Ozan İlo’dan İmza Günü

Türkav Genel Merkezinde yeni çıkan iki kitabını imzaladı.
Bu haber 2019-01-06 11:13:15 eklenmiş ve 1989 kez görüntülenmiştir.
Ozan İlo’dan İmza Günü
 
05.01.2019 Cumartesi günü 12.00- 19.00 Saatleri arasında Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (Türkav) Genel Merkezinde düzenlenen imza gününde yeni çıkan iki kitabını imzaladı.
 
İlhami ERDOĞAN diğer namı ile Ozan İlo’nun imza günü dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Sayın Metin Nurullah Sazak, Türk Haber Sen Genel Başkanı Sayın Yücel Kazancıoğlu, Taş Medreseliler Genel Başkanı Sayın Naim Yanık, Milliyetçi Hareket Partisi Altındağ İlçe Yönetimi, Ülkücü Hareketin Değerli Ozanları Âşık Sefai ve Kaya Kuzucu, Türkav Ankara Temsilcisi Alperen Gülal ve imza gününü duyan çok sayıda üye ve misafir katıldı.
 
İlhami Erdoğan( Ozan İLO) KİMDİR
1962 Yozgat doğumlu olan İLHAMİ ERDOĞAN, 1980- 1991 yılları arasında "MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası" sanığı olarak yargılandı. Mamak Askeri Cezaevi, Eskişehir ve Bursa Özel Tip Cezaevleri, Bâlâ ve Ankara Kapalı Cezaevleri ile Ankara Yarıaçık Cezaevi'nde yatarak cezasını tamamladı.
 
Cezaevindeyken "OZAN İLO" mahlası ile şiirler yazmaya başlayan İlhami Erdoğan'ın şiir ve makaleleri Bizim Ocak, Yeni Düşünce, Yeni Anadolu, Türkeli Hergün, Bizim Dergah ve Yusufiyelilerin Sesi gibi değişik dergi ve gazetelerde yayınlandı. Evli ve 4 cocuk babası olan İlhami Erdoğan Ankara'da ikamet etmektedir.
 
"Meşhed" (Şiir), "Söğüt Mektupları" (Belgesel), "Nefes Demir Can Demir" (Şiir), "Can Azerbaycan" (Kollektif Araştırma), "Türk'üm Türk'ü Çağırırım" (Şiir), "Dağlar Beni Çağırıyor" (Şiir), "Anlayana Gül Uzattım" (Şiir), "Sâdıkların Hor Görünme Zamanı" (Şiir) isimli kitapları yayınlanmıştır. 
Ağaç, dallarıyla salınır, gürler, 
Kişi dostlarıyla, dağları aşar!
Dostun kıymetini bilmeyen körler;
Çelmeye gerek yok, düz yolda düşer!
(Ozan İlo)
 
 
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat