Siyasi Partiler 3600 Ek Gösterge Sözünü Tutmalıdır.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker İş Yeri Temsilcileri ile toplantı yaptı.
Bu haber 2019-03-03 10:44:44 eklenmiş ve 317 kez görüntülenmiştir.

Siyasi Partiler 3600 Ek Gösterge Sözünü Tutmalıdır.

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Körfez Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, Kandıra Devlet Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Körfez ağız Diş Sağlığı Merkezi, Derince Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Derince İlçe Sağlık Müdürlüğü, İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kocaeli Üniversitesi Diş Fakültesi, İş Yeri Temsilcileri ile toplantı yaptı.

 

Yaklaşan Toplu Sözleşme Hakkında İş Yeri Temsilcileri Bilgilendirildi.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Körfez Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, Kandıra Devlet Hastanesi, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Körfez ağız Diş Sağlığı Merkezi, Derince Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Derince İlçe Sağlık Müdürlüğü, İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kocaeli Üniversitesi Düş Fakültesi, İş Yeri Temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıya Şube Başkan Yardımcıları Saniye Yıldıran, Şengül Çakmak, Arif Ovalı, Denetleme Kurulu Üyesi Erkan Temel, Derince İlçe Baş Temsilcisi Kürşat Alkan, İzmit İlçe Temsilcisi Ercan Öztürk, Gölcük İlçe Temsilcisi Gürol Şanbayatlı, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi Orhan Gazi Gencel, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Baş Temsilcisi Tahir Saklaman, Derince Ağız ve diş Sağlığı Merkezi Temsilcisi Mehmet Koşkan, Denetleme Kurulu Üyesi ve Körfez Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi Arif Balcı, Üye Sefa Cebre, Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Temsilcisi Talip Doğan, İzmit Seka Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi Ahmet Atalay, Temsilciler Levent Öz, Üyeler Engin Paşaoğlu, Fatih Öztürk, İzmit İl Sağlık Alikahya Yerleşkesi Baş Temsilcisi Temsilcileri, Erkan Çakmak, İl Sağlık Müdürlüğü Baş Temsilcileri Serkan Kökduman, Mevlüt Dinçer, Kocaeli Devlet Hastanesi Temsilcisi Muhiddin Daş, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi Temsilcisi Gülcan Uygun, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastane Temsilcileri, Ayşe Dalgıç Gülen, Adem Ayata, Kocaeli Üniversitesi Düş Fakültesi Hastane Temsilcisi Eyüp Özoğlu toplantıya katıldı. Toplantıda çalışama hayatı ile ilgili gelişmeler hakkında İş Yeri Temsilcilerini ve katılımcıları bilgilendiren Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

 

Döner Sermaye Ek Ödemelerinin Maaş Gibi Müktesep Hak Haline Getirilmeli.

Şube Başkanı Ömer Çeker yaptığı açıklamada; Döner Sermaye Ek Ödemelerinin maaş gibi müktesep hak haline getirilmeli veya iyileştirmeye yönelik herhangi bir düzenleme yapılması için Toplu sözleşme Masasında gündeme getirmeyen bu konuda ısrarcı olmayan Malum Sen (Sarı Sendika) sayesinde sağlık çalışanları sabit ek ödeme dışında ücret alamadığı için sağlık çalışanlarını mağdurdur. Dedi.  

 

Gelirlerimiz Düştü, Döner Sermaye Ek Ödemesi Dağıtamıyoruz

Açıklamalarını sürdüren Başkan Çeker; Hastaneler finansman sorunlarını çözmek için döner sermayeyi gelirlerini kullanması ve gelirlerimiz düştü Döner Sermaye Ek Ödemesi dağıtamıyoruz gibi idarelerin bahaneleri ile sağlık çalışanlarının alın teri olan performansa dayalı döner sermayeler adeta hastanelerde sıfırlandığını söyledi. Çeker; Sağlık çalışanları hakları olan döner sermaye Ek Ödemelerine kavuşmaları, Döner sermaye oranlarının arttırılması ve döner sermayelerin yükseltilmesi için ülke genelinde Türk Sağlık Sen Genel Merkezi öncülüğünde çalışma başlattık. Dedi.

 

Çalışanın Haklı Talebinin Türkiye Kamuoyuna Taşıyacağız.

Çeker; Sağlık çalışanlarının imzalayacağı dilekçeleri Sağlık Bakanlığı’na ve YÖK'e (Üniversite Hastaneleri için) yapacağımız kitlesel basın açıklaması ile teslim edeceğiz. Çalışanın haklı talebini Türkiye kamuoyuna taşıyacağız. Sağlık çalışanlarının Döner Sermaye Ek Ödemelerinde yaşamış oldukları mağduriyetlerin sonlanması için yapacağımız çalışmaya destek olmaya davet ediyorum. Dedi. 

 

Siyasi Partiler Kamu Çalışanına Vermiş Oldukları 3600 Ek Gösterge Sözü Tutmalıdır. 

Açıklamasını sürdüren Çeker; Mecliste gurubu bulunan bütün siyasi partilerin secim beyannamelerinde yer verdikleri ve Kamu çalışanlarının sabırsızlıkla bekledikleri 3600 Ek Gösterge sorunu Konfederasyonumuzun, ifade ettiği biçimde TBMM ele alınarak 3600 Ek gösterge konusu taleplerimiz çerçevesinde değerlendirmeye alınarak tüm kamu çalışanlarının faydalanacağı şekilde secimden önce çözüme kavuşturulması gerektiğini söyleyen Çeker; Siyasi partiler Kamu çalışanına vermiş oldukları 3600 Ek Gösterge sözünü tutmalıdır. Dedi. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK-ÇEVRE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat