Kalemşör ve Oyuncu Dilek İntepe İle Sohbet

Kalemşör ve Oyuncu Dilek İntepe İle Sohbet
Bu haber 2015-09-25 23:45:55 eklenmiş ve 692 kez görüntülenmiştir.

Kalemşör ve Oyuncu Dilek İntepe İle Sohbet

Bir Zühre Gülşen Röportajıdır

Zühre Gülşen - Bugüne kadar kaç dizi ve sinema filminde oynadınız?

Dilek İntepe - Aslen Tiyatro kökenli alaylı bir tiyatro emekçisiyim. Yaklaşık aralıklı da olsa on üç yıldır tiyatro oyuncusu olarak hayatıma devam ettim. Aşkım tiyatro diziler hayatıma girmeden önce tek düşüncem Tiyatro sahnesi ve etkinlikleriydi. Tesadüfen dizi ve Sinema ile tanıştım. Bu üçüncü sinema filmim. Bekle beni yarın konusu otizm, Ferhan Şensoy 'un son sinema filmi Muhalif başkan ve şu anki yeni projemiz Kabr-i Cin Sinema filmi . Evlerden biri, Al Yazmalım, Arka sokaklar, Ezel, Samanyolu 'nun bir kaç projesi, TRT Avaz Nasrettin Hoca Fıkraları ve en son Alın Yazım 'da uzun soluklu projelerde yer aldım.                          

 

Zühre Gülşen - Kasım ayında vizyona girecek olan Kabr-i Cin filminde oynadınız. Biraz filmden söz eder misiniz?

Dilek İntepe -Şu anki yeni bebeğimiz Kabr-i Cin korku ve dram içerikli olup insanların ve Ruhani varlık olan Cinlerin arasında ki bağı anlatan bir Sinema Filmi. İçi korku dolu fakat yüreği sımsıcak bir ekipten oluşan mükemmel bir ekip çalışmasının eseridir. Seyircimiz bol olsun dilerim. 

Zühre Gülşen -Unutamadığınız filmler

Dilek İntepe -Unutamadığım Filmlerin ilk başında Body Guard başrollerini Kevin Costner ve Whitney Houston 'un paylaştığı film eşimle ilk sinemaya gidişim ve filmi yarıda bırakıp çıkışımla noktalanmıştır. Sonrasında elbette devamını büyük bir aşk ile izlediğim tekrar tekrar izlemekten bıkmadığım filmlerden bir tanesi.                                       

 

Zühre Gülşen -Çocukluk kahramanınız kimdi? 

Dilek İntepe -Çocukluk ve şimdiki dönemde de en büyük kahramanım elbette ki babacığım. Başım ne zaman sıkışsa, sıkıntıda olsam hissedip anında koşan canım kıymetli babacığım.   

 

 

Zühre Gülşen -Yalnızlığı mı kalabalıkları mı tercih edersiniz?

Dilek İntepe -Çok yoğun çalışıyorum ve yıllardır hep insanlarla iç içeyim. İnsanları seviyorum ve onları çok iyi analiz edip gerçek dost, dürüst ya da zayıf kişilikleri kolaylıkla tespit edebilme özelliğine ulaştım farkında olmadan. Tabii bu yeteneğimi kullanamadığım saf dışı olduğum anlarda olmuyor değil. Çok yorgun olsam dahi sadece kısa bir süre sessizliği yaşayabilirim. Kalabalık ortamların dışında kaldığım her an ölüme daha yakın hissederim kendimi. Çünkü insanlar ve onların her türlü hali beni hayata bağlıyor. İyiler mutlu olmamı sağlıyor, kötüler mücadele etmemi. Bu da bir çeşit yaşam biçimi. Her tecrübe hem iyi hem de kötü olsa dahi mutlaka bir şeyler öğretir insana. Yaşayarak ve oynayarak edindiğimiz her tecrübe bizi mutlak ki yeni bilgilere ulaştırır.

 

Zühre Gülşen -Küsüp somurtur musunuz, bağırıp çağırır mısınız?

Dilek İntepe -Küsmek mi? O da ne? Asla benim için en büyük çocukluk küsmek. Kızlarıma öğrettiğim en büyük nasihat. Küsmeyi değil mücadele etmeyi öğrenin. Küsmek korkaklıktır. Küsersem af dileyemem hatalarımda. Oysa hatalarda her iki tarafında hatasını kabullenip af dilenmesi kadar gerçekçi, insani ve huzurlu bir düşünce daha olamaz. Küstüğüm hiç bir arkadaşım olmadı. Belki kırılmış uzak kaldığım insanlar olmuş olabilir. Çünkü beni üzen kişilerin enerjimi almalarına asla müsaade edemem.

 

Zühre Gülşen -Çalışmadığınız akşamlarınız nasıl geçer? 

Dilek İntepe -Akşamları çok yorgun dahi olsam, uykusuz değilsem mutlaka yazılar yazarım. Bana Kalemşör lakabını taktı çok sevdiğim bir üstadım. Aldım ve büyük bir gururla taşıyorum. 

Günlük yaşamdan esinlendiğim, üzülen birini gördüğümde kendim gibi düşünüp yazdığım çok yazılarım var. Belki bir gün bu çalışmalarıma da yer vermek, deneme kitabımı çıkartmak nasip olur. Yaşlandığımda çok yazılar yazacağım kesin, çünkü beni sadece yazdığım yazılar dinlendiriyor adeta ruhumu okşuyor.

 

Zühre Gülşen -Sabah ilk iş ne yaparsınız?

Dilek İntepe -Keşke bu soruyu sormasaydınız ;)) Sabah ilk iş çay ya da kahvemi içip ayılmak oluyor. Sonrasında geceden temizlik yapmadıysam mutlaka evi toparlar hemen kahvaltı hazırlarım. Düzensiz ve dağınık bir evde asla kahvaltı yapamam. Sanki her şey beni bekliyormuş gibi geliyor. Fakat şu son dönemde bir ilki başardım ve evi toplamadan ilk kez kahvaltı yaptım. 

Zühre Gülşen -Ölümden sonra ne var?

Dilek İntepe -Ölümden sonra bizi bekleyen güzellikler ve acılar var. Hayatımız boyunca yaptığımız yalan Dünyamızda ki yanlışların ve sevap -günahlarımızın bedeli var. Belki ödül belki acı hediyelerimiz olacak. Bu nedenle ki dinimizce üzerimize vazife olanları mümkün olduğunca yapmaya çalışıyorum. İlk önce insan kalbini  kırmamak. Onlara mutlu ve şefkatli bakmak. Tüm vazifelerinizi yerine getirebilirsiniz ancak bir kulu incitmenin ne denli sevaplarımızı alıp götüreceğini de çok iyi biliyorum. Farzlarımızı ve sünnetlerimizi unutmayalım elbette ki ancak ilk önce insan kalbini ya da her herhangi bir canlının yüreğini acıtmayalım. Vazifeler yapılır ancak acıttığınız kalpler sancılarımız olur.    

 

Zühre Gülşen -Mutlu aşk var mı?

Dilek İntepe -Aşk iki günlük heves artık. Mutlu aşklar çok eskidendi. Ta ki teknoloji bu kadar gelişmeden önce. Çünkü artık biri olmazsa ötekisi var hale geldi aşklar. Ancak yaşlar ilerlediğinde aşk bir bağlantı olur. Bana göre aşk alışkanlıktır, hep heyecan duymaktır. Gözlerine derin derin bakan sevgi dolu iki çift gözü hep üzerinde hissetmektir. Aşk özlemektir, aşk elektrik trafolarını dahi yakan en büyük ateştir. Kaldıysa böyle aşklar sizlerin başına olsun inşallah ;)) . 

 

Zühre Gülşen -Yeni bir film projesi var mı?

Dilek İntepe -Şu an için beklediğim bir dizi ve Sinema projesi var. Umarım kısmet olur. Aksilikler olabildiği gibi hiç beklemediğimiz güzel sürprizlerde olabiliyor. 

Zühre Gülşen -Şu anda doların kaç TL olduğunu biliyor musunuz?

Dilek İntepe -İnanın dolarla hiç işim yok. Ben Milliyetçiyim ayrıca faize karşıyım. Artacaksa Türk parası ile param bereketlenip değer kazansın. Belki Yurt dışı projesi olursa kabul edebiliriz Türk lirasına çevrilmiş olarak. Riskli olan hiç bir şeyi sevmem. Risk alınır ancak tüm detaylar hesaplandıktan sonra. Biraz muhasebe yapmadan hayat çekilmez. Dolar iner, çıkar benim kalbim yerinden oynar .)) . Aman Sadece Türk Lirası olsun. 

 

Söyleşimizde emeği geçen ve bana bu hoş sözleri söylememe sebep olan Zühre hanımcığıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat