Tarafları Memnun Edecek Düzenleme Yapılarak, Sağlık Çalışanlarının Döner Sermaye Sorunu Çözülmeli.

Türk Sağlık Sen Sağlık Bakanlığı önünde eylem yaptı.
Bu haber 2019-04-05 09:23:08 eklenmiş ve 775 kez görüntülenmiştir.

Tarafları Memnun Edecek Düzenleme Yapılarak, Sağlık Çalışanlarının Döner Sermaye Sorunu Çözülmeli.

 

Hastanelerde sağlık çalışanlarının katkıları ile elde edilen (Döner Sermayelerin) Ek Ödemelerin kurumların ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılarak çalışanlara sabit ek ödemeler dışında her hangi bir ödeme yapılmaması nedeniyle Türk Sağlık Sen Sağlık Bakanlığı önünde kitlesel eylem yaptı. 

 

50 Bin Dilekçe Sağlık Bakanlığına ve Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Teslim Edildi. 

Hastanelerde sağlık çalışanlarının katkıları ile elde edilen (Döner Sermayelerin) Ek Ödemelerin kurumların ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılarak çalışanlara sabit ek ödemeler dışında her hangi bir ödeme yapılmaması nedeniyle illerden gelen 81 Şube Başkanının katılımı ile birlikte Sağlık Bakanlığı önünde Türk Sağlık Sen ve Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı öncülüğünde kitlesel basın açıklaması yapılarak Döner Sermayeler hakkında toplanan 50 bin dilekçe Sağlık Bakanlığına ve Yüksek Öğretim kurumu (YÖK) teslim edildi. 

 

Kamuda, Sağlıkta Şiddete Bir An Önce Çözüm Bulunmalıdır

Döner Sermayeler ( Ek Ödemeler ) hakkında Sağlık Bakanlığı önünde yapılan kitlesel eyleme Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’de katıldı. Başkan Çeker; Eylem sonrasında yaptığı değerlendirmede ilk olarak kamu çalışanlarına yapılan şiddeti kınadı.  Kocaeli Gebze’de bir öğretmenin katledildiğini ve İzmir Bornova’da bir aile hekiminin usulsüz talebi reddettiği için 9-10 kişi tarafından darp edildiğini söyleyen Çeker;  “ Kamuda, sağlıkta şiddete bir an önce çözüm bulunmalıdır. Çalışanlar hayatlarından endişe etmeden hizmet üretebilmelidirler. Hükümetten bu konuda acil düzenleme yapmalıdır” dedi. 

 

Çalışanlar Sabit Ek Ödemelere Mahkûm Edilmiştir

Değerlendirmelerini sürdüren Çeker; Bu gün bur da sağlık çalışanlarının haklı taleplerini dile getirmek için buradayız. Diyen Çeker; Çalışanların emekleri ile elde edilen döner sermayelerin çalışanlara adaletli bir şekilde dağıtılmayarak kurumların ihtiyaçları için kullanılmak suretiyle çalışanlar sabit ek ödemelere mahkûm edilmiştir. Dedi. Çeker; Sağlık çalışanlarının haklı taleplerini ve Döner Sermayelerin personele dağıtımında yapılan adaletsizliği her platformda dile getirmemize ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine iletilmesine rağmen Bakanlık çalışanın haklı taleplerini dikkate almayarak yeni düzenleme yapmama noktasında ayak sürümektedir. Diyen Çeker; Temennimiz bakanlık sağlık çalışanlarının feryadına kayıtsız kalmaz. Sağlık çalışanlarının talepleri doğrultusunda yeni bir Döner Sermaye düzenlemesini çalışma hayatına uyarlayarak sağlık çalışanlarının mağduriyetine son verir. Dedi.

 

Tüm Tarafları Memnun Edecek Düzenlemeler Yapılır.

Başkan Çeker; Demokrasisi gelişmiş ülkelerde kurum yöneticileri çalışanlar hakkında yapılacak düzenlemelerde çalışanların temsilcilerinin görüşlerini de alarak tüm tarafları memnun edecek düzenlemeleri çalışma hayatına uyarlar. Umarız Sağlık Bakanlığı ve YÖK sağlık çalışanları için yapılacağı yeni Döner Sermaye düzenleme yönetmeliğinde çalışanların sesine kulak verir. Diyen Çeker; Yeni Döner Sermaye düzenlemesinde katsayılar arttırılmalı ve yükseltilen katsayılarda tavan oranda uygulanmalı, sözleşmeli daime işçi pozisyonunda çalışan personelin maaş ve diğer özlük hakları, 4/B sözleşmeli personelin aylıklarının genel bütçeden ödenmesi ve Sabit Ek Ödemelerinin de genel bütçeden ödenmesi yönünde hükümler getirir. Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarının beklentileri doğrultusunda yeni bir düzenlemeyi kısa sürede hayata geçirmelidir.  Türk Sağlık Sen olarak konun takipçisi olacağız. Dedi.  

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat