Sağlıkta Şiddet Durulmuyor

Hasta Yakını Doktora Parke Taşıyla Saldırdı
Bu haber 2018-07-18 10:33:52 eklenmiş ve 1093 kez görüntülenmiştir.

Sağlıkta Şiddet Durulmuyor

 

Hasta Yakını Doktora Parke Taşıyla Saldırdı

 

Sağlıkta şiddetin bir yenisi Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümü'nde yaşandı. Çocuğunun ateşi düşmeyince Pediatri Asistanı Bahattin Ahmet Yalçın’ın başında parke taşı ile saldırdı

 

Olay, 17.07.2018 gece saatlerinden Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusu içerisinde yer alan Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümü'nde vuku buldu.

 

Yüksek ateş şikâyetiyle hastaneye getirilen çocuk, serviste tedavi altına alındı. Bir türlü ateşi düşmeyen çocuğun babası Abdulkadir K., kendisine gerekli cevabı vermediğini öne sürdüğü nöbetçi Pediatri Asistanı Bahaddin Ahmet Yalçın ile tartıştı. Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine Abdulkadir K., bulduğu parke taşını aistanın başına vurarak parçaladı.

 

Doktora ilk müdahale meslektaşları tarafından yapılan asistanın yüzünden ve kafasından ciddi şekilde yaralandı. Mağdurun kafasına çok sayıda dikiş atıldı. Hayati tehlikesi olduğu belirtildi.

 

Saldırgan ise gözaltına alındı.

 

Konuyla ilgili olarak Harran Üniversitesinden de bir açıklama geldi. Üniversiteden yapılan açıklama şöyle;

 

KAMUOYUNA DUYURU

 

17.07.2018 tarihinde saat 22:35 civarında çocuk acil servisinde görevli arkadaşımız Dr. Bahattin Ahmet YALÇIN bir hasta yakını tarafından acil serviste görevi başındayken başına sert bir cisimle vurulmak suretiyle ciddi bir darp olayı yaşamıştır. Olay sonrası acilen ameliyata alınan doktor arkadaşımız hayati tehlikesi mevcut olup  halen yoğun bakımda takip edilmektedir.

Bu tür insanlık dışı yaklaşımlar bölgemizde hizmet eden tüm hekim arkadaşlarımızı ve sağlık çalışanlarını derinden üzmektedir. Bu menfur olayı tüm hekimler ve sağlık çalışanları adına şiddetle kınıyoruz.

Konuyla ilgili olarak 18.07.2018 Çarşamba günü saat 12:00 de Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi çocuk acil servis önünde basın açıklaması ve kınama eylemi yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Acil alınması gereken Tedbirler
İbrahim GÖRÜNME 2018-07-18 17:15:57
Öncelikle Doktorumuza Geçmiş olsun ve Acil Şifalar dilerim. Kolay geçiştirilecek bir mesele değildir ve yıllardır sürmekte olan bir vakadır. Tekrarlarının yaşanmaması için Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının acilen ebeveyn eğitimi, toplum eğitimi ve en sonunda da çocuk eğitimi ile ilgili protokoller yapmalı ve uygulanmalıdır.
Bu tarz hareketlerin içine giren insanların rehabilite edilmesi için de yasal olarak cezaların caydırıcı olması düşüncesindeyim.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber'i Okuma Sıklığım ...
Hep Açıktır
Haftada En Az Bir Defa
2 Günde Bir
Her Gün En az 1 Kere
15 Günde Bir
Ayda Bir
İlk Defa Okuyorum
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat