Kocaeli Türk Sağlık Sen: Seyyar Görev Tazminatları Girişimlerimiz Sonucu Ödeniyor

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker'in yapmış olduğu basın açıklamasını yayınlıyoruz.
Bu haber 2018-11-22 13:24:19 eklenmiş ve 432 kez görüntülenmiştir.

 

Kocaeli Türk Sağlık Sen: Seyyar Görev Tazminatları Girişimlerimiz Sonucu Ödeniyor

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker'in yapmış olduğu basın açıklamasını yayınlıyoruz.

 

Birinci basamak sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarına haziran ayında ödenmeyen seyyar görev tazminatlarının Türk Sağlık Sen’in Sağlık Bakanlığı nezdinde yapmış olduğu girişimler sonucu ödenmesi nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker Şubede basın açıklaması yaptı.

 

07 Ekim 2018 tarihinde birinci basamak sağlık kuruluşlarında seyyar görev yapan sağlık çalışanlarına yılda iki kez ödenmesi gereken seyyar görev tazminatlarının ödenmesi gereken ilk dilimin hak sahiplerine ödenmediği için basın açıklaması yaptık.

Bu tazminatın seyyar görev yapan sağlık çalışanlarının alın terinin karşılığı olduğunu ifade ederek vaktinde ödenmesinin mecburiyet olduğunu ifade etmiştik.

Sadece basın açıklaması yapmakla yetinmeyip konuyu Ankara Türk Sağlık Sen Genel Merkezine taşıdık. Genel Merkezimizde resmi yazı ile Sağlık Bakanlığına başvuru yaparak Seyyar Görev Tazminatlarının hak sahiplerine ödenerek mağduriyetinin giderilmesini istemiştir.

 

Nihai girişimlerimiz ve basın açıklamalarımız ses getirdi.

Sağlık Bakanlığı (Strateji Geliştirme Başkanlığı) tarafından Bakan adına Bakan yardımcısı Osman DİNÇBAŞ’ın E-imzası ile yayınlanan yazıda 2018 yılı seyyar görev tazminatı verilecek unvan ve pozisyon dağılımı ile adam ve gün sayısı oranlarının Hazine ve Maliye Bakanlığınca vize işlemlerinin tamamlandığı hakkında 81 İl valiliğine resmi yazı göndererek;

Seyyar görev tazminatlarının cetvellerde belirtilen adam/gün sayısının aşılmayarak ödemelerin yapılması talimatı verdi.

Bu yazıdan sonra idarecilere düşen gerekli düzenlemeleri yapıp, bir an önce çalışanın alın terinin karşılığını vererek sağlık çalışanlarının endişeli bekleyişini sona erdirmelidirler.

Birinci Basamakta görev yapan sağlık çalışanlarının seyyar görev tazminatlarının ödenmesinde göstermiş olduğu hassasiyet için Sağlık Bakanlığına ve emeği geçen yetkililere çalışanlar adına teşekkür ederiz.

Temennimiz Sağlık Bakanlığı burada göstermiş olduğu hassasiyeti diğer sorunların çözümünde de göstermesidir. 

İlk açıklamamızda çalışanların hakkını her platformdaki tüm araçları kullanarak savunacağımızı herkes iyi bilsin demiştik. Bugün verdiğimiz mücadele sonucunda bu noktaya gelinmesi çok önemlidir ve mücadelenin getirdiği bir başarıdır.

Çalışanların mağduriyetinde ortalarda görünmeyen, idarelerin gölgesinde gölgelenen,  konu hak aramaya olduğu zaman çalışanı sahipsiz bırakan Sarı Sendika her zaman olduğu gibi konuyu sahiplenerek sorunu kendilerinin çözdüğü yalanları ile çalışanı kandırma ve aldatma yoluna baş vurarak emek hırsızlığına soyunacaklardır.

Sağlık çalışanları bu kez emek hırsızlığı yapan Malum Sen’cilere müsaade etmeyecektir.

Biz her zaman şuna inanmaktayız.

Mücadele edenler her zaman kazanamayabilirler, ama kazananlar hep mücadele edenlerdir.

Onun için sağlık çalışanlarının hakları ve hukuku için emek adına verdiğimiz mücadelemizi yılmadan usanmadan sürdüreceğiz.

Bu kutlu mücadelede de sağlık çalışanlarını sendikamıza destek vermeye çağırıyor, gelin Türk Sağlık-Sen çatısı altında birlikte huzurlu ortamlarda kaliteli sağlık hizmetini vatandaşımıza sunmak, gelecek korkusu olmadan, Milli gelirden payımıza düşeni almak, mutlu sağlık çalışan ve mutlu Türkiye için birlikte mücadele edelim diyoruz. 

 

 

ETİKETLER : Kocaeli Türk Sağlık Sen Seyyar Görev Tazminatları Girişimlerimiz Sonucu Ödeniyor ömer çeker
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
Cantürk FM Dinle
Arabesk Alemi Dinle
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzonspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Başbuğ Alparslan Türkeş
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim Bakanlığı
Engelli
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat