ÖZEL EĞİTİM HAKKINDA


Bu makale 2018-03-13 13:46:36 eklenmiş ve 377 kez görüntülenmiştir.
Kerem TAŞKIN

 

Rehabilitasyon Yazarı Kerem Taşkın

Sene 2003. Rehabilitasyon merkezi ile tanıştım ve hâlâ da devam ediyorum. Fikirlerim ve kafamda dolaşan düşüncelerim hep aynı olmuştur bu konu hakkında. Ben bir gözlemciyim. Şükürler olsun ki doğruyu yanlışı ayırabilecek kadar aklım var. Tam 15 yıldır rehabilitasyondayım. Sistem sürekli değişiyor. Şartlar değişince zorlukları da beraberinde getiriyor. Değerli öğretmenlerimin performansı düşüyor bu dengesizlikten dolayı. Rehabilitasyondaki öğretmen ve öğrencilerin bu durumdan memnun olması da bir hayli zor.

Bir “grup sistemi” uygulandı. Büyük ve küçük çocuklar bir araya toplandı. Bu ne kadar doğrudur? 5 grup eğitimci öğretmen var. Bu durum hakkındaki görüşlerimi anlatmak istiyorum. Hiçbir öğretmen kendi çocukları gibi gördüğü öğrencilerinden ayrılmak istemez, bu durum onları üzer.

Benim için ve birçok arkadaşım için bu olay büyük bir talihsizlik oldu. Çünkü onlar için ve kendim için çok üzgünüm. Memnun olunan kurulu bir düzen vardı. Maalesef ki yönetimimiz bunu değiştirmek için bir karar aldı ama bu kararı yanlış buluyorum. Evet kendi okulumu seviyorum ama alınan kararları da eleştirme hakkına sahip olduğumu düşünüyorum. Bu sistem ilerleyen zamanlarda hiç iyi şeyler getirmeyecek düşüncesindeyim. Git gide öğrenci azalacak bunun bilincinde olunmalı. Hani bizler özeldik? O zaman neden sesimizi duymuyorsunuz? Kendimizi özel hissetmiyoruz ki! Sistem bozuldu. Eski düzeni geri istiyoruz. Soğumaya başladık bu durumlardan. Düşüncelerim bu yönde ve eski düzen gelmedikçe böyle düşünmeye devam edeceğim. Beni, böyle düşündüğüm için eleştirebilirsiniz. Bizi kimse üzemez, kimsenin buna hakkı yok. Kimseye bu zamana kadar saygısızlık yapmadım ve böyle bir şeyin olmayacağından emin olabilirsiniz. Bu konuda o kadar çaresiziz ki bunları düşünmemem elde değil. Bizleri nasıl görmek istiyorsanız o şekilde görebilirsiniz. Ben bunları söylediğimi de gördüm ya kendimden utandım. Neden oldu ki böyle olaylar? Daha içimde çok şey var ama daha nasıl ne söyleyebilirim bilemiyorum. Çaresiz kalmak nedir daha iyi anladım. Ben kendimin, diğer öğrencilerin ve öğretmenlerimin üzülmesini istemiyorum. Herkes kendine bir çeki düzen vermeli. Bizler üzülmeyi hak etmiyoruz. Bunları yazarken bile kalbim hızlı atıyor ve daha çok üzülüyorum. Hayatımın en mutsuz dönemlerinden birini yaşıyorum. İnşallah önümüzdeki yıl eski sistemimize geri döneriz ve bizler eski mutluluğumuza kavuşuruz.

Ben burada sadece okumuyorum ve sadece öğrenci değilim. Ayrıca bu okulun bir çalışanı gibiyim. Ayrıca bir gözlemcisi ve yazarıyım. Mutluluk için her adımı atarız ve atılan adımların da arkasında oluruz. Bizler özeliz, bizler de destek görmeyi ve mutluluğu hak ediyoruz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber'i Okuma Sıklığım ...
Hep Açıktır
Haftada En Az Bir Defa
2 Günde Bir
Her Gün En az 1 Kere
15 Günde Bir
Ayda Bir
İlk Defa Okuyorum
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat