Mehmet Topalgökçeli Yazdı - TBMM Doğu Akdeniz Bildirisi


Bu makale 2019-07-19 14:26:25 eklenmiş ve 441 kez görüntülenmiştir.
Mehmet TOPALGÖKÇELİ

Mehmet Topalgökçeli Yazdı - TBMM Doğu Akdeniz Bildirisi

 

TBMM Kıbrıs civarında KKTC ve Türkiye aleyhine düşmanlar tarafından tertiplenen gelişmelere kayıtsız kalmayarak "Doğu Akdeniz" bildirisi hazırladı.

 

Bu bildiriye HDP imza koymadı.

 

Haçlıların günümüzdeki temsilcilerine karşı hazırlanan bildiriye imza koymayarak, beşinci kol olduklarını resmen ispatlamışlardır.

 

Tek yürek ve tek bilek olduğumuzu göstermek için bu bildirinin mecliste grubu bulunan tüm partilerce kabul edilmesi önemliydi ve Türkiye’nin çıkarı bunu gerektiriyordu.

 

Parti görünümlü bu yapı adeta terörün ve Türkiye'nin düşmanlarının içimizdeki temsilcisi, terörizmin ve hasımların sözcüsü gibi davranmaktadır.

 

Bir yandan Ülkemizdeki demokratik ve özgürlükçü yapıyı beşinci kol görevinde fütursuzca istismar ederken, diğer yandan yasaların belirli makam ve mevkiler için tanıdığı ayrıcalıkları da kötü niyetine alet etmekten geri durmamaktadır.

 

Ben seçimle geldim, şu kadar oy aldım, ben milletvekiliyim, belediye başkanıyım, yasalar bana işlemez mantığı ile hareket etmekteler.

 

Terörün hiç bir yıkıcı eylem ve cinayetlerini kınamadıkları gibi, terörle yapılan mücadeleyi de savaş olarak niteleyip, adeta örgüte meşru bir taraf statüsü kazandırma hinliği içerisindeler.

 

Benzer durum Avrupa ülkesinde olsa parti derhal kapatılır, seçilmişler ve atanmışlar yargılanıp hak ettikleri cezalara çarptırılır, içeridekiler seçildi diye serbest bırakılmazdı.

 

İçinde bulunduğumuz yıl benzer olay İspanya’da oldu, sırf terörü kınamıyor diye bölücü parti Batasuna kapatıldı, hapiste iken aday olup seçilenlere mazbatası verilmedi yani cezaevinden çıkarılmadı.Batı terörle böyle mücadele edyor, terör sevicilerinin oyunun ne getireceği, ne götüreceği hesabını yapanlar halk tarafından sandıkta cezalandırılıyor.

 

Mecliste gerçeklesen "Doğu Akdeniz" bildirisi ruhunun terör belasına karşıda uygulanması zamanı gelmedi mi?

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat