Tanıtım Sorunu Yaşıyoruz

1970’den Beri Buldan'da İşlemecilik Yapıyorlar
Bu haber 2019-09-28 12:00:30 eklenmiş ve 753 kez görüntülenmiştir.

Tanıtım Sorunu Yaşıyoruz

 

Buldanlı ünlü işlemeci, Efeoğlu Ticaret’in patronu Hale Kaymak Efeoğlu, ”Buldan işlemecilerinin, Tanıtım sorunu yaşadığına dikkat çekerek “Buldan’a Eskiden Günde 10- 15 Tur otobüsü geliyordu. Şimdilerde bu sayı 1 otobüse kadar düştü. Bu sayıyı bile iyi diyoruz ”dedi.

Hale Kaymak Efeoğlu devamla “Buldan bezini üretiyoruz. Dünyaca meşhur. Ürettiğimiz bezlerden yapılan her türlü ürünlerimiz kalitelidir. Buldan bezimiz yüzde yüz pamuktur. İnsanı terletmez. Serin tutar. Özel olarak buldan bezinin ipliğini hazırlarız. Önce büküm yapılır. Bu nedenle esnektir. Yüksek fire verir. Çok kaliteli boya kullanırız. Çok meşakkatli bir üretimle Buldan Bürümcük bezini ortaya çıkarırız, diyor.

 

1970’den Beri İşlemecilik Yapıyoruz

Hale Kaymak Efeoğlu, İşlemeciliğin Ata –baba mesleği olduğunu belirterek şöyle dedi “Babam Mehmet Efeoğlu 1970’li yıllardan beridir bu mesleği yapıyordu. Bu meslek babadan oğula-babadan –kızına geçti. Onların emanetini onurla-başarıyla sürdürüyorum. 23 tane tezgâhımız yedi gün 24 saat çalışıyor. Buldan bezi, koltuk örtüsü, Çarşaf üretiyoruz. Şu sıralar Trabzon-Rize –Ordu gibi Karadeniz vilayetlerine açıldık. Yöreye Araplar ve Azerbaycanlılar geliyor. Özellikle Araplar bizim pamuktan imal olan ürünlerimizi çok beğeniyor. Onlarda çok para var. Arapların Buldan’a getirilmesi için çaba gösterilmesi gerekir “dedi.

 

Kadın Patroniçe

Hale Kaymak Efeoğlu “ 4 sene öncesine kadar ev hanımı idim. Zaman zaman eşim Halil Efeoğlu’na yardımcı olmaya geliyordum. Onun yükünü hafifletiyordum. Daha sonra eşimin vefatıyla işlerin başına geçtim. İşyerlerimizde bir işçi gibi çalışıyorum. Bir işçi gibi müşterilerime hizmetler veriyorum. Kimse benim patron olduğumu anlayamaz. Âdeta işyerimin bir çalışanıyım. Bu özelliğimi rahmetli eşim Halil Efeoğlu’ndan öğrendim. İşimden çok memnunum. Bir gün işyerime gelmesen Aklım burada kalıyor. ”diyor.

 

Yukarı Çarşı Canlandırılsın

Hale Efe Kaymak “Buldan da işlemeciler denilince 14 Mayıs caddesi akla geliyor. Gelenlerin uğrak yeri bu cadde. Âmâ bu cadde üzerinde olmayan, çok kaliteli ürünlerle piyasada hâkimiyet kuran bizler Yukarı çarşı da bulunuyoruz. Bizim çarşı üzerinde Belküm el sanatları merkezi var. Belediyemizin restorasyon çalışması yaptığı dükkanlar var. Bizim arasta hareketlendirilirse, Buldan ekonomisine çok büyük katkılar yaparız. Bu konuda Belediye başkanımız güzel bir çalışma başlatsın. Yukarı Çarşı arastası hareketlendirilsin “diyor.

 

Tanıtım Şart

Hale Kaymak Efeoğlu “Buldan da bulunan dokumacılık-işlemecilik-el sanatlarının mutlak surette medya da yer alması gerektiğini belirterek “Buldan’ımız gelişmesi, kalkınması üretimle-tanıtımla, satışla gerçekleşir. Binbir emekle ürettiğimiz, çok değerli ve kaliteli işlemelerimiz, Tüm Türkiye’nin görmesini istiyoruz. Gelsinler-görsünler. Alış-veriş yapsınlar. Bizlerde Buldan ekonomisine katkılar yapalım, Gazeteler-radyolar ve televizyonlarda Buldan’ımızın tanıtımı yapılsın. Tüm Türkiye Buldan’ımızın Tekstilin başkenti olduğunu öğrensin “diyor.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat