olacak fakat her türlü müziği dinlemekten haz duyarım. Farklı duyguları tınılarda enstrümanlarda yaşayabiliyorsunuz. Günde en az 1 saatim müzikle geçer ve eşlik etmeyi çok severim. Ruh halim çok etkilemez müzik dinleme tercihlerinde.

 

Çağıl nelerden hoşlanmaz?

Samimiyetsizlikten nefret ederim. Samimiyetsizlik güvensizlik ve yalanı doğurur. Kalbinden gelmeyen hiç bir her kötü niyetli kişi benden uzak dursun. Herkesin psikolojisine saygım var kavga ihanet aldatmak çok kolay bir insan kazanmak hayatta her şeye bedel. Ayrıca hayvanları sevmeyen kişileri hayvan sevgisine davet ediyorum. Hz. Mevlana’nın çok güzel bir sözü var; Küsmek ve darılmak için bahaneler bulacağınıza, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.

 

Bir sinema filmi veya tiyatro oyunu yazmak isteseniz neyi anlatırdınız?

Ben yazmak istesem; Obje ve çeşitli unsurların insanlara çağrıştırdığı şeyden öte yalınlığı kullanarak bir duyguyu yazmak isterim. Bu bir aşk bir toplumsal sorun veya deli bir zihin bile olabilir. Yalınlık hayatta çok önemlidir ne kadar sade olursan o kadar anlaşılır saygı duyulur her şey. Abartı göze batar, Çağrışım sıkar izleyiciyi bana göre. Konjonktüre göre davranmak gerek bazen zaten konjonktürde benim düşündüğümü düşündüğüne inanıyorum.

 

Bir film veya tiyatro izlerken nelere dikkat edersiniz?

Öncelikle oyunculukları gözlemlerim. Ortam mekânlar nasıl kurulmuşum kalitesini hemen anlamaya çalışırım. Daha sonra oyuna veya filme kaptırmayı yeğlerim. O yönetmenin veya kamera yönetmenin açısını çok iyi idrak etmeye çalışırım devamlılık ve kareler çok önemlidir sinema için. Tiyatro ayrı bir dünya basına başına bir sanat bence o sahneye çıkan herkesin alkışlanmaya hakkı vardır.

 

İlk sahneye çıktığınızda neler hissettiniz?

İlk için ufak bir heyecan oluyor tabi ki, onca göz üzerinizde fakat bende değişik bir özelliğim var aşırı konsantrasyon ve o sahneye çıktığım an hiç bir şey gözüm görmüyor. İndiğim an sanki bir hipnozdan çıkmış gibi hissediyorum kendimi.

 

Türk sineması veya Dizileri Hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dizi sektörü aslında gayet iyi bence çok çeşitli konular ve karakterler var. Gerçekten içlerinde çok iyi oyuncular var. Bence bazı dizilerinde haksızlığına uğradığına düşünüyorum seyirci tarafından. Gününün 5 veya 6 saatini televizyon karşısında geçiren bir toplum için çeşitlilik olmak zorunda ve bu çeşitlilik çok iyi yakalanmış durumda bence. İzlerken çok keyif aldıklarım.

 

Çağıl’ın Düşündüğü bulunduğu yolda oyunculuk dışında neler var?

İlk olarak oyunculuğu tercih ettim fakat; Hep çeşitliliği sevmişimdir her şeyden biraz bilgi edinmeye çalışıyorum. Yönetmenlik, Fotoğrafçılık, Yazarlık hepsi zaten birbirine geçmiş birer halka gibiler hepsine ilgi duyuyor ve yakından ilgileniyorum. Umarım ilerde ismimi sıkça duyarsınız yaptığım projeler üzerine.

 

Oyuncu olma girişiminizi aileniz nasıl destekledi?

Ailem benim için hep heyecanlı davrandı hep arkamdalar. Benim fikirlerime hep saygı gösterirler. Gerçekten bir şey istiyorsam onu başaracağımı biliyorlar ve Bu yüzden sanatın içinde olmam gerektiğini de düşündüler ve değerli dostları, benimde değer verdiğim yaşam koç’um Sayın Ayaz Ayazoğlu ile beni çok daha teşvik ediyorlar. İyi ki sevdiklerim var ve iyi ki onlarla birlikte bu yolda ilerliyorum.

Sayın değerli insan size ve gazetenize çok teşekkür ederim. Ayrıca okuyucularınıza teker, teker teşekkürlerimi sunarım.

ETİKETLER : Genç Yetenek Çağıl Çelikşan İle Zühre Gülşen Söyleşti
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber'i Okuma Sıklığım ...
Hep Açıktır
Haftada En Az Bir Defa
2 Günde Bir
Her Gün En az 1 Kere
15 Günde Bir
Ayda Bir
İlk Defa Okuyorum
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
Cantürk FM Dinle
Arabesk Alemi Dinle
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzonspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Başbuğ Alparslan Türkeş
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim Bakanlığı
Engelli
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat
seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   antalya sex shop   izmir sex shop   bursa sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   ankara sex shop   bursa sex shop   bursa sex shop   antalya sex shop   sex shop   izmir erotik shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye