Denizli Sanata Doyacak

Yaren Kültür-Sanat Turizm Derneği, 20 Eylül 2019 tarihinde, Çatalçeşme oda tiyatrosunda “Şiir ve türkü gecesi düzenledi.
Bu haber 2019-09-11 09:11:49 eklenmiş ve 463 kez görüntülenmiştir.

Denizli Sanata Doyacak

 

Yaren Kültür-Sanat Turizm Derneği, 20 Eylül 2019 tarihinde, Çatalçeşme oda tiyatrosunda  “Şiir ve türkü gecesi düzenledi.

 

Yaren kültür-sanat ve turizm derneği başkanı İskender Doğan, Denizli’mizde bulunan çok değerli sanatçılarımızı, şair-yazarlarımızı Denizli halkıyla, sanatsevenlerle buluşturuyoruz. Türkü-şiir şölenimize tüm halkımız davetlidir “dedi.

 

Yarender yönetim kurulu başkanı İskender Doğan “Denizli’mizin merkez, ilçeleri ve köylerinde çok değerli sanatçılarımız, şair-yazarlarımız var. Bunları derneğimiz çatısı altında topluyoruz. Yetenekli arkadaşlarımızın eserlerini, bilgi ve yeteneklerini sergilemesine fırsat veriyoruz. Bu değerli arkadaşlarımızın eserlerini albüm ve kliple taçlandırıyoruz. Yarender, Denizli sanat dünyasının özüdür. Şair-yazarların ortak noktada buluştuğu adrestir. Bundan böyle İstanbul-Ankara sanatçılarına duyulan hayranlığına karşı, halkımızı bir de Denizli’nin değerlerini dinlemeye, onların İstanbul sanatçılarından hiçte geride olmadığını görmelerine imkan sağlıyoruz ”dedi.

 

İskender Doğan “Yaren kültür-sanat ve turizm derneği bünyesindeki sanatçı ve şair-yazarların ilçe festivallerinde, etkinliklerde yer alması için yoğun bir mücadele veriyoruz. Biz Denizli’nin bu alandaki onuru olmak istiyoruz ”dedi.

 

İskender Doğan devamla ”Yaren kültür –sanat ve turizm derneğinin  “Şiir ve türkü gecesinde, Mehmet Dağal, Hurşit Türkay, Yörük Kızı Sultan Torun, Aşık Hüseyin Kocakaya, Lazoğlu Süleyman Özbay ve Şevket İren Kızılırmak sazı ve türküleriyle sahne alacaktır. Bekir Çubuk, Sevgi Tuyji, Sebahat Şahin, Murat Eroğlu, Mehmet Özdemir, Gültekin Şahin, Faruk Özer Didem Çoban, Ali Saruhan Özdemir, Aysel Menteş ve Adem Çoban şair-yazar olarak sahne alacaktır. Programın sunuculuğunu ise Safiye Samyeli yapacaktır “dedi..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat