Mimar Sinan Üniversitesi Istrancaların Yaşamı İçin !

Mimar Sinan Üniversitesi Istrancaların Yaşamı İçin !
Bu haber 2015-11-29 12:39:32 eklenmiş ve 354 kez görüntülenmiştir.

Mimar Sinan Üniversitesi Istrancaların Yaşamı İçin !

Istrancalarda geleceğin yaşamı için tohumlama çabalarımız Istrancaların geleceği için çabalayan akademisyen ve öğrencileri, Dayko teşekkür belgeleri ile onurlandırdı.

Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Planlama Bölümü. Doğa ile iç içe yaşayan yöre insanın sahip olduğu gelenek ve kültür yaşam biçimi ile hala bozulmamış değerlerin korumasında, farkındalık geliştirmelerine yönelik akademik destek ve gayretleri ile Istrancalar Bölgesi, Demirköy İlçesi, belde ve köyleri üzerine “Planlama Atölyesi” kapsamın da bölgede verimli bir çalışma ortaya çıkarmışlardır. Bu planlama çalışmaların yapılmasında  sergilenmesi ile sonuç raporların hazırlanmasında görev alan değerli hocalara, öğretim üyelerine ve öğrencilerine göstermiş oldukları gayret ile katkı ve emeklerinden ötürü Dayko Istrancalar adına teşekkür belgeleri onurlandırmıştır.

İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi – Mimarlık Fakültesi -Şehir ve Planlama Bölümü, Dayko Vakfın desteği ile Istrancalar ‘ın Demirköy İlçe belde ve köylerinde. Doğal yaşam ile yöre halkın sahip olduğu doğal ve kültürel varlıklarının zenginliklerin gelecek için bilimsel ve planlı veriler elde etmek. Bunları gelecekte sürdürülebilir yaşamın temelinin kurulmasında kaynak oluşturacak, Bölgenin yaşam seviyesini artıracak doğanın ve kültürün devamlılığını sağlayacak çok değerli bir çalışma Mimar Sinan Şehir ve Planlama Bölümünün öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan 150 kişilik çalışma ekibi ile bir yıllık eğitim dönemi boyunca yürütülerek tamamlanmıştır.

Bölgesel planlamada kullanılacak veriler için Demirköy ilçesinde, İğneada belde ve köylerinde yapılan çalışmalar ekipler halinde yerinde incelenerek araştırılarak veriler toplanmış. Ayrıca yapılan anketlerle yöre halkın kültürel ekonomik belek araştırması yapılmış. Elde edilen sonuçlar üniversite de eğitim boyunca değerlendirilerek,  hazırlanan paftalara işlenip, çeşitli şematik metotlar görseler hazırlanarak sonuçlar üç ciltlik kitap şeklinde raporlanmıştır. Tüm bu sonuç materyalleri ve oluşturulan paftalar haritalar ile çeşitli görseler Demirköy de sergilenerek yöre halkına ve yerel yöneticilere tanıtılmış. Elde edilen sonuçları sergiye gelen ziyaretçilere anlatılarak konular hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Planlama Bölümü değerli hocalarına ve kıymetli öğrencilerine bölgemiz ve Ülkemiz adına teşekkür ederiz. 

Kaynak : DAYKO

ETİKETLER : Mimar Sinan Üniversitesi Istrancaların Yaşamı İçin msü dayko
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÇEVRE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
Cantürk FM Dinle
Arabesk Alemi Dinle
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzonspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Başbuğ Alparslan Türkeş
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim Bakanlığı
Engelli
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat