Siyasi İrade Temmuzda Memur Maaşlarına Yüzde 26 İle 40 Arası Zam Yaparak Sürpriz Yapmalı.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, heyeti ile birlik de Darıca Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını görevleri başında ziyaret etti.
Bu haber 2019-07-07 11:58:01 eklenmiş ve 158 kez görüntülenmiştir.

Siyasi İrade Temmuzda Memur Maaşlarına Yüzde 26 İle 40 Arası Zam Yaparak Sürpriz Yapmalı.

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, heyeti ile birlik de Darıca Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını görevleri başında ziyaret etti.  

 

Toplu Sözleşme ve Güncel Konular Hakkında Çalışanları Bilgilendirdi.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Darıca İlçe Temsilcisi, Osman Ayas, İş Yeri Baş Temsilcisi İdris Çakır, Temsilci Zafer Kurt, Kadınlar Kolu Başkan Yardımcısı Meryem Ökde ile birlikte Darıca Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ettiler. Şube Başkanı Çeker ve heyeti sorunları yerinde tespit ederek yaklaşan toplu sözleşme ile güncel konular hakkında çalışanları bilgilendirdiler. Başkan Çeker kurum çalışanlarını ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu. 

 

Sağlık Çalışanları Geçim Sıkıntısı Çektiklerinden Mutsuzdurlar.  

Çeker yapmış olduğu açıklamada; “Sağlık çalışanları iş yoğunluğun,  norm kadronun altında personel ile kaliteli sağlık hizmeti sunulması için idarelerin yoğun baskısı, hayat pahalılığı, artan enflasyon karşısında hak ettiği ücretin verilmemesi, dört toplu sözleşmede Malum Sen (Sarı Sendika) sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarını yeterli derecede savunmaması nedeniyle sağlık çalışanları geçim sıkıntısı çektikleri, kurumlarda liyakat ve ehliyete önem verilmemesi, kanun ve yönetmelikler yok sayılarak kurumların yönetilmeye çalışılması nedeniyle sağlık çalışanları mutsuzdur.” Dedi. 

 

Malum Sen  (Sarı Sendika) Memuru enflasyona mahkûm etmiştir.

Açıklamalarını sürdüren Çeker;” 2015 yılındaki toplu sözleşmede işverenin teklif ettiği 225 TL. Zam teklifine çok diyerek 123 TL. Zamma imza atan Malum Sen Memuru enflasyona mahkûm etmiştir. Her toplu sözleşme döneminde enflasyonun altında yüzdelik zamlara direnmeden imza atmak suretiyle memuru yok saymıştır. Piyasaya en son yansıyan zam yağmurunda Şekere Yüzde 16, Elektriğe Yüzde 15, Çaya Yüzde 15 zam yapıldığı günümüzde Temmuz da memur maaşlarına yüzde 5 zam ve yaklaşık yüzde 1 enflasyon farkı vermek memurun açlığa terk edilmesi anlamı taşımaktadır. Bu hazin tablo karşısında sesini çıkarmayan Yetkili Sarı Sendika Ağustos ayındaki toplu sözleşmede masasın da memuru hayal kırıklığına uğratacaktır. Siyasi irade Temmuzda Memur Maaşlarına yüzde 26 ile 40 arası bir zam yaparak sürpriz yapmalıdır.  Dedi.

 

Secimden Önce Verdiğiniz Sözü Tutunuz.

Şube Başkanı Çeker; “Secim öncesi siyasi irade ise Kamu ve sağlık çalışanlarına vermiş olduğu 3600 ek gösterge sözünü unutmuş gözükmektedir.  Çalışanlar adına verdikleri sözü kendilerine hatırlatıyoruz. Secimden önce verdiğiniz sözü tutunuz. Ek göstergenin çalışma hayatına uyarlanması için gerekli düzenlemeleri TBMM yaparak 3600 Ek göstergeyi hayata geçirin. Emekliliği gelmiş on binlerce kamu ve sağlık çalışanı bu düzenlemenin yapılmasını beklemektedirler. Düzenleme yapıldığı an on binlerce memur emekli olacaktır. Buda birçok işsiz vatandaşımıza istihdam sağlanmasının kapısının aralanması demektir. Çalışanlar adına siyasi iradeden verdiği sözü tutmasını bekliyoruz.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK-ÇEVRE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat