Şair Mehmet AKSU’dan Yabancı Mahkûmlara Konser

Maltepe 3 nolu Cezaevi Müdürü Şair Mehmet AKSU kurum personeli ve hükümlü tutuklulara duygusal anlar yaşattı.
Bu haber 2018-08-13 11:16:33 eklenmiş ve 2346 kez görüntülenmiştir.

Şair Mehmet AKSU’dan Yabancı Mahkûmlara Konser

 

Maltepe 3 nolu Cezaevi Müdürü Şair Mehmet AKSU Kurum Müdür vekili olarak görev yaptığı cezaevinde, 09.08.2018 tarihinde kurum personeli ve hükümlü tutuklulara bağlama çalıp, türküler söyledi,  okuduğu kendi şiirleri ile de duygusal anlar yaşattı.

 

Altı yıldır şiir dinletileri yaparak “ Erzurum Ve Kahramanmaraş Şair Kardeş Kent Olsun” seslenişini dillendiren şair cezaevinde yapmış olduğu türkü ve şiir dinletisini bu sene bu vakite kadar yapamadığını söyleyerek “ Erzurum ve Kahramanmaraş Şair Kardeş Kent Olsun” çağırımın ses dalgası bu şiir dinletimin le de yerine sayılır kabul görmesi arzumla türkülerimi söyleyip şiirlerimi okuyorum dedi.

 

Mecburiyet gerektirilmeyen hal durumu ile insanlar aynı ortamda bulunmaları gönülün işlevinin büyüklüğüdür.  Gönül se kısmetin çektiğine akar bulur durulacağı yeri orada oturur. Kısmetten öteye parmak dahi doğrulmaz. İşte biz de bugün sizlerle kısmetimizi yaşıyoruz, sanatsal ortamdan nasiplenmek çoğu insana nasip olmaz, burada bulunmuşluk günün iyi kazanımlarındandır. “ Türküler türküsü olanlarda eğleşir, çaysa türkülerle zikir olan muhabbet gönüllerde.” Allah’ım bu duru tertemiz yaşam arzusu taşıyan siz ve bu istikamet yolcularının yolları daim aydınlık eylesin dedi.  Türkülerin şiirlerin en çok yazıldığı okunduğu yerlerin ilk sıralarında cezaevleri gelmektedir. Duygusallığın üst perdeden yaşandığı yerlerdir cezaevleri bizler idareciliğimize sanatsal bakış açımızı da katarak en üst seviyede fayda sağlamaya çalışıyoruz.  “Veren elin yaşam kalitesi gören gözün bakış açısına ışık olur.”

 

“Mevcut şartlar da veren el olmak, ağır şartta orta direk olmak demektir.” Kaderin çakıştırdığı kişilerle birlikte aynı ortamda yaşamak sabır gerektirir,  sağlıklı dışarıdaki yaşama hazırlanmak inanç gerektirir. Yakınlarınızla irtibatınızı canlı tuttukça canınıza yangın uğramaz diyerek yaşam prensiplerinin önemine de değindi.

 

Şair Aksu’nun alkışlarla ayrıldığı salondan “başka zaman gene isteriz” dedikleri duyuldu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber'i Okuma Sıklığım ...
Hep Açıktır
Haftada En Az Bir Defa
2 Günde Bir
Her Gün En az 1 Kere
15 Günde Bir
Ayda Bir
İlk Defa Okuyorum
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat