Yalnızlık Gemisi


Bu makale 2018-04-03 09:20:01 eklenmiş ve 433 kez görüntülenmiştir.
Kerem TAŞKIN

Yalnızlık Gemisi

Bir yalnızlık gemisine var, sahil kenarında öylece duran… Kaptanını bekler denize açılmak için. Ama o kaptan bir türlü gelemez. Gemi bekleye bekleye yıpranmıştır. Yağmurlar yağar, fırtınalar eser… Her günü yalnız geçer. 

Bu benim gemim işte. Ama bir türlü beraber yolculuğa çıkamıyoruz. Keşke yalnız olmadan birlikte denize açılsak ve sislerin arasında kaybolsak. Güzel bir maceraya açılsak. Şimdi benden çok uzaklardasın.  Dümenin başına geçip kafamın estiği yere gitmek isterdim. İşte o hayallere ulaşamayınca damla damla gözyaşı akar gözlerimden. Gerçekleşmeyeceğini anladığımda tutuk kalıyorum. Yüreğimde bir yaradır dileklerimi yapamamak. Hayallerde de olsa sana ulaşabilmek muhteşem bir his. 

Meğerse yalnızlık ne kadar zor bir şeymiş. Küçükte olsa bir umudum yok değil. Sana ulaşma fırsatı kollamıyor da değilim yalnızlık gemisi. Bir tarafta zaferlerim bir diğer tarafta ise umutlarım yer alıyor. Senin kaptanın ben olacağım, ben! Seninle keşiflere çıkacağız. 

Neden buluşamadık? Çünkü sen de yalnızsın tıpkı benim gibi. Ben neden kendime Yalnız Adam diyorum? Çünkü yalnızım, beni benden daha iyi anlayan biri yok. Gemime binip yolculuğa devam etmek istiyordum ama bu mümkün olmadı. Kaptansız bir gemi olmaz, gemisi olmayan kaptan da olmaz. 

İkimiz de aynı vaziyetteyiz. Birbirimize ulaşamıyoruz. Zaman akıp gittiğinde bu akış içerisinde herkes dilediği yerde dilediği kişi ile olacak, buna inanıyorum. 

Kerem TAŞKIN

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber'i Okuma Sıklığım ...
Hep Açıktır
Haftada En Az Bir Defa
2 Günde Bir
Her Gün En az 1 Kere
15 Günde Bir
Ayda Bir
İlk Defa Okuyorum
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat