5 Haziran Türkiye Çevre Sağlığı Günü de Olsun

Ankara'da 16.09.2014 de tarihinde kurulan Çevre Sağlıkçılar Platformu 5 Haziran Türkiye Çevre Sağlığı Günü vesilesiyle Ankara Hekimevinde toplantı ve akabinde iftar organizasyonu ile hem meslektaşlarını hem de davetlilerle bir araya geldi.
Bu haber 2019-05-19 11:12:38 eklenmiş ve 303 kez görüntülenmiştir.

5 Haziran Türkiye Çevre Sağlığı Günü de Olsun

 

Ankara'da 16.09.2014 de tarihinde kurulan Çevre Sağlıkçılar Platformu 5 Haziran Türkiye Çevre Sağlığı Günü vesilesiyle Ankara Hekimevinde toplantı ve akabinde iftar organizasyonu ile hem meslektaşlarını hem de davetlilerle bir araya geldi. 

 

Toplantıya Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Dairesi Başkanı Selami Duman, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Şenol Şentürk, Isparta’dan Türk Sağlık sen Isparta Şube Başkanı Çevre Sağlığı Teknisyeni Mümtaz Kamil Durak, Sağlık Eğitimcileri Derneği Başkanı İsmet Datlı, Niğde Bor TSM’den Mustafa Uçan ve Ankara’da ikamet eden Çevre Sağlığına gönül vermiş farklı tarihlerde, farklı okullardan mezun Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikeri katılım sağladı.

 

Toplantıya üzülerek katılamayacağını ve bir başka programa davetli olduğu için gelemeyeceğini bildiren davetlilerin mesajları paylaşıldı.

 

Programı, Sağlık Bakanlığı Ankara Hekimevinde 17 Mayıs 2019 Çarşamba saat 19.00 da başladı. Platform Başkanı İbrahim Görünme,  kısa bir açılış konuşması yaparak hazırlanmış olan 2 video (ekte linkleri paylaşılmıştır)’yu katılımcılara sundu. Bu tür toplantıların öneminde bahseden Görünme, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü artık Türkiye Çevre Sağlığı Günü olarak ilan edilmesini ve meslektaşlarımızın bugünü sahiplenmesi gerektiğini, atanamayan 3000 Çevre Sağlıkçı bulunduğunu ve bir an önce özellikle Sağlık Bakanlığının yüksek sayıda alım yapması gerekliliğini, MHP Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderdikleri yazı ile ilgili yönetmelikte değişikliğe giderek çevre sağlığı teknisyen ve tekniker kadrosu açmasını ve alım yapmasını beklediklerini ayrıca Platforma gösterilen ilgiden memnun olduklarını’ söyledi. 

 

Toplantıya katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Şenol Şentürk ise “Bölüşürsek Tok Oluruz, Bölünürsek Yok Oluruz” temalı konuşmasını yaptı.

 

Daha sonra söz alan Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Dairesi Başkanı Selami Duman “Kendilerinin sağlık memuru kökenli olması, ayrıca çevre sağlığı daire başkanlığı yönünden platformun çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini, talep edildiği takdirde kendilerine her konuda yardımcı olmak istediklerini belirtti.

 

Söz alan Türk Sağlık sen Isparta Şube Başkanı Çevre Sağlığı Teknisyeni Mümtaz Kamil Durak ise “Kendisinin çevre sağlığı teknisyeni olarak devam eden bir sendika yönetici olması hasebiyle durumlara vakıf olduklarını, dağıtılan bilgi notunun 6. Madde yer alan 1219 sayılı kanunda 2014 yılında yapılan değişikliğin sahada çok olumsuz sonuçlar doğurduğunu, sağlık personeli sayılmaması sebebiyle Fiili Hizmet Zammı ( Yıpranma), 3600, ek ödeme gibi konularda meslektaşlarımızı mağdur olduğu/olacağı ve bu konunun acilen düzeltilmesi için gerek sendikaların gerekse sivil toplum kuruluşlarının daha etkin çalışmasını gerektiğini söyledi.

 

Toplantıya katılan diğer Çevre Sağlıkçıların öneri ve görüşleri dinlenerek, iftar yemeğine geçildi. İftar sonrası okul yıllarını konuşarak özlem gideren Çevre Sağlıkçılar, fotoğraf çekimi sonrası daha sonra düzenlenecek bir başka toplantıda buluşmak üzere ayrıldı.

ÇEVRE SAĞLIKLILAR PLATFORMU ( ÇEVSAP) 2014-2019 ÇALIŞMALARININ VİDEOSU

 

ÇEVRE SAĞLIKÇILAR SAHADA NE İŞ YAPARLAR?

Mümtaz Kamil Durak, Abdullah Gazioğlu, Veysel Danacıoğlu, Erdoğan Öztürk, Galip Keçeci, Nizamettin İpteş, Recep Turpçu, Fatih Mehmet Delice, Ahmet Yavuz Doğan. Halim Kavak ve diğer meslektaşlarımıza gönderdikleri fotoğraf ve videolar için teşekkür ederiz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK-ÇEVRE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat