İlçe Sağlık Müdürü Kanun Tanımadı!

Sendikaya üye oldu Delegeliğe adaydı Çalışanlara oy baskısı yaptı
Bu haber 2018-09-29 23:53:55 eklenmiş ve 1008 kez görüntülenmiştir.
İlçe Sağlık Müdürü Kanun Tanımadı! 
 
Sendikaya üye oldu Delegeliğe adaydı Çalışanlara oy baskısı yaptı 
 
Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde ilçe sağlık müdürü olarak görev yapan Doktor H.A. Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen’e kanuna aykırı olmasına rağmen üye oldu. Müdür Arslan bununla da kalmadı. Delegeliğe adaylığını koydu. Whatsapp grubu kurarak müdürlük çalışanlarına kendi belirlediği isimlere oy vermesi için baskı yaptı Türkiye’de son yıllarda kimi sendikaların hızlı bir yükselişi var. İktidarın önünü açtığı sendikalar kanun tanımadan üye sayılarını kurumlarda yaptıkları baskılarla ve “atama” vaatleriyle her geçen gün artırıyor. İşte böyle bir ortamda Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde skandal bir olay yaşandı. 
 
Kartepe İlçe Sağlık Müdürü doktor H.A. Memur Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık Sen’e üye oldu. 4688 Sayılı Kanun’un 15. Maddesi’nde “…il ve ilçe teşkilâtlarının en üst amirleri ile bunlara eşit veya daha üst düzeyde olan kamu görevlileri… sendikaya üye olamazlar” ifadesi yer alıyor. Üye olanlar hakkında valilik suç duyurusunda bulunuyor, aynı kanunun 38. maddesi gereğince para cezası uygulanıyor. 
 
WHATSAPP GRUBUNDAN BASKI
İlçe Sağlık Müdürü H.A. kanundan çekinmedi, Sağlık Sen’e üye oldu. Bununla da yetinmeyen H.A. ağustos ayında gerçekleştirilen delege seçimlerinde aday oldu. Adaylığı sonrasında seçimlerden bir gün önce müdürlük bünyesinde çalışan sendika üyesi personeli bir Whatsapp mesaj grubunda toplayan Arslan, üyelere kendi belirlediği listeye oy vermeleri için baskı yaptı. 
Konuyla ilgili açıklama yapan H.A. kendisine sendika üyeliğini yasaklayan ilgili kanun maddesi hatırlatılınca, “O madde belli personel sayısının üzerinde personeli olan kurum müdürleri için geçerli. Bizim için geçerli değil” ifadelerini kullandı.
 
Kocaeli Barış Gazetesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber'i Okuma Sıklığım ...
Hep Açıktır
Haftada En Az Bir Defa
2 Günde Bir
Her Gün En az 1 Kere
15 Günde Bir
Ayda Bir
İlk Defa Okuyorum
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat