Gölbaşı, Tarımda Çağ Atlayacak

Cumhur İttifakı Gölbaşı MHP Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, belediye bünyesinde Tarım Destek Merkezi kuracaklarını açıkladı.
Bu haber 2019-03-06 10:44:21 eklenmiş ve 1113 kez görüntülenmiştir.

Gölbaşı, Tarımda Çağ Atlayacak

 

Cumhur İttifakı Gölbaşı MHP Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, belediye bünyesinde Tarım Destek Merkezi kuracaklarını açıkladı. 

 

ANKARA - Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, tarımsal üretimde de önemli bir yeri olan Gölbaşı’nda tarıma çağ atlatacaklarını ve Gölbaşı çiftçisinin yüzünü güldüreceklerini açıkladı. Başkan Adayı Şimşek, bunun için ilk aşamada Tarım Destek Merkezi kuracaklarını ve her yıl Gölbaşı Tarım Fuarı düzenleyeceklerini bildirdi.

 

31 Mart’ta yapılacak mahalli seçimler için geriye sayım sürerken Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, geleceğe ilişkin proje açıklamalarına bugün de bir yenisini ekledi. 

Cumhur İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

ÇİFTÇİYE REHBERLİK…

“Gölbaşılı çiftçilerimiz hali hazırda tarımsal destek ve hibelerle ilgili olarak özel sektör firmalarından danışmanlık hizmeti alıyorlar. Ancak birçok çiftçimizin de yanlış yönlendirildiğini, kandırıldığını ve mağduriyet yaşadığı da bildiğimiz bir gerçek.

Bu durum karşısında Gölbaşı Belediyesi bünyesinde İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve Ziraat Odamız ile işbirliği yaparak Tarım Destek Merkezi kuracağız. 

Bu merkezde Gölbaşılı çiftçilerimize tarım arazilerinin ekonomik ve verimli kullanılmasına yönelik eğitimler verilecek. Merkez, tarımsal destek ve hibeler hakkında da danışmanlık yapacak. Ayrıca, tarım alanında Gölbaşılı çiftçilerimizin pazar payını büyütmek amacıyla Gölbaşı Tarım Fuarı da düzenleyeceğiz.”

 
Haber ve Fotoğraf: Ramazan DURMUŞ
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat