1. Balkan Yeşil Kuşağı Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf Yarışmasının bir parçası olun
Bu haber 2016-03-06 11:54:11 eklenmiş ve 502 kez görüntülenmiştir.

1. Balkan Yeşil Kuşağı Fotoğraf Yarışmasının bir parçası olun.

 

Balkan Yeşil Kuşağını ziyaret eden ve bölgede yaşayan herkesi bu bölgenin yeryüzü ve canlı çeşitliği bakımından parmak ısırtan güzelliğe sahip doğasında doğayı keşfetmeye ve etkileyici fotoğraflar çekeceğiniz bir deneyime davet ediyoruz.

 

Katılım ücretsizdir

Kazananlar altın ile ödüllendirilecektir.  Kazanan yarışmacıların fotoğrafları Dayko www.dayko.org.tr ve Avrupa Yeşil Kuşağının www.europeangreenbelt.org sayfasında yayınlanacaktır.

 

Ödüller : 

1. ci  Tam altın

2. ci  Yarım altın

3. cü Çeyrek altın

 

Yarışmanın bitiş tarihi :  30 Haziran 2016

Jurimiz :

Mustafa Kaya –              Trakya Üniversitesi

Nedret Benzet -              KIFSAT (Kırklareli Fotoğraf Kulübü)

Filiz Orhan –                   Zirve Dağcılık (Tekirdağ)

Pınar Alban -                  Tema

Erkan Yavaş –                LFK (Lülebergaz Fotoğraf Kulübü)

 

Kazanan yarışmacılar 2016 Temmuz sonunda Dayko nun web sitesinde duyurulacaktır. http://www.dayko.org.tr/.

 

Katılım Koşulları

Organizasyon: Katılım ücreti yoktur. Yarışma  Dayko ve EuroNatur (Almanya) tarafından ortaklaşa organize edilmektedir.

Konu ve Eleme:  Fotoğrafların konusu Balkan Yeşil Kuşağıdır. Juri 3 adet en iyi fotoğrafı seçecektir.

Jurimiz bu bölgede aktif olarak fotoğraf çeken üyelerden oluşmaktadır.

 

Kazanan fotoğraflar Dayko ve Avrupa Yeşil Kuşağının web sitesinde yayınlanacaktır (europeangreenbelt.org). Son karar Jurinindir. Organizatörler açıkca doğal yaşamı ihlal edilerek çekilen fotoğrafları eleme hakkına sahiptir. Bu kurallara buradan ulaşabilirsiniz. (http://www.euronatur.org/Code-of-conduct.736.0.html). Digital olarak oynanmış ve Balkan Yeşil Kuşağında çekilmemiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

 

Fotoğraflar:  Bir kişi en fazla 5 adet fotoğraf ile katılabilir. Fotoğraflar digital ve renkli olarak email ile gönderilmelidir.(baskı, siyah beyaz ve panorama fotoğraflar kabul edilmeyecektir).

Fotoğrafların isimleri Fotoğrafçının ismi, Fotoğrafın ismi, Çekilen yer ve numara şeklinde olmalıdır. (Örnek AliKaya_Kosanat_Karacadag_1.jpg). Kontrollü koşullarda çekilen hayvan ve bitki fotoğrafları (Ahıl, Botanik Bahçe veya benzeri) dosya ismi "C" ile belirtilmeli ve bu konuda listede karşılıklı bilgi içermelidir. Fotoğraflar jpg/JPEG formatında 300 dpi çözünürlükte, Uzun kenarı maksimum 2400 piksel büyük olmayacak, kısa kenar 1080 piksel de küçük olmayacak, fotoğraf boyutu en az 2 Mb, en fazla 4 Mb olacak biçimde hazırlanmalıdır. Sıkıştırma (Quality)7-12 aralığı olabilir.

 

Digital maniplasyon: Fotoğraflarda sonradan modifikasyon yapılamaz veya içerik için izin alınmak süretiyle yapılabilir. Fotoğrafa sonradan hayvanın yada bir parçasının, bitkilerin, istenmeyen cisimlerin yada insanların eklenmesine ve çıkartılmasına izin verilmemektedir.

 

Fotoğrafların Listelenmesi: Gönderilen fotoğrafların bir listesi Türkçe veya İngilizce pdf veya excel olarak eklenmelidir. Bu listeye katılımcının ismi, email ve adresi, fotoğrafın ismi ve numarası (1 ila 5arasında) aynı zamanda bu listeye fotoğrafın konusu hakkında detaylı açıklama mümkün ise fotoğrafın çekildiği yer, türün ismi, fotoğraf ve arkaplan hakkında kısa bir hikaye eklenmelidir.

 

Fotoğraflar dayko.photocontest@yandex.com email adresine gönderilecektir. Bir kişi en fazla 5 fotoğrafla katılabilir, fotoğraflarla birlikte bilgileri içeren listeyide göndermelidir. Fotoğraflar sadece belirtilen açıklamalara uygun olması halinde kabul

Telif hakkı, sorumluluklar ve gönderim: Fotoğrafların telif hakkı fotoğrafçının elinde olmalıdır.Fotoğrafçı telif hakkını sürekli elinde bulundurmalıdır ve ne zaman yayınlanırsa yayınlansın ismi belirtilmelidir. Yarışmaya katılarak fotoğrafın kullanım hakkını bedelsiz olarak aşağıda yazılı amaçlar için organizasyonu yapan kuruluşa devretmiş olursunuz;

Yarışma için gönderilen fotoğraflar organizatörler tarafından web sitelerinde ve yayınların kapaklarında yada baskılarında kullanılabilir.

Ödül alan tüm fotoğraflar organizasyonu yapan EuroNatur ve Dayko tarafından reklam, iletişim metaryeli, takvim gibi amaçlar için kullanılabilir.

Ödül alan tüm fotoğraflar organizasyonu yapan EuroNatur ve Dayko tarafından sergileme ve bunun reklamı için kullanılabilir.

Kar amacı gütmeyen EuroNatur ve Dayko vakfı ödül alan tüm fotoğrafların Balkan Yeşil Kuşağı koruma projelerindeki yayınların reklamlarında kullanım hakkına sahip olur.

Yarışmaya katılan fakat ödül almayan fotoğraflar sadece belirli amaçlarla fotoğraçıya danışılarak veya sözleşme yapılarak kullanılabilir. 

Fotoğraflar sadece belirtilen amaçlar dahilinde fotoğrafçıya danışılarak kullanılabilir. Fotoğrafların kullanım hakkı yayıncıların yada ajansların elinde olamaz. Organizasyonu yapan kurumlar her hangi üçüncü kişilerin taleplerinden sorumlu değildir.

 

Daha fazla bilgi için:

Demirköy Ofisi: Karakaş Mah. Kara Omur Cad. Çoştur İş Merkezi No: 34 K-3 D. 10 Kırklareli 

Bu Haberin Kaynağı : Dayko

ETİKETLER : 1. Balkan Yeşil Kuşağı Fotoğraf Yarışması dayko
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÇEVRE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
Cantürk FM Dinle
Arabesk Alemi Dinle
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzonspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Başbuğ Alparslan Türkeş
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim Bakanlığı
Engelli
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat