Zolan, Yerel Yönetimleri Anlattı

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) Enerya sponsorluğunda düzenlediği “Kent Gazeteciliği Eğitim Programı’nın ikincisine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan konuk oldu.
Bu haber 2018-12-30 11:27:44 eklenmiş ve 816 kez görüntülenmiştir.
Zolan, Yerel Yönetimleri Anlattı
 
Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) Enerya sponsorluğunda  düzenlediği “Kent Gazeteciliği Eğitim  Programı’nın ikincisine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan konuk oldu. 
 
Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim programında Başkan Zolan, yerel yönetimlerin oluşumu, yetkileri, sorumlulukları ve görevleri hakkında bilgi verdi.
 
“YETKİLERİMİZ ARTTI”
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de belediyecilik anlayışının ve verilen hizmetlerin 2014 yılında Denizli’nin büyükşehir statüsüne alınmasıyla birlikte değiştiğini ifade etti.  Daha önce neredeyse hizmet anlamında ellerinin kollarının bağlı olduğunu belirten Başkan Zolan,  “Bir okul duvarını bile yaptığımızda ya da bahçesini düzenlediğimizde, soruşturma geçirirdik. Yetkimiz şehir içindeki bir okul duvarını bile yapmamıza izin vermiyordu. Ancak şimdi böyle değil. Hem gelirlerimiz, hem de yetkilerimiz arttı” dedi.
 
MİNİ BİR DEVLET YAPISI
Büyükşehir olduktan ve 5393 sayılı kanun ile tüm yetki sorunlarının ortadan kalktığının ifade eden Başkan Osman Zolan, “Yeni sistem ile belediyeler mini bir devlet yapısı gibi işlemeye başladı. İlk dönem yeni ilçeler ile birlikte yetki karışıklığı yaşansa da şimdi her şey yoluna girdi. Herkes sınırını ve sorumluluklarını biliyor. Büyükşehir olarak sistem ya iki dönemde ya da üç dönemde tam olarak oturur deniliyor” diye konuştu.
 
“YETKİMİZ DIŞINDA”
Çardak Havaalanı konusunda Pamukkale Taksi Kooperatifi ile yaşanan soruna da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sorunun belediye yetki sınırları dışında kaldığını söyledi. Başkan Zolan, konuya şimdilik müdahil olmadıklarını ve çözüm sürecini takip ettiklerini de belirterek, “Büyükşehir için en önemli konu vatandaşlarımızın Çardak Havaalanı’na rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamalarıdır. Eğer çözüm bulunamazsa, bundan sonra biz de yolcu taşıyacağız diyebiliriz. Ama şu da unutulmamalı ki, hiçbir belediye yolcu taşımacılığından zarar etmeden çıkamaz. Denizli Büyükşehir Belediyesi şehir içi yolcu taşımacılığı için her ay 3 ile 4 milyon lira zarar ediyor” şeklinde konuştu. 
 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber'i Okuma Sıklığım ...
Hep Açıktır
Haftada En Az Bir Defa
2 Günde Bir
Her Gün En az 1 Kere
15 Günde Bir
Ayda Bir
İlk Defa Okuyorum
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat