Selahattin Kaplan: Gülümseyerek Kanser Tedavinize Destek Olun

1-7 Nisan Kanser Haftası nedeni ile Kansere Gülümse Derneği Genel Başkanı Selahattin Kaplan bir mesaj yayınladı.
Bu haber 2019-04-03 23:47:44 eklenmiş ve 465 kez görüntülenmiştir.

Selahattin Kaplan: Gülümseyerek Kanser Tedavinize Destek Olun

 

1-7 Nisan Kanser Haftası nedeni ile Kansere Gülümse Derneği Genel Başkanı Selahattin Kaplan bir mesaj yayınladı.

 

Mesajı şöyle;

 

Günümüzde kanser, tüm dünyadaki en önemli sağlık problemlerinden birisini oluşturmakta, görülme hızında belirgin bir artış gözlenmektedir. Kanserden korunma kanserin tedavisinden daha önemli bir husustur. Erkeklerde birincil koruma ile önlenebilen en önemli kanser olan akciğer kanserleri ülkemizde ve dünyada birinci sıradadır. Bayanlarda ise meme kanseri ve rahim ağzı kanseri birinci sırada yer almaktadır. 

 

Kanserden korunmada, başta sigara ve alkol olmak üzere, kanser yapıcı çevresel etkenlerden uzak durmak önemlidir. Bunun dışında düzenli spor yapmak, aşırı güneş ışığından sakınmak, özellikle meyve ve sebze ağırlıklı uygun bir diyet uygulamak ve doğal gıdalarla beslenmek kanser sıklığını azaltabilir.

 

Tüm bunların dışında Kansere hastalığında moral ve maneviyatın önemi de en az tedavi kadar önemlidir.

 

Merkezi Ankara'da olmak üzere ve yurt genelinde 25 İl/İlçede ‘de Temsilciliği bulunan Kansere Gülümse Derneği Kanser Hasta ve Hasta yakınlarına moral vermek ve imkânları dâhilinde de kendilerine maddi olarak da yardımda bulunmak amacı ile 2014 yılında kurulmuştur.

 

Tüzüğüne uygun şekilde, gerek yönetim kurulu üyeleri ve gerekse gönüllü temsilcileri ile birlikte çeşitli İl ve İlçelere Kanser hasta ve hasta yakınlarına moral vermek amacıyla çeşitli bilgilendirme toplantıları düzenlemektedir. Ayrıca kısa bir süre önce çıkarmış olduğu ''EN DERİNDEN'' albümü ile büyük bir beğeni kazanan ve Cd gelirinin belli bir kısmını da Derneğimiz vasıtası ile Kanser hastalarına vermekte olan THM Sanatçısı Hasibe Temiz de hastalarımıza konserler vererek kendilerinin yanında olduğumuzu her vesile ile göstermektedir.

 

Kansere Gülümse Derneği Genel Başkanı Selahattin Kaplan sözlerini aşağıdaki ifadelerle bitirmeden önce Kanserde erken teşhisin ve moralin çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamıştır:

 

''Etrafımızda dökülen saçlarımız duygularımızı ve gülümsemenizi hiçbir zaman beraberinde götüremedi... Biliyorduk gülmek bizim için yaratılmıştı. Mutluluk, sevgi… Bunlar bizim için seçilmiş özel kelimeler değil miydi?

Hiç susmadık, hiçbir zaman etrafımıza boş bakışlar atmadık gücümüzün yettiğince.. Gözlerimizdeki umut ışığını söndüremeyecek ve asla boyun eğmeyecektik Kansere!

Neden boş bakacakmışız Dünyaya? Neden gülümsemeyi unutacakmışız? Gözlerimizdeki ışığı neden siyah boş birer küreye dönüştürecektik. Kanser asla koparamazdı bizi Ailemizden, sevdiklerimizden, sizden.

Şimdi saçlarımız burada ve biz halen sizlerleyiz, gülüşümüzle, umutlarımız ve sevgimizle.''

 

Kansere Gülümse Derneği

Yönetim Kurulu ve Temsilcileri adına

Selahattin Kaplan

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK-ÇEVRE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat