Türkiye Kamu Sen Kocaeli Gündemi Değerlendirdi.

Birlikte gündemi değerlendirdiler
Bu haber 2018-10-23 17:33:16 eklenmiş ve 2925 kez görüntülenmiştir.

Türkiye Kamu Sen Kocaeli Gündemi Değerlendirdi.

 

Ülkemizin, kamu çalışanlarının gündemini meşgul eden ve siyasi partilerin secim öncesi kamu çalışanına vaat ettikleri konular hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan, Türk Yerel Hizmet Sen İl Temsilcisi Özcan Karabulut, Türk İmar  Sen İl Temsilcisi Kürşat Karadeli, Türk Emekli  Sen Dernek Başkanı  Alp Timincioğlu  ile birlikte gündemi değerlendirdi. 

 

1-NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Sayın Basın Mensupları;

Türkiye Kamu-Sen olarak kamu çalışanlarının sorunlarını değerlendirmek, tespitte bulunup çözüm önerilerimizi kamuoyuna açıklamak için sizlerle bir araya gelmiş bulunmaktayız. 

Bu konular ile ilgili değerlendirme yapmadan önce Türkiye’nin gündemini belirlediğimiz Danıştay’ın andımızın okullarda okutulması kararı ile ilgili bir açıklama yapma gereği duymaktayım. Konfederasyonumuza bağlı Türk Eğitim-Sen’in açtığı dava sonucunda Danıştay okullarda Andımızın okutulmasını yasaklayan düzenlemeyi İPTAL etmiştir.

Bu karar Türk milletine hayırlı ve uğurlu olsun. Bir an önce mahkeme kararının fiili duruma dönüştürülerek andımızın tüm okullarda okutulması gerekmektedir. Türkiye Kamu Sen olarak bu konuda taviz vermeyeceğiz. 

Çünkü bu milli bir meseledir. Aksini iddia eden de gayri millidir. 

Bunun en somut örneğini bizim yıllardır anlattığımız ama kamu çalışanlarının ısrarla üye olarak kalmaya devam ettikleri Malum- Sen (Sarı Sendika) göstermiştir. Memurun onlarca sorunu varken alanlara çıkmayan, açıklama dahi yapmaktan imtina eden Malum-Sen mesele andımız olunca karşı çıkmak adına alelacele açıklama yapmış ve eylem kararı almıştır. 

Merak ediyoruz Malum-Sen (Sarı Sendika) başkanı andımızın nesinden rahatsızdır. Türk olmaktan mı, doğru olmaktan mı, varlığının Türk varlığına armağan olmasından mı, Atatürk’ten mi yoksa “Ne mutlu Türküm diyene” sözünden mi rahatsız olmaktadır?

Mesele Türklük olunca bu malum şahısların karın ağrısı nedir? Türk’e sevgisizlikleri nedendir? Milli meselelerle uzaktan yakından alakası olmayan bu şahısların ve her aklı başında olan bireyinde şaşırdığı Türkiye Cumhuriyeti Devletinden Maaş alan, almış olduğu maaşla hayatını idame ettiren, ailesini geçindiren 1 Milyon Türk memurunun ne olduğu, kimler ile raks ettiği belli olmayan bir zihniyetin yönettiği sendikaya üye olarak destek vermesidir. 

Buna şaşırıyoruz. Ve yazık oluyor diyoruz. Umarız kamu çalışanları bunlara verdikleri destekleri ile neler yaptıklarını artık görürler ve ne oldukları ve kimler ile raks ettikleri belli olmayan sözde sendika ile yollarını ayırırlar. 

Okullarda okutulan ANDIMIZ dan RAHATSIZ olan ZİHNİYET ve zihniyete mensup olan veya mensubiyet hisseden ne OLDUKLARI BELİRSİZ, İPLERİ KİMİN ELİNDE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN güruhu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kimse zorunlu ikametgâha tabi tutmuyor.

SINIR KAPILARI SONUNA KADAR ACIK. Derhal ÜLKEMİZİ TERK ETSİNLER.  

Büyük devlet adamı ve Türk Milliyetçisi Ebulfeyz Elçibey ne güzel söylemiş. “Türk değilim diyene karşı sakın ısrar etmeyin. Tanrı'nın bahşettiği şerefi istemeyen şerefsize, biz zorla şeref verecek değiliz.” Demek suretiyle olayı ne güzel özetlemiştir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

 

2- KAMU ÇALIŞANLARINA EK ZAM VERİLMELİ.

Türkiye Kamu-Sen olarak kamu çalışanlarının enflasyon karşısındaki ekonomik kayıplarının telafi edilmesi için acilen kanuni düzenleme yapılarak kamu çalışanlarına ek zam verilmeli.

Yıllık enflasyonun %24,5’e yükselmesiyle memur maaşlarının son üç ayda %6,4 oranında erimiştir.  Eylül ayı asgari geçim sonuçları çerçevesinde ortaya çıkan rakamlar özellikle kamu görevlilerinin kayıplarının artarak devam ettiğini ortaya koymuştur.

Gelirleri sabit olan ailelerin giderleri ise sürekli artmaya devam ederken, Eylül ayında memurun önceki aya göre 212 TL daha fakirleştiği görülmektedir.

Artık görülmüştür ki, memurlarımızın bu rakamlarla geçinme imkânları kalmamıştır. Hayat standartları giderek gerilemeye başlamıştır. Ek zam hem memurlarımızın ekonomilerinin rahatlamasını hem de piyasaya bir canlılık gelmesini sağlayacaktır. 

 

3-TÜM KAMU ÇALIŞANLARININ EK GÖSTERGELERİ YÜKSELTİLMELİ.

Tüm siyasi partiler secimden önce, seçim beyan namelerine kamu çalışanlarına ek gösterge verecekleri yazdılar ve ek göstergenin 3600 çıkarılacağı müjdesini secim öncesi kamu çalışanlarına vermiştiler. 

Bu konuda Türkiye Kamu-Sen kapsamlı bir rapor hazırlamış ve Milletvekillerinin tamamına göndermiştir. MHP Genel başkan yardımcısı Sayın Mustafa Kalaycı’da bunu bir kanun teklifi haline getirerek Meclise sunmuştur. Ek gösterge tüm kamu çalışanlarının sorunu, burada da bir ayrımcılığa gidilmeden tüm kamu çalışanlarının ek göstergeleri yükseltilmelidir.

Hiçbir kamu çalışanı bu düzenlemeden mahrum bırakılmamalıdır. Bu konuda tüm siyasi partilerin kamu çalışanlarına sözleri var. Kamu çalışanları tüm siyasi partilerin secim öncesi vermiş oldukları ek göstergenin yükseltilmesi hakkındaki kanun tasarısının TBMM getirilerek kanuni düzenlemenin meclis genel kurulundan geçirilerek bir an önce çalışma hayatına uyarlanmasını bekliyorlar.

 

4- EHLİYET VE LİYAKATLİ ŞAHSİYETLER İŞ BAŞINA GETİRİLMELİ.

Kamudaki bir diğer büyük sorunda liyakat ve ehliyet meselesidir. Türkiye Kamu-Sen olarak Türkiye’nin yaşadığı zorlu süreçte milli birlik ve beraberlik adına çok sıkıntılara katlandık, sabrettik. 

Fakat memleketi yönetenlerin ısrarla birlik ve beraberlik vurgusunu yapmasına rağmen, kamuda halen ayrımcılık, baskı, adam kayırmacılık, ehliyet ve liyakati es geçme gibi uygulamaların sürdüğünü  görüyoruz. Ülkemiz bu işlerin nelere neden olduğunu çok acı tecrübeler yaşayarak görmüştür. 

Kamuda liyakat ve ehliyet sahibi kişiler yok sayıldığı müddetçe,   kamuda birlik ve beraberlik sağlanamadığı gibi hizmet kalitesi de düşmektedir. 

Bu işlerin bilerek yapılması tam anlamıyla ihanettir. Kamuda bu ihanete bir son verilmesi gerekir. Türkiye Kamu-Sen olarak defalarca bu konuyu dile getirmemize rağmen birkaç cılız örnek dışında bir düzelme göremedik. Siyasetten beklentimiz kamudaki ayrımcılığa, adam kayırmacılığa bir son vermesidir. Mademki bu trende hepimiz varız.  Hepimizde bu devletin çalışanıyız. 

Öyleyse eşitlik ve liyakat ilkelerine göre kamu dizayn edilmelidir.

 

Ömer ÇEKER

Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat