Trabzon Türkav Başkanından Sert Açıklama

“ Hangi Şapkayı Giyerseniz O Sizin Şapkanızdır. ''
Bu haber 2019-07-28 11:54:48 eklenmiş ve 746 kez görüntülenmiştir.

Trabzon Türkav Başkanından Sert Açıklama 

 

“ Hangi Şapkayı Giyerseniz O Sizin Şapkanızdır. '' 

 

Trabzon TÜRKAV Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon İl Başkanlığında 25 Temmuz 2019 tarihinde bir basına açık bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Başkan Kenan Kuru son günlerde Trabzon üzerinden oluşturulmaya çalışılan algıya cevap niteliğinde bir basın açıklaması sundu. 

 

Başkan Kenan Kuru basın açıklaması şu ifadelere yer verdi; 

 

Değerli Basın Mensupları, 

 

Bildiğiniz üzere son dönemde özellikle Trabzon’a dair ortada olan ithamlar Trabzon insanını yormaktadır. Sporda, Turizmden ekonomiye bile varan açıklamalarla Trabzon’un gündemiyle meşgul olan, bazı yazar, bazı iş adamı, bazı gazeteci, bazı sivil toplum kuruluşu ve siyasi kişileri günlerdir izlemekteyiz. 

 

Peki neden? Milletvekilleri, Yazar, Gazeteci, İş Adamı ve Sivil Toplum kuruluşlarıyla gündeme taşınmaya çalışılan “TRABZON” senaryolarını izlemekteyiz. 

 

Değerli Basın Mensupları 

Trabzon’da önemli yere sahip olan basınımız bulunmaktadır. STK’lar, Yazarlar, gazeteciler, İş adamları, Milletvekilleri ve yorumcu olanlardan bazılarının belirli dönemlerde yaptıkları açıklamalarıyla Trabzon’u nereye taşımak istemektedirler? 

Trabzonluyu ve Trabzon’ un değerlerini Sivil Toplum Kuruluşları olarak yaptığımız kamuoyu açıklamalarımızla ifade etmiş olduğumuz halde, ısrarla sürekli veya belli dönemlerde yapılan aynı koro halindeki açıklamaları, anlamak ve kabul etmek mümkün değildir. 

Hâlbuki Ekonomik birlikler oluşturarak Dünyanın belli başlı kalkınmış ülkelerinin ekonomik rekabet içinde olduğuna bakılmamaktadır? 

Bakın, Avrupa Birliği’nin temel amacı Avrupa’yı kaynaştırarak, zengin yapmak ise, Trabzon insanı vatanseverliğiyle, milli duruşuyla ve refleksleriyle dünyayı iyi okuyandır. 

Neden Trabzon? 

-Spekülasyonlarla Turizmle de karşı karşıya olan Trabzon, 

-Spor tarihinde başarıları bulunan özellikle futbol kolunda Dünya’ya diz çöktüren Trabzonspor üzerinden uğraşılan Trabzon, 

-Tarihine, varlığına karşı kamuoyu nezdinde zor duruma bırakılmaya çalışıldığı anlaşılan Trabzon, -Ekonomik gelişmişliğine karşı engellerin ve kötü imaj oluşturulmak istenilmesiyle yatırımcılardan uzaklaştırılmak istenilen Trabzon, 

-Trabzon’un tarihi hakikatleri ortada olması gerekirken, turizmde bile Trabzon gündemi oluşturulmak anlayışlarıyla karşı karşıya Trabzon, 

TÜRKAV buradan ifade etmektedir ki; Trabzon için, Trabzon’ a yönelik gayrı ciddi değerlendirmeler, yazarlarla mı öne çıkarılmaktadır? 

 

Değerli Basın Mensupları, 

Özellikle Trabzon ve Trabzonluya yönelik açıklamaların objektifliği yoktur. Yapılan bu açıklamalara Basın çalışanı diye sessiz kalmak düşüncesinde olunur ise, Trabzon’ a ve gerçekçiliğe hizmet edilmiş olunur mu? 

Bakın, Trabzon insanına karşı köşesinde ki yazılarıyla, mülakatlarında, TFF ligi nedeniyle bile, yanı sporda dahi objektif olunmayarak Trabzonlulara karşı samimiyetsizlikler gündemden düşmemişken, Ahmet HAKAN’ in açıklamalarını görmekteyiz. 

Ahmet Hakan’a; Coğrafya kitaplarında veya seyyahların eserlerinde, Trabzon ve Trabzonlu için anlatılanları okumasını öneriyoruz. Trabzon ve çevresi hakkında cahillikle suçladığı ifadelerin muhatabı Trabzonlu olmamıştır/ olmayacaktır. Ve Sayın Hakan Trabzonlu, Neden TRABZON? Sorusuna, cevap aramaktadır. Yoksa siz, Trabzon’ un asaletinin altında sadece cahillik ve samimiyetsizliğinizle yerinizi alacaksınız. 

 

Değerli Basın Mensupları

Trabzon’ u, Trabzonluyu yoran bu ithamları değerlendiren TÜRKAV, Trabzon’ da Sivil Toplum varlığının sorumluluğuyla yaptığımız açıklamalarımızı manşetlerine taşıyan Gazete Yazı İşleri sorumlularının Trabzon’a karşı objektif sorumluluklarını da görmek önemli olacaktır. Trabzon’da bulunan ve aktif halde faaliyet yapan Basın kuruluşlarımız takdire şayandır. O halde önemli yere sahip olan basınımız daha çok Trabzon için mesai yapması da önemli olacaktır

Değerli Basın Mensupları; Milletvekili aday adayı olan Mehtap TORUNTAY’ in Trabzon’a dair Twitter hesabından. yaptığı paylaşımıyla gazetelerde haber olması sonucu gündemi başka bir boyuta taşımıştır. Milletvekili aday adayının Trabzon’a dair ifadeleri bilgiden yoksundur. 

TORUNTAY’ a buradan soruyoruz? 

-Trabzonluları yanında gören ve memnuniyetini ifade eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ifadesiyle; vatan savunmasının en önünde yer alan, asıl varlığını ve şuurlu insan gerçeğinden habersiz TORUNTAY’ in Trabzon ve Trabzonlular için kullandığı ifadeleriyle, maksadınız ve hedefiniz var mıdır? 

-Irak Kürdistan bölgesi yönetimine çağrınızda, Trabzon ve Trabzonlunun cahilliğini hangi tarih bilgisi ve sosyolojik bilgilerle yapmaktasınız? 

-Ekonomik dayatmanız olduğu görülen iş adamlarının faaliyetlerine izin verilmemesini istemeniz kimlik varlığınızı mı anlatmaktadır? 

-Siz kime neyi isnat etme çabasındasınız? 

-Yoksa hayal ettiğiniz Trabzon mu aramaktasınız? 

 

Değerli Basın Mensupları;

Trabzon’a karşı hesap içinde olanların açıklamalarını Trabzon ve Trabzonlular dikkate almamaktadır. Ancak, Tarihinde, kültüründe, edebiyatında, folklorunda, halk oyunlarında, manilerinde dağlarında sevginin hoşgörünün asilliğin varlığı bulunan Trabzon’u görememek, bunu yerine isnatsın iddialarla, yakıştırmalarla kamuoyu oluşturmak çabalarını şiddetle ve nefretle kınıyoruz. 

Trabzon, Rasgele konuşmayı, her aklına geleni konuşmayı gerektirmeyecek kadar bağlayıcıdır. 

Trabzon’un insanının sanat ve estetik anlayışından, güzelliğinden bahseden seyyahları okumalısınız. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat