Annelerimizin Sevgisi Bir Güne Sığmaz...


Bu makale 2017-05-14 06:16:31 eklenmiş ve 337 kez görüntülenmiştir.

Anneler ayağı öpülesi, ayağına cennet serili annelerimiz...

 

Yanımızda olunca değerlerini bilmeyiz. Göçüp gidince de ya yaptıklarımızdan pişman oluruz ya da aldırış etmeyiz. Cefakâr ve vefalıdır; kendini korumaz çocuklarını koruduğu kadar. Dokuz ay karnında taşır, Yüce ALLAH biz kadınlara öyle bir sabır vermiş ki; hiç yorulmayız karnımızda taşımaktan. Hatta sabırsız davranır bir an önce gelsin isteriz bebeğimiz. Dile kolay sevgili okurlarım, tam dokuz ay. Bir seneye yakın neredeyse...

 

Maalesef o dokuz ayı unutan evlatlarımız var. Dokuz ayı umursamayıp, sanki dünyaya getirdin madem uğraş bakalım dercesine, bağırıp çağırıyor hatta ve hatta dövüyor. Bir de aile içi şiddet varsa, çocuğun yanında annesi dövülüyorsa babası tarafından, çocukta şiddeti yararlı bir şey zannedip büyüdüğünde eşine veya çocuklarına ve belki de annesine şiddet uygulayabiliyor!

 

Anneler gününü ve buna benzer sevginin sığdırılmaya çalışıldığı günleri sevemedim. Elinde imkân varsa git annene her gün hediye al... Neden anneler gününe özel alınır hediyeler? Bu anneler günü bana göre saçma. Annesiz çocuğu düşündünüz mü hiç? Siz, anneler günü için annenize hediye seçerken annesi olmayanlar, keşke annem yanımda olsaydı ona bir gün değil her gün hediye alsaydım diyenler. Bizi dünyaya getiren, el bebek gül bebek büyüten ve biz çocuklarına bakmaktan bıkmayan annelerimizi bir güne hapis etmeyelim, onları her gün sevip hediyeler alalım. Gönüllerini hoş tutalım, anne duası çok önemlidir.

 

Bazılarınız bana kızabilir fakat ben günlük kutlamalara karşıyım. Hele ki konu anne olunca, annelik bir günde yaşatılmayacak kadar güzel bir duygu ve bu duyguyu anne olan daha iyi anlar. Elbette herkesin görüşü farklı olabilir. Düşüncelerime katılmayabilirsiniz. Aynı düşünceleri paylaştığım okurlarım da vardır mutlaka. Her okurumun düşüncesine saygım sonsuz.

 

Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, engelliler günü…

Bu tür günler alışveriş merkezlerini sevindiriyor. Çiçek satışlarını arttırıyor. Çark bir şekilde dönecek ve evlere ekmek gidecek. O evlerde de anneler var, önemli olan o annenin kursağından haram lokma geçirmemek, bir anne ne ister ki başka? Ne hediye ne de para pul.

 

Çocukları sağlıklarını yitirmiş anneler yani engelli bir çocuğa sahip olan annelerimiz. Peki, onlar ne ister? Hiç sorduk mu? Bir engelli annesine ne istediğini sorduğunuzda alacağınız cevap muhtemelen şu olur; kendisi vefat ettiginde çocuğuna bakacak vicdanlı bir baba veya vicdanlı bir kardeş hepsi bu...

 

Rukiye Türeyen!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Filiz 2017-05-23 17:50:00
Gönlünüze sağlık..devamlılıklı gönüllü bulmak hep zordur..barınağım varken hayvanlara bakıyorken benden sonra ne olacaklar düşüncesi hep içimde kanayan yaramdı.teşekkürler.
Mobil
Şevki 2017-05-14 19:22:44
Bacım emeğine sağlık.Bu anlamlı günü etkili şekilde anlatan,okuyunca bizi düşüncelere sevk eden güzel bir yazı olmuş.
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber'i Okuma Sıklığım ...
Hep Açıktır
Haftada En Az Bir Defa
2 Günde Bir
Her Gün En az 1 Kere
15 Günde Bir
Ayda Bir
İlk Defa Okuyorum
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
Cantürk FM Dinle
Arabesk Alemi Dinle
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzonspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Başbuğ Alparslan Türkeş
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim Bakanlığı
Engelli
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat