2020 "Cide Takvimi" Fotoğraf Yarışması'na Sen de Katıl

Değerli Cideliler, Cide Dernekler Federasyonu öncülüğünde "2020 "CİDE TAKVİMİ" FOTOĞRAF YARIŞMASI" düzenlenmiştir.
Bu haber 2019-10-30 15:22:02 eklenmiş ve 363 kez görüntülenmiştir.

2020 "Cide Takvimi" Fotoğraf Yarışması'na Sen de Katıl

 

Değerli Cideliler, Cide Dernekler Federasyonu öncülüğünde "2020 "CİDE TAKVİMİ" FOTOĞRAF YARIŞMASI" düzenlenmiştir. 

 

PROFESYONEL KATILIMCI: Oluşturulacak Jüri üyeleri tarafından yarışmaya katılan profesyonel makine ile çekilmiş olan fotoğraflardan 12 tanesi seçilecek, 2020 Cide Duvar Takviminde kullanılacaktır. Dereceye giren 12 fotoğrafa 250 TL para ödülü verilecektir. 

AMATÖR KATILIMCI: Cep telefonu ile çekilen ve jüri üyeleri tarafından seçilerek 12 adet fotoğraf 2020 Cide Masa Takviminde kullanılacaktır. 

Amatör olarak cep telefonu ile yarışmada dereceye giren 12 fotoğrafa skype kulaklıklı mikrofon hediye edilecektir. 

Katılım şartları aşağıdaki gibidir. 

 

KATILIM ŞARTLARI

1- Yarışmaya seçici kurul, yarışma düzenleme kurulu olan Cide Dernekler Federasyonu yönetim kadrosu ve birinci derece yakınları dışında profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabilir.

2-Yarışmada yaş sınırı yoktur, katılım ücretsizdir. 

3-Katılımcılar koşullarına uyan birden fazla kategoride yarışmaya katılabilirler. Katılımcılar bir kategori için en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.

4-Yarışma renkli sayısal (dijital) ortamda olup, baskılar kabul edilmeyecektir. Siyah-beyaz ve sepya gibi monokrom (tek renk) fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

5-Yarışmaya gönderilecek fotoğrafın genel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.  

6-Fotoğraflar jpeg formatta olmalıdır. Profesyonel makine ile çekilmiş fotoğraflar, kısa kenarı en az 1440 piksel çözünürlükte ve kendi orijinal boyutlarında gönderilmelidir. Dereceye giren ve sergileme alan eserlerin kaliteli ve büyük boyutlarda baskıya olanak tanıması için fotoğrafların; en az 50x70 cm’lik baskıya uygun şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Eser sahibi bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir. Yarışmaya gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.

7-Cep telefonu ile çekilen fotoğraflar 11 MP olmalıdır ve sadece 2020 Masa Takvimi kategorisinde değerlendirilecektir.  

8-Yarışma için eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Bu yarışma kapsamında Cide Dernekler Federasyonu, katılımcıların yarışma fotoğraflarıyla ilgili izin ve telif hakları konularında herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

9-Reşit olmayan 18 yaşından küçük yarışmacıların, velileri ile birlikte başvurması zorunludur. 

10- Yarışmaya son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

11-Yarışmacıların gerçek isimleri ile birlikte rumuz isimleri de başvuru sırasında kaydedilecektir. Yarışmada jüri üyeleri sadece eserlere bakarak karar verecek ve eser sahiplerinin isimleri yarışma sonuçlanıncaya kadar jüri üyelerine bildirilmeyecektir. 

12-Yarışma sonunda Cide Dernekler Federasyonu, ödül almış ya da sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde ve eğitim faaliyetlerinde afiş, katalog, broşür, takvim vb. Cide'nin tanıtımlarında,  Cide Belediyesi, Cide Kaymakamlığı tanıtım çalışmalarında dijital ve sosyal medya kullanımlarında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun (FSEK) ilgili maddelerinde belirtilen şekilde;  iletim hakkının yanı sıra sergilemek ve ödül alan eserlerin Cide Belediyesi, Cide Kaymakamlığı ve Cide Dernekler Federasyonu olarak konusu Cide olan paydaşlarına herhangi bir bedel ödemeksizin kullanmasına izin verir. 

Yarışmaya katılan eser sahibi belirtilen kullanım hakları için Cide Dernekler Federasyonu'na önceden izin/muvafakatname, verdiğini kabul etmiş sayılır.

13- Birden fazla tema ile ve kategoride katılım serbesttir. 

14-Aşağıdaki temalar dışında katılım sağlanamaz.

15-Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

YARIŞMA TARİHLERİ

Yarışma Başlangıç Tarihi: 01.11.2019

Son Başvuru Tarihi: 20.11.2019

Ön Eleme tarihi:21.11.2019

Sonuçların Açıklanma Tarihi: 23.11.2019 Ön eleme'de dereceye giren 50 fotoğraf, Cide Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda halkın huzurunda seçilecek ve kazananların duyurusu yapılacaktır. (Kokteyli)

 

ÖDÜLLER

Katılımcıların tamamına 2020 Cide Masa Takvimi ve 2020 Cide Duvar Takvimi hediye edilerek teşekkür belgesi verilecektir. 

2020 Cide Duvar Takvimi'nde dereceye giren 12 fotoğrafa 250'şer TL para ödülü verilecektir. 

2020 Cide Masa Takvimi kategorisinde dereceye giren 12 fotoğrafa skype kulaklıklı mikrofon hediye edilecektir. 

 

YARIŞMA TEMALARI

1- 4 Mevsim Cide

2- Rıfat Ilgaz ve Cide Teması

3- Cide Yerel Yaşam Teması

4- Cide Gelenek ve Görenekleri

5- Cide Manzara Resimleri

6- Cide'de Yabani Hayat (Yabani Hayvan Fotoğrafları Vs.)

7- Cide Yerel Yemek Kültürü

8- Cide Deniz ve İnsan

9- Cide'de Bayramlaşma Kültürü

10-Cide Ekonomisi (Balıkçılık, Arıcılık, Hayvancılık, Tarım Vs.)

11-Cide'de Eğlence

 

AMAÇ

Cide Dernekler Federasyonu'nun "2020 Cide Takvimi" Fotoğraf Yarışması'nın amacı, Cide'de turizmin, tarımın, ormanın, suyun, doğanın önemi konusunda duyarlılığı arttırılması, doğa ve insan ilişkilerini güçlendirmek, Cide tanıtımında doğru ve etkileyici fotoğrafları kullanmak, 

Cide'de tarımdan, günlük yaşama estetik ve öznel bir bakış açısıyla arşivlerde yerini alması ve yeniden inceleme imkanı bulunmasını sağlamaktır. Ayrıca ilçede sosyal bir etkinlik yaratmaktır.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat