Şehit Yakınları ve Gazilerin Sendikası Türkiye Kamu-Sen’dir

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikası (Kamu Sen) Şehit Yakınları ve Gaziler Komisyonu Başkanı Gazi Abdullah Gazioğlu Bengü Türk TV de
Bu haber 2019-04-22 22:18:38 eklenmiş ve 795 kez görüntülenmiştir.

Şehit Yakınları ve Gazilerin Sendikası Türkiye Kamu-Sen’dir

 

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikası (Kamu Sen) Şehit Yakınları ve Gaziler Komisyonu Başkanı Gazi Abdullah Gazioğlu Bengü Türk TV de Cem Açıkgöz’ün hazırlayıp sunduğu Günün raporu programında yaptığı açıklamada Şehit Yakınları ve Gazilerin Sendikası'nın Türkiye Kamu-Sen olduğunu dile getirdi.

 

 

Kamu Sen her daim milli bir duruş sergilemiştir. Milletin ali menfaati söz konusu olduğunda sendikacılığını bir kenara bırakıp taraf olmuştur. Özellikle şehit ve gazi hassas olduğu kaçınılmaz gerçektir.

 

Terörist başı bebek katili Suriye'den çıkıp Avrupa ülkelerine Yunanistan'a İtalya’ya gittiğinde Türkiye iade edilsin diye meydanlara çıkan protesto gösterileri yapan Kamu Sen'di.

Yakalanıp Türkiye'ye getirildiğinde ise Şehit yakınları ve gazilerin avukatlığını üzerine alıp o koridorda sırt sırta dökülen kanın verilen uzuvların hesabını sorulması için canla başla çalışan sesi en gür çıkan yine Kamu Sen'di.

 

PKK ile devletin görüşmesi ve buna da çözüm süreci başlatıldığında ‘’ helalleşmeden barış olmaz. Bunun ismi çözüm süreci değil çözülme süreci olarak niteleyen bunun aktörleri Akil insanları her toplantısında protesto eden tüm Türkiye'nin her alanında ve köşesinde bu yolun yanlış olduğunu teröristlerin pişman olup silah bırakması gerektiğini anlatan Türkiye Kamu Sen'di.

 

2013 yılında şehit yakınlarına ikinci iş hakkı Gazilere verilen istihdamın çerçevesini genişletilmesi ile binlerce hak sahibinin kamuya atanması söz konusu olduğunda, kamudaki Şehit yakınları ve gazilerin sorunlarını gündeme taşımak onları sahipsiz bırakmamak adına sendikalar nezdinde ilk defa Şehit yakınları ve Gaziler Komisyonu oluşturan sendika Türkiye Kamu Sen'di.

 

Memurların özlük haklarının belirlendiği yeni sosyal ve ekonomik kazanımlar elde ettiği yer, toplu pazarlık görüşmeleridir. Toplu pazarlık görüşmelerinde şehit gazinin taleplerini masaya getiren Türkiye Kamu Sen'di.

 

Dolmuşçu ve taksici esnafımıza ÖTV siz araç verilmesi gündeme geldiğinde şehit yakınları ve gazilerinde kapsama alınması gerektiğini savunan bu yolda imza kampanyası başlatan meclis koridorlarında ter akıtan Türkiye Kamu Sen'di.

 

Memur gazilerin ikinci emekliliği hakkı, Şehit yakınlarımıza ÖTV'siz araç alınmasında, hizmetli ünvanlı gazilerin memur unvanı verilmesinde Türkiye Kamu-Sen'in katkısı çok büyüktür.

Bunun yanında Türkiye Kamu-sen Genel Başkanı Önder Kahveci Beyefendinin liderliğinde 2019 yılının son aylarında hükümet ve memur sendikaları arasında yapılacak görüşmeler çerçevesinde 

 

Şehit Yakınlarının Çocuklarının Tamamına İş Hakkı,

Gazilere İkinci İş Hakkı, 

Muharip Gazilerimize İstihdam Hakkı

Gazilere ÖTV’siz Araç Alımı ,

Özel Okullarda %3 Olan Kontenjanı %5’e Çıkarılması 

Çalışan Şehit Yakını Ve Gazi Den Gelir Vergisi Kesilmemesi 

gibi konuları gündeme getirecek talebimizi ülkenin gündemine taşıyacağız.

 

Sizlerin desteği ile de başaracağımıza inancımız tamdır. Diyerek programda diğer konularda açıklamasına devam etti.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat