Halil Kaya Yazdı- Çift Yönlü Kazanmak


Bu makale 2019-10-02 09:50:19 eklenmiş ve 197 kez görüntülenmiştir.
Halil KAYA

Halil Kaya Yazdı- Çift Yönlü Kazanmak

1984 yılında Konya'da bir dershane açmaya karar verdik. Önce o günkü Konya Belediyesi Başkan Yardımcısı olan, aile dostum Ali Bey'i beraber hareket etmek üzere ikna ettim. (Ali Ataman Bey bu günkü Diltaş okullarının sahibi)...Kolları sıvadık. Orta yerde tabir caizse bir pasta var, o pastanın üleşenlerinden biri de biz olunca, dershanenin bir veya ikisi ders yılı sonunda kapanmak zorunda kalacak.

Ben iddialı bir kadroyla yarışma arzumu zirveye taşıdım ve kuracağımız dershaneyle Konya'da birinci sıraya oturacağımızı düşünüyorum.

Birden bir gelişme oldu, biz dershane açacak olunca o günün en güçlü ve popüler dershanesi olan Diltaş Dershanesi sahipleri, dershanelerini bize satmak istemişler.

Tabi o tarihte kanımın kaynadığı yaşları idrak ediyorum. Israrla yeni bir kurum olarak çıkıp, yarışmamızı savunuyorum...

Ali Bey o gün beni nasıl ikna etti, ne dedi bakınız:

" Dershanelerini bize satmak isteyenlerle anlaşırsak, önce karşımızdaki rakiplerden birisini ortadan kaldıracağız. Sonra onların varlıklarının bize katılımıyla daha da güçleneceğiz. Yarışacağımız rakipler için bir eksik efor sarf edeceğiz. Yani çift yönlü kazanacağız. " diyerek, ikna olmamı sağladı.

Bu yaşanmışlık, neticede bir eğitim ve ticaret etkinliğine ait...

Durup, dururken niye anlattım.

Bir bağ kurunuz...

Bu gün o Diltaş Dershaneleri, ülkenin en önemli okullar zinciri haline döndü...

Rakibinizi sadece tuş ederek zafer kazanamazsınız. Onu rakip olmaktan çıkararak da, hatta yanınıza alabilirseniz iki misli güçlenerek de zafere ulaşırsınız. Üstelik bu yol daha kalıcı sonuçlara götürür sizi...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat