Cehennem Azabı


Bu makale 2017-03-28 01:05:11 eklenmiş ve 325 kez görüntülenmiştir.
Kerem TAŞKIN

Cehennem Azabı

Sizinle bir cehennem yolculuğu yapalım. Allah herkesi cehennem azabından korusun. Sırat köprüsü cehennemin tam üstüne kurulacak; köprünün başında Azrail olacak. Allah’a şirk koşanların asla cennette yeri olmayacak. Kötülük yapanlar cezasız kalmayacak elbet. Biliyoruz ki cehennem azabı çok zordur.

Gelin sizlerle bir empati yapalım. Kendimize soralım. Günahımız mı sevaplarımız mı daha çoktur? Sonuç belli aslında. Günahlarımız ön planda olur. Bunları kendimize asla yediremeyiz. Çünkü bizler Allah’ın yarattığı kullarız. Tövbe edelim ve kötülükten uzak duralım. Tövbe ettikten sonra sözümüzü tutmalıyız. Birde yoksullara yardım etmeye çalışalım. Onlara sırt çevirmeyelim. Şunu unutmayın ki Allah sevdiği kullarının hep arkasında olur. Sizce ibadet nedir? Aslında her bir yaptığımız ibadet sayılır. Onun için Allah günahları affedendir. Allah hiçbir kötülüğü karşılıksız bırakmaz. Zalimlere zalim olur. Merhamet edenlere merhamet kapısını açar. Onun için cehennem büyük bir alemdir, azap alemi. Allah bizi cehennem azabından korusun.

Son bir şey daha… Allah neleri sevmez? Bir yalan, iki Allah’ a inkâr edeni, Kur’an-ı Kerim’e inkâr edeni… Biraz bile olsa Allah yolunda gidersek bize cennet kapısını açabilir. Eğer ki bunları inkâr ediyorsan bil ki sen cehennemin ateşinin içindesin. Rabbimiz ne dilerse onu verir. O’na ben hiçbir zaman inkâr etmedim, etmeyeceğim ve ettirmemde. Çünkü O’nun aşkı içimde. Görmeden sevdik onu. Rabbim bize onun dergâhında bir yer nasip etsin.

Sevgili dostlarım bu makalemde biraz bile olsa cehennemi anlattım. Belki zalimlere örnek çıkar. Ama sanmıyorum ki sırat köprüsü çıksın. Onlar kendi bildiğini okurlar. Neyse fazla konuşmak istemem. Sözlerimi noktalarken Allah inşallah herkesi iyi insanlarla buluştursun. Allah hepimizin yar ve yardımcımız olsun kadim dostlarım. 

Kerem TAŞKIN

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
Cantürk FM Dinle
Arabesk Alemi Dinle
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzonspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Başbuğ Alparslan Türkeş
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim Bakanlığı
Engelli
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat