Ömer Çeker: Yetkili Ama Etkisiz Sarı Sendika Memuru Yine Hayal Kırıklığına Uğratmıştır.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Ömer Çeker, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü, Darıca Farabi Devlet Hastanesi, İşyeri Temsilcileri ve ilçe Temsilcileri ile toplantı yaptı.
Bu haber 2019-10-07 09:32:33 eklenmiş ve 158 kez görüntülenmiştir.

Ömer Çeker: Yetkili Ama Etkisiz Sarı Sendika Memuru Yine Hayal Kırıklığına Uğratmıştır.

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi,  Ömer Çeker, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü, Darıca Farabi Devlet Hastanesi, İşyeri Temsilcileri ve ilçe Temsilcileri ile toplantı yaptı.

 

Temsilciler Bilgilendirdi

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Ömer Çeker, Darıca İlce Temsilcisi Osman Ayas, Gebze İlçe Temsilcisi Kadriye Levent, Kadınlar Kolu Başkanı Meryem Ökde, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü Temsilcisi Haşim Çöl, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, İş Yeri Baş Temsilcisi İbrahim Çiftçi, Temsilci Yasemin Gökmerdan, Hülya Altay, Gebze Eski İlçe Temsilcisi Abdurrahman Pınar, Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi İdris Çakır, Temsilci Hasan Çalık, Zafer Kurt, Sevim Ercan İle birlikte temsilci toplantısı yaptı. Sağlık alanında yaşanan gelişmeler, güncel konular hakkında temsilcileri bilgilendiren Başkan Çeker Ağustos ayında yapılan toplu sözleşmeyi de değerlendirdi. Toplantı sonunda Gebze İlce Temsilcilik görevini Kadriye Levent’e devreden Abdurahman Pınar’ın sendikaya yapmış olduğu hizmetler için teşekkür belgesi verilerek kurtuluş savaşını sembolize tablo hediye edildi.   

 

Yetkili Ama Etkisiz ( Sarı Sendika) Memuru Hayal Kırıklığına Uğratmıştır.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Çeker; 2010 yılında 4688 Sayılı Kamu Çalışanları Sendikaları Kanun da yapılan değişiklikle Kamu çalışanlarının emeğinin pazarlığını yapmasının önü açılmış toplu sözleşme hakkı tanınmıştır. 2010 yılından buyan Yetkili fakat Etkisiz Sarı sendika Kamu İşvereni ile beş kez toplu Sözleşme Masasına oturmasına rağmen Beşinci dönem toplu sözleşme masasında da memuru hayal kırıklığına uğratmıştır. 

 

Türkiye Kamu Sen’in vermiş olduğu eylem desteğinden Sarı Sendika Ürkmüştür.

Toplu sözleşme masasında Sarı Sendikanın pazarlık gücünü artırmak için Türkiye Kamu Sen Sarı Sendikaya eylem desteği destek vermiştir. Verilen eylem desteğinden Sarı Sendika ürkmüştür. Demokratik haklarını kullanmadan imtina ederek pazarlık gücünü azaltan memurun sofrasına koymuş olduğu temel gıda malzemelerinin eksilmesine sebebiyet veren Yetkili ama Etkisiz (Sarı) Sendika Ankara ile sınırlı göstermelik 2 saatlik eylem kararı ile Çalışma Bakanlığının önüne boş cüzdan bıraktılar. 

 

Bakanlık Önüne Boş Cüzdan Bırakma Kolaycılığına Başvurmuşturlar.

Toplu Sözleşme masasında elde edecekleri kazanımla cüzdanın içerisini doldurup kamu çalışanlarına cüzdanı hediye etmek yerine bakanlık önüne boş cüzdan bırakma kolaycılığına başvurmuşturlar. Toplu Sözleşme Masasında Kamu İşvereni ile de uyuşmazlık zaptı düzenleyemeyen işverenin yanında yer alan Sarı Sen Yüksen Hakem Kuruluna göndermiş olduğu iki üyesi de aynı tavrı göstermek suretiyle Hakem Kurulunun hazırlamış olduğu rapora şerh düşmeyerek Kamu iş verinin yanında yer almıştır. 

 

Sarı Sendikadan Kamu Çalışanları Desteğini Çekmelidir.  

Çalışanların umutlarını, gelecekten beklentilerini, çalışanlara verdikleri vaatleri toplu sözleşme masasında bırakan Sarı Sendikadan Kamu çalışanları desteğini çekmelidir.  Kamu çalışanları kendi güçlerinin farkına varmalı, geleceklerini kendi elleri ile inşa etmeleri için mağdur olduklarında yanlarında olan, kendileri için çalışan sendika olan Türk Sağlık Sen Üye olmalı ve desteklemelidirler. 

 

Çeker; Pınar’ın Sendikaya Yapmış Olduğu Hizmetler İçin Kendisine Teşekkür Etti.

Toplantı sonunda Şube Başkanı Ömer Çeker Gebze İlçe Temsilcilik görevini Kadriye Levent’e devreden Abdurrahman Pınar’ın sendikaya yapmış olduğu hizmetler için kendisine teşekkür etti. Pınar’a teşekkür belgesini Kadriye Levent takdim etti. Şube Başkanı Çeker’de Abdurrahman Pınara kurtuluş savaşını sembolize tablo hediye etti.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer SAĞLIK-ÇEVRE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat