Zühre Gülşen, Yakışıklı Oyuncu Akar Işık'la Konuştu!

Zühre Gülşen, Yakışıklı Oyuncu Akar Işık'la Konuştu!
Bu haber 2015-12-10 14:33:57 eklenmiş ve 990 kez görüntülenmiştir.

Zühre Gülşen, Yakışıklı Oyuncu Akar Işık'la Konuştu!

Özel Röportaj - OnurAkayMedya Magazin Müdürü Zühre Gülşen'le röportaj yapan yakışıklı oyuncu Akar Işık, samimi açıklamalar yaptı...

Zühre GÜLŞEN/OnurAkayMedya

 

Klasik bir soru ama müziğe nasıl ve ne zaman başladınız?

Babamın 2000 yılında Beyoğlu'nda açtığı bir türkü barla başladı benim müzik hikâyem. Hep sahnedeki sanatçılara özenir, hareketlerini örnek alır ve hep onlar gibi göz önünde olmayı istemiştim. Sonradan sesimin güzel olduğunu fark ettim ve gizlice dükkân kapalıyken sahnede mikrofonla şarkılar söylemeye başladım.

 

Besteleriniz var mı?

Söz yazıyorum ama beste konusunda pek iddialı olduğum söylenemez.

 

En sevdiğiniz şarkı ve neden?

Uzun ince bir yoldayım… Hayatı ve gerçekleri apaçık anlattığı ve küçüklüğümden beri hep söylediğim ve vazgeçemediğim bir şarkı olduğu için.

 

Şimdiki yazılan şarkı sözlerini nasıl buluyorsunuz?

Her yazılan şarkının kendine özgü bir havası var ama şöyle söylemek gerekirse, 90’lı yıllarda yapılan şarkılar gibi olmuyor artık. Çünkü temiz duygularla yazılan şarkılar olduğuna inanıyorum. Artık her yer ticarete dönüştüğü için, ben eski şarkıları daha ön planda tutmayı tercih ediyorum.

Bir şarkının kalıcı olması için ne yapılması gerekir?

Akılda kalıcı nakaratlar gerekir kolay ve basit ama anlamlı sözlerle bir şarkı yeterince akılda kalabilir.

 

Peki sizce şarkı söylemek bağırmak demek midir?

Kesinlikle hayır… Bugüne kadar söylediğim şarkılarda hiç bir zaman tonumun üzerine çıkarak bağırmayı ve bağırarak şarkı söyleyen insanlara özenmeyi hiç tercih etmedim. Aksine bağırarak şarkı söylen insanlardan hiç haz almıyorum.

Elde ettiğiniz kazanç?

Kazanç tutarlarım değişme göstermekte ve başak burcu olduğum için sürekli tutum sağlıyor ve asla riske atmıyorum.

 

Şarkıcı ve oyuncu olarak mevcut kimliğiniz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şarkıcı ve oyuncu olarak aslında iki farklı dünya benim için. Nedeni ise müziğin benim hayatımda en ön sırada yer alması. Şarkı söylemek, dinlemek benim için vazgeçilemez ve kendimi mükemmel hissettiğim bir duygu. Oyunculuk ise bir başarı bir yetenek işi, herkes oyuncu olabilir ama herkes şarkı söyleyemez.

 

Sanat hayatınızda en büyük destekçiniz kim?

Kesinlikle Tılsım Talu...

 

İlk oyunculuk deneyiminizi nerede yaşadınız?

İlk oyunculuk deneyimimi lise yıllarında başrolünü oynadığım ‘’Komşu Köyün Delisi’’ adlı tiyatro oyunuydu.

Oyunculuk dışında yaptığınız ya da yapmak istediğiniz bir iş var mı?

Şarkıcılık ve oyunculuk yapmadan önceki yaptığım iş zaten bu mesleklere uzak bir iş değildi. Sinema yapım prodüksiyon olarak çeşitli yapım firmalarında prodüksiyon amirliği yaptım ve benim için çok eğlenceli ve zevk alarak yaptığım bir işti.

 

Oynadığınız rolün size benzeyen yönleri var mı?

Evet var. Nedeni ise, oynadığım karakterin sürekli gülmesi. Oynayacağım Ersin karakteri filmde sürekli spor yapan, arkadaşlarıyla sürekli şakalaşan ve sürekli gülen bir karakter… Tam bana uygun bir rol olduğu için kendimle çok bağdaştırdım ve içime çok sindi.

 

İleriye dönük projeleriniz var mı varsa neler?

Şu anda beraber çalıştığımız sinema filminden hariç, prodüktörlüğümü yapan sevgili Tılsım Talu ile birlikte sinema sektöründe zirveye ulaşıp ve başarılı işler yapıp adımızdan söz ettirmek...

 

Günlük hayatınızda vaktinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu aralar çok yoğun tempoda çalışıyorum. Sürekli görüşmeler, stüdyo kayıtları, sahne provaları yapıyorum. Çünkü başarmak için çalışmak gerek. Vakit buldukça spor yapmaya özen gösteriyorum.

Oyunculukta yapmam dediğiniz sınırlarınız var mıdır?

Oyunculukta yapmam dediğim bir sınır yok! Nedeni ise kendime olan güvenim. Kendimde bulduğum bu irade ve bu özgüven oldukça, hiçbir şeyin kişiliğim ve karakterimin önüne geçmesine asla izin vermem.

 

Gerek sinema gerekse sahne hayatınızda minnettar olduğunuz bir isim oldu mu?

Evet tabii ki oldu. 2010 yılında beni ilk sahneye çıkaran eski patronum sevgili Vedat Özyağ ve o yıllardan bu yana bendeki ışığı keşfedip bana albüm çalışması yapan sevgili prodüktörüm Tılsım Talu’dur...

 

Sanatçı topluma örnek olmalı deriz... Sanatçılarımız topluma nasıl örnek olmalı?

Kendimi övmek gibi olmasın ama gece hayatında yetişmiş biri olarak ne sigara, ne alkol, nede benzeri şeyler kesinlikle kullanmadım. Sahnede olup da illa alkol kullanmak diye bir terim kesinlikle hatadır… Kimseyi kötülemek istemem ama alkol içmeden de gayet iyi şarkı söylenebiliyor… İnsanların alkol ve benzeri şeylerin arkasına sığınarak güzel şarkı söylediği gibi yalanlar sadece beni gülümsetiyor o kadar.

 

Şu an (Ben burada ne yapıyorum?, Kim getirdi beni buraya?) gibi sorulara maruz kalmaksızın ruhunun olmak istediği yer?

Hayatım boyunca olmak istediğim tek yer, karşımda binlerce insanın olduğu coşkulu konserlerdi. Onlara ulaşmak için zaten çok az bir zamanım olduğunu düşünüyorum…

Sevdiğiniz var mı? Varsa ona buradan ne söylemek istersiniz?

Her insanın kalbinde mutlaka biri vardır. Aslında buradan bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü sürekli gözlerine bakıp şarkılar söylüyorum.

 

Yaptığınız en büyük çılgınlık ve sevdiğiniz için neleri göze alırsınız?

Yükseklik korkum var ve 3. kattan bile aşağı bakamıyorum ama bu yaz paraşütle uçaktan atlamak hayatımda yaptığım en büyük çılgınlık ve en büyük hataydı. Bir insanın sevdiği için yapamayacağı hiç bir şey yoktur... Bende öyleyim tabii ki...

Sevgili Zühre Hanım, sizinle böyle keyifli bir röportaj yaptığım için çok mutluyum. Tabii arada beni zorlayan sorularınız oldu ama hep çalıştığım yerden sorduğunuz için size ayrı bir teşekkür etmek istiyorum.

 

Başarılarınızın devamını diliyorum sizinle konuşmak benim için büyük keyifti...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Facebook'tan
Twitter
Cantürk Fm'den
Arabesk Alemi'nden
Arkadaş Tavsiyesinden
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat