Bengü Yeni Bir Tekli İle ''Yazık...'' Karşımızda


Bu haber 2019-03-01 13:41:27 eklenmiş ve 917 kez görüntülenmiştir.

Bengü Yeni Bir Tekli İle ''Yazık...'' Karşımızda

 

Ersay Üner'in composer olduğu her iş benim için özellikle konuşulması gereken işlerdir. Zira bence Ersay Üner -en azından-son beş yılın en iyi Türk bestecisidir.

 

Yaptığı her iş zor sindirilen, uzun ömürlü işlerdir ki özellikle Yankı, bunun en büyük örneğidir. Zaten bu parçanın uzun ömürlü olacağını da bir yazımda belirtmiş, başarısını öngörmüştüm. Ben öngörmesem de parça o sinyali açıkça veriyordu.

 

 Bu parçadan sonra adeta Ersay Üner'in marka değeri arttı ve ürünlerinin sektörde pazar payı artışa geçti.

 

Bengü de talepkârlardan biriymiş ki "Yazık"ı seslendirmiş. İyi de yapmış!

 

Bengü, ses rengini ve vokal aralığını en beğendiğim seslerden biridir. Her ne kadar ben onun 2007-2011 popstarlık (hareketli, club kızı imajı) dönemini övsem ve özlesem de kendisi slow şarkıları devleştirmeyi de biliyor. Herhalde slow şarkıları taşıma kabiliyetiyle de Türkiye'de sayılı isimlerden olduğunu kanıtlamama gerek yok.

 

Velhasılı, bu şarkıyı seçmesi Bengü'nün hayrına oldu.

Şarkıya dönecek olursam,

Etnik introsu tersköşe!

Nakaratı bütüncül!

Harmonisi olan, sindirimi zor KALİTELİ BİR ŞARKI!

Bengü de vokalde harika iş çıkarmış!

Yalnız,

NEDEN "Altın Çağ"ı kapatıp kapatmadığna dair bir şey demeden albüm arasına single serpiştiriyor. Bu stratejiyi pek çok sanatçı yapıyor ama ben bunu iyi bir strateji olarak görmüyorum. Albüm düşüşe geçtiğinde hemen elinizdeki bombayı salmak albüme bir katkı sağlamıyor. Hele ki bütüncül bir albüm yaptıysanız ve bağımsız bir single ile dikkat çekmek istediyseniz albüme yazık etmiş olursunuz.

 

Bana göre Bengü bu single'ı yayınlamak yerine Altın Çağ'da yer alan Neden şarkısını kliplendirse daha iyi olabilirdi. Daha fazla sükse yapmazdı belki ama hiç değilse albümü rafa kaldırmış olmaz, hala harcanacak taze kan bulundurmuş olurdu.

 

Bengü'ye başarılar diliyorum umarım grafiklerde tepeyi görür. Ha, bu arada, sanatçı hamile olduğunu duyurdu. Doğum sürecini kazasız atlatmasını diliyorum. Allah analı-babalı büyütsün...

 

Engin Bolat 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer MAGAZİN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat