Çankırı Kaya Tuzunun Faydaları Nelerdir?

Hastalar Bu Ürünü Kesinlikle Doktor Kontrolünde Kullanmalıdır!!!
Bu haber 2019-06-09 11:41:07 eklenmiş ve 368 kez görüntülenmiştir.

Çankırı Kaya Tuzunun Faydaları Nelerdir?

Hastalar Bu Ürünü Kesinlikle Doktor Kontrolünde Kullanmalıdır.

Mamak Havadis olarak Çankırı kaya tuzunu yerinde görmek ve faydalarını sizlerle paylaşmak için Çankırı’ya gittik. Edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Çankırı kaya tuzunun faydaları hakkında bize bilgi veren, Çankırı’da bize rehberlik eden asırlık tuzcu esnaflarıyla tanıştıran ve gezdiren Ahmet ÇEVİK ve Resul DEMİRCİ’ye teşekkür ediyoruz.

Tarihi Çivitcioğlu Medresesi
Medrese binasının alt katı ve bahçe duvarları taştan yapılmış. İki katlı medresenin her iki katı da yan yana sıralı odalardan oluşuyor. Hücre tipi odaların önün de ahşap revaklar ve yöresel eşyalar dikkat çekiyor. Geniş ve köşeleri yuvarlak çatı saçakları ise medreseye ayrı bir güzellik katmış. 1754 yılında yaptırılan medrese, yakın zamanda elden geçirilmiş. Ney, ebru, hat gibi geleneksel sanatlarımızın kurslarının verildiği Çivitçioğlu Medresesi, zaman zaman sergilerin de yapıldığı bir kültür binası olarak hizmet veriyor.

Çankırı kaya tuzu

Çankırı tuzunun oluşumu yaklaşık 250 milyon yıl önceye denk gelir. ÇANKIRI kaya tuzu Milyonlarca yıl öncesi kuruyan denizlerinden arta kalan tuz yataklarından bazıları uzun yıllar yüksek basınç altında kalarak kristalleşirler. Dünyada kristal tuz yataklarından en önemlilerinden birisi de Çankırı’da bulunan ve ÇANKIRI kaya tuzu olarak adlandırılan tuzdur. Bu tuzların en büyük özelliği oldukça küçük molekül yapısına sahip olmalarıdır. Kristal tuzların küçük molekül yapısı, hücre zarından kolayca girip çıkmasını sağlar.

Neden insanın tuza ihtiyacı vardır?

İnsan vücudunun neden tuza ihtiyacı vardır? Doğa da yaşam birkaç temel maddenin üzerine kurulmuştur. Bunlardan birincisi oksijendir. Oksijen olmadan 3 dakika bile yaşamamız olanaksızdır. Oksijeni herhangi bir gazla değiştiremeyiz. Bunu herkes bilir. Bilmesek de kendiliğinden nefes alıp veririz. Sadece insan yaşamını değil aynı zamanda bütün canlıların yaşamını derinden etkileyen diğer iki madde ise su ve tuzdur. İnsan vücudundaki bütün canlı olayları, su içerisinde ve suyla olmaktadır. Bunun yanında suyun insan vücudundaki en önemli görevi enerji üretmektir. Su hücre zarından içeri akın ederken bildiğimiz elektrik enerjisi üretir. Özellikle beynin ve sinir sisteminin temel enerji kaynağı budur. Suyun hücreden içeri girebilmesine ise tuz yardım eder. Vücutta bütün hücreler vücut suyu diye adlandırılan sıvının içerisinde yüzerler. Hücre suyu ile hücrenin içinde yüzdüğü vücut suyu arasında tuz yoğunluğu farkı vardır. Bu fark vücutta ozmos gücünü yaratır. Canlı hücrelerin içinde bulunduğu vücut suyu ile yaptığı madde alışverişi bu ozmos gücüne bağlıdır. Yani hücreye yaşamı veren ozmos gücüdür. Çünkü canlı hücrelerde olan bütün metabolik olayların temelini ozmos oluşturur. Ana rahminde embriyo tuzlu su içerisinde gelişir ve özellikle hamileliğin son birkaç ayında her iki günde yenilenir.

DOKTOR KONTROLÜNDE Sürekli Çankırı kaya tuzu kullananlar ve Solesini içenler, şu faydaları görmüştür.

Vücudun asit baz dengesini olumlu etkiler.

Kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur.

Dolaşım sistemi ve organları olumlu etkiler.

Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

İNSAN NORMAL KOŞULLARDA SAĞLIKLI DOĞAR. SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN GÜNDE 2,5 litre SUYUN İÇİNE ÇANKIRI TUZU SOLESİ KATARAK İÇMELİDİR.

DOKTOR KONTROLÜNDE DÜZENLİ KULLANIMLA ŞU RAHATSIZLIKLARIN TEDAVİSİNDE YARDIMCI OLUR

Yüksek tansiyon ( bu hastalık bilindiği gibi beyin kanaması, kalp krizi, felç, vs. rahatsızlıklara sebep olur.)

Kilo kontrolü

Depresyon (lityum’la)

Stres (seretonin salgısını sağlamaya yardımcı olur.)

Böbrek taşlarının ve kumlarının. Erimesine,

Kalp ritmini düzenleme ve kalp damar hastalıkları

Migren,

Kemik erimesi (osteoporoz)

Gut hastalığına

Kireçlenme ve romatizmaya

Kanserli hücrelerin oluşumunu önlemeye ve tedavisine yardımcı olur.

Uyku düzeni sağlar.

Diyabet (şeker) hastalığına

Alzheimer(rafineri tuza konan alüminyumlu katkı maddeler Alzheimer hastalığa yol açar.)

Astım ve alerjiye (1 litre suya 2 çay kaşığı ÇANKIRI tuzu solesi katılıp her gün 10 dakika buharında durularak tedaviye yardımcı olur. )

Kaslardaki güç kaybına

Yaşlanmayı geciktirir.

Maksimum enerji kaynağı olduğundan yorgunluğa karşı, kramp ve adale ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.

Hafıza, unutkanlık ile ilgili sorunlarda

Sedef, egzama, siğil gibi cilt rahatsızlıklarına,

Akne ve uçukta (ÇANKIRI tuzu solesinden siğil, uçuk ve akneye sürülür ve zamanla iyileşmeye yardımcı olur.)

Cilt lekeleri ve çillere Soleden veya ÇANKIRI tuzundan akşam yatmadan sürüp üstüne kreminizi sürdüğünüzde zamanla pürüzsüz ve parlak bir cilt oluşumuna yardımcı olur.

Bel ağrıları için tuz tedavisi

Bel ağrıları için tuz tedavisi aşağıdaki gibi yapılır.

Gerekli olan malzemeler

1 su bardağı kaya tuzu
1 tatlı kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı zencefil
Yapılışı

Malzemelerle ısıtılır. Dayanılabilecek sıcaklığa getirilip bele sarılır. Isısını verene kadar bekletilir.

84 MİNERALLİ ÇANKIRI TUZUNUN KULLANILMASI ve SOLE YAPIMI

Çankırı tuzu cam bir kavanoza konur, üzerini kapatacak kadar su eklenir ve bu karışım erimeyecek seviyeye geldiğinde ortalama 2 saat sonra %26 lık doymuşluğa ulaşır. Bu Çankırı tuzlu eriyik su = SOLE’dir ve artık kullanıma hazırdır. ÇÜNKÜ 256 MİLYON YIL önceki temiz denizler o dönemin ekolojik koşullarının etkisi ile aşırı Güneş ışınlarıyla kurumuş ve bu güneş enerjisini içinde hapsetmiştir.

YÜKSEK TANSİYON HASTALARININ DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANIM ŞEKLİ

Günlük tüketmemiz gereken ortalama 2,5lt. (bünyeye göre artabilir) suya ilk hafta 1 çay kaşığı çözeltisinden katarak içilecek. İkinci hafta 2,5 lt. İçeceğiniz suya 2 çay kaşığı katılır ve düzenli içilmelidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan SU ve MİNERALLER hücreler tarafından yeterince alındığından hücrelerin kuraklığı giderilecek ve zamanla yüksek tansiyonun tedavisine yardımcı olur. Kristal tuzsuz su içildiğinde vücudun doğal minerallerini eksilterek, vücut hücrelerine girmeden süzgeçten geçer gibi vücuttan çıkıp gider. Bu nedenle Çankırı tuzlu su içmeliyiz.

DİĞER SAĞLIK PROBLEMLERİNDE VE SAĞLIKLI İNSANLARDA KULLANIM ŞEKLİ

Günlük içmemiz gereken 2,5 lt. SUYA 1 ÇORBA KAŞIĞI katılmalıdır. Bu ENERJİ ve YAŞAM KAYNAĞI suyu sabah aç karına, yemeklerden yarım saat önce ve 2 saat sonra, 1′er bardak içmelidir. Yemeklerde kesinlikle su içmemeliyiz. Oysa 84 elementli ÇANKIRI KRİSTAL TUZLU SU KÜRÜ insan fizyolojisinin birkaç ay gibi kısa sürede kendini toparlamasına, hücrelerin yenilenmesi, onarılması tedavisine maksimum seviyede yardımcı olur. ÇANKIRI tuzlu su kürünü sürekli yapmamız gerekir. Çünkü 84 mineralli ÇANKIRI tuzu vücudumuz için gerekli olan mineralleri içerir.

CİLT GÜZELLİĞİNE YARDIM İÇİN SÜRÜLEREK DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANIM ŞEKLİ

Cilde sürülerek faydalı olmaya çalışırken İÇME KÜRÜNÜ sürekli uygulamak lazımdır. AKNE (sivilce)’lerin üzerine %26lık eriyikten karışımından sürün ve kuruduktan sonra günlük kreminizi uygulayın.

SEDEF VE EGZAMALARDA DOKTOR KONTROLÜNDE YARDIMCI OLUR

Her gün hasta bölgeye dayanabileceğiniz oranda bu ÇANKIRI tuzu % 26 lik soleden sürün. Önce haftada 2 gün küvet suyuna 0,5 – 1 kg. ÇANKIRI Tuzu katılarak 20 dakika beklenir. İlk önce kızarıklık ve yanma olabilir. Küre devam edildikçe zamanla iyileştiği ve tamamen yok olduğu görülecektir. İyileşmeye başladıkça banyo kürü haftada 1 e indirilmelidir. Bu esnada ÇANKIRI Tuzlu soleyi içmeye kesinlikle devam etmelisiniz.

SİĞİLLERDE TEDAVİYE YARDIMCI OLUR

Su kürünü içmeye devam etmelisiniz. Aynı zamanda ÇANKIRI Tuzlu soleden her gün 2 kez sorunlu bölgeye sürülmelidir.

CİLT LEKELERİ, ÇİLLER İÇİN TEDAVİYE DOKTOR KONTROLÜNDE YARDIMCI OLUR

Yaz aylarında ter kokusuna karşı en doğal ve etkili kalkan olan tuz sabunu içerisinde barındırdığı 84 elementle vücutta oluşan bakteri oluşumunu engelliyor.

İçerek tedavi yanında %26 lık Soleden çilli bölgeye günde 2 kez sabah akşam komple sürülür ve kuruduğunda günlük kullandığınız nemlendiriciden sürülür. Bu esnada güneşli günlerde yüksek faktörlü güneş kreminizi muhakkak sürmelisiniz. Birkaç ay sonra sonuca inanamayacaksınız.

Haber ve Fotoğraflar: Nuri Şahin/Mamak Havadis

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ARAŞTIRMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat