Gazinin Şanı Atatürk'ten Bize Miras

Türkiye Kamusen Şehit yakınları ve Gaziler Komisyonu Başkanı Gazi Abdullah Gazioğlu gazinin şanı Atatürk'ten bizlere miras başlıklı bir mesaj yayınladı.
Bu haber 2019-09-19 09:45:23 eklenmiş ve 894 kez görüntülenmiştir.

Gazinin Şanı Atatürk'ten Bize Miras 

 

Türkiye Kamusen Şehit yakınları ve Gaziler Komisyonu Başkanı Gazi Abdullah Gazioğlu gazinin şanı Atatürk'ten bizlere miras başlıklı bir mesaj yayınladı.

 

Mesaj Şöyle;

 

Necip Türk milleti vatanı için ölmeyi kendine hep şiar edindi. Tarihten bu güne hiç bir milletin boyunduruğuna girmeyi aklına bile getirmedi. Aklına getireni, at üstünde kılıç elinde oku sırtında haddini bildirdi Sözüm ona sayı bakımından 10 katı da olsa savaşmayı yeğledi. Onlara set inşa ettiren, karakol yaptıran Ecdat Dün de denize döktü. Kürşat 40 arkadaşı ile Çin Sarayı'nı bastığında Kılıçarslan Habur çayına Şehit olduğunda at üstünde Osmanlı Avrupa'nın içlerinde kol gezdiğini de Tek bir Mefkurenin peşinde koştu. 

 

O ülküde Türklerin cihanşümul yapıp asırlarca adaletin timsali oldu o gaye Gazalık gazilikti Yedi düvel bir olup Ateş kusarken bir avuç Anadolu toprağını çok görüp " Türkler geldikleri yer olan Orta Asya gitsin "derken bir lider vardı yalnız Kahraman milletinin tarihini bilip ayağa kalkacağına inanan o Lider Mustafa Kemal'den başkası değildi Onun liderliğinde Analar kundaktaki çocuklarını Şehit verirken kendi canından vazgeçerken millet Yeniden doğuyor ayağa kalkıyor kurtuluşunun savaşını veriyordu Hayatı savaş meydanlarında geçen Büyük komutan Mustafa kemal Paşa Yunanlıları Bozguna uğratıp muhteşem bir zafer kazanılan Sakarya Meydan Muharebesi de yaralandı. Bunun üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkomutan'a gazi unvanını verdi. Tarihi 19 Eylül 1921 Atatürk'ün General başkomutan Mareşal kurucu Cumhurbaşkanı gibi birçok unvanları O büyük şahsiyetinde barındırıyordu o yalnızca gazi unvanını kullandı.

 

Dini olarak İnancımız gereği kutsal kitabımız der ki cennette peygamberden sonra Gelen katında olacaklar şehitlerdir. Gazi'de yaşayan şehittir şehit nurlanmış gazi onurlanmış askerdir. Dinimizden Atamızdan öğrendiğimizde Kıbrıs'ta ve 30 yıldan fazla ise bölücü terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Sadece terörle mücadele değil aslında burada yapılan diyor ya Akif ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi Türkiye İslam’ın son Kalesi Türkiye düşerse İslam düşer. Türkiye dağılırsa İslam ülkeleri dağılır terör örgütü sadece taşeronluk yapıyor. 15 Temmuz süreci de bunun bir başka oyunu ama bu milleti tanımayanlar anlamayanlar çöplüğünde yok olmaya mecburdur. Tarihin karanlık sayfalarında yerini alacaktır. Bizlerin bu gazilik onurunu korumamız gerekmez mi bizden sonraki nesillere aynı onuru anlatmak bırakmak zaruretini yok mu Asansörden düşen ile vatanı uğruna iki ayağını bir kolunu kaybeden Kahraman oy uğruna aynı kefeye koymak değerlendirme gaziliğe en büyük darbedir. Bu camiaya en büyük ikinci darbeyi sen kendi İçimizden çıkan yönettiğini zanneden, kendi ikbalini düşünen müptezellerdir. 

 

Bu vesile ile Ebediyete uğurladığımız gazilerimizi minnetle anıyor ve en büyük Gazi olan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizin bu onurlu Günlüğü canı gönülden kutluyor. Onlara sağlık sıhhat afiyet diliyor. Türkiye Kamu Sen şehit yakınları ve Gaziler Komisyonu adına Milletimiz Adına Şükranlarımı Sunuyorum.

Türkiye Kamu Sen Şehit Yakınları Ve Gaziler Komisyon Başkanı Gazi Abdullah Gazioğlu

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat