1071 Ülkücü Eymir Gölü Gençlik Koşusunda Yarıştı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklama yayınlandı.
Bu haber 2019-04-29 19:20:23 eklenmiş ve 689 kez görüntülenmiştir.

1071 Ülkücü Eymir Gölü Gençlik Koşusunda Yarıştı.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklama yayınlandı.

 

Açıklama şöyle;

 

Genel Başkanımız Sinan Ateş’in işareti ile Eymir Gölü’nde 1071 kişinin katılımıyla başlayan koşu 6 kilometrelik bir parkurda gerçekleşti. Koşundan önce katılımcılara Ülkü Ocakları tişörtü ve su, sonrasında ise çorba ve çay ikramı yapıldı. Koşu sonrası koşu alanı Ülkü Ocakları tarafından temizlendi.

 

Ödül töreninden önce Gençlik Koşusunda konuşma yapan Genel Başkan Sinan Ateş, sporun anlam ve önemine şu sözleriyle vurgu yaptı: “Öncelikle sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğunu unutmamak gerektiğini düşünüyoruz. Gençlik, yeni fikirler, aydınlık düşünceler, taze güç ve dinamik bir kuvvetin karşılığı olarak, yaşlanması mukadder olan bir toplum yapısına giren zindeliği, heyecanı, enerjiyi ve umudu ifade etmektedir. Milletimiz tarih sahnesine çıktığı andan itibaren; bugünün fiziksel ve mental kabiliyetlerinin sergisi yahut yarışı olarak gördüğümüz spor, biz Türkler için bir yaşam biçimidir.”

 

Sinan Ateş, sporun gençlerin hayatının bir parçası olması isteğini şu sözlerle belirtti: “Beş bin yıllık Türk medeniyetinin mirasçılığını üstlenmiş bulunan Ülkü Ocakları gelenekle modernin işbirliği altında sporun Türk gençliği için hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmesini arzulamaktadır.”

 

Genel Başkan Ateş, “Spor yalnız fiziki gücün bir üstünlüğü değildir. Karakter, ahlak ve zekâ da sporun diğer destekçileridir. Büyük Atatürk’ün söylediği gibi “Spordan yoksun olan bir gençlik nasıl ki vatan müdafaası sırasında etkili olamıyorsa insan denen varlığın kafa yapısı da ne derece tekâmül ederse etsin bedeni inkişafı noksan ve yetersiz olursa o kafayı ileriye götüremez, taşıyamaz.” sözleriyle Atatürk’ün spora verdiği önemden de bahsetmiştir.

 

Sinan Ateş, “Kendilerini uzun ve kararlı bir yolculukla mükellef gören ülkücüler, bu yorucu ve mukaddes, bu çetin ve uzun soluklu yürüyüşte geride kalmayan, direnci kırılmayan, nefesi yeten simalarıyla sonuca erişebilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle tertip ettiğimiz gençlik koşusu, hem gençlerimize yararlı olarak hem bizim konuya ilgimizin sathi olmadığını göstermek açısından önemlidir. Bu güzel organizasyonumuza katılımlarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyor, dereceye giren arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Erkekler, kadınlar ve Halk Koşusu kategorisinde dereceye giren yarışmacıların ödülleri Sinan Ateş ve Genel Başkan Yardımcılarımız tarafından takdim edildi.

 

Birincilere tam altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere çeyrek altın ve madalya hediye edilen yarışta; Elit Atletler Erkek kategorisinde; birinci Oğuzhan Ülger, ikinci Mehmet Eren Cantürk, üçüncü Cuma Öztürk; Elit Atletler Kadın kategorisinde; birinci Sıla Ayvat, ikinci Songül Keyvanoğlu, üçüncü İlkcan Kurt; Halk Koşusunda; birinci Yunus Emre Öcal, ikinci Furkan Özün olmuştur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat