Halil Kaya Yazdı – Erdoğan ve Cumhur İttifakı


Bu makale 2019-10-15 09:30:20 eklenmiş ve 398 kez görüntülenmiştir.
Halil KAYA

Sayın Cumhurbaşkanının "Türk ve Türklük " vurgularının artması; Atatürk'ten olumlu bir şekilde bahsediyor noktaya gelmesi küçümsenmemeli.

 

Siyaseten ait olduğu mahallede bu kavramlardan Sayın Erdoğan tarafından övgüyle bahsedilmesi, bu kavramlara karşı sempatiyi ve kabulleniş çıtasını yükseltmektedir.

 

Bu durum toplumsal bütünlüğümüz adına çok çok kıymetlidir.

 

Biz telaffuz ettiğimizde ırkçı olduğumuz vehim ve zehabına kapılan o kesim, bu manada Cumhurbaşkanının telaffuzuyla bu kavramların ürkülecek kavramlar olmadığını, bilakis bu kavramlarda kendilerini bulabileceklerini keşfetmeye başlamışlardır.

 

Sahada bu gözlenmektedir.

 

Şimdi bazıları yaşı uyumlu olmadığı için, ölçü gözetmeden paldır, küldür konuşuyor da; bizim kuşak ülkücülerin, bu kesim tarafından " ırkçı, dinsiz, putperest, şamanist " diye adlandırıldığı koyu kıvam günleri bilmiyorlar tabi.

 

Tartışılmaz saydığımız değerlerin olabildiğince geniş bir kabule ulaşması, geleceğimizdeki sosyolojimizin millileşmesi adına son derece önemlidir. Sadece heyecana dayalı tepkilerle gösterdiğimiz milli tavırların toplum hayatımızda kurumsallaşması şarttır.  Yani MHP hedeflerinin bu gün Sayın Erdoğan tarafından konsolide edilen minimum yüzde kırka telkin ediliyor olmasından, ülkücüyüm diyen her kişinin mutlu olması gerekir.

 

O mahalleden bize doğru gönlünü açmak isteyenlere şiddetle tavır alan bir kişinin, üç yüz milyonluk Türk Dünyasına lokomotiflik yapacak bir davayı temsil iddiası ya cehalettir ya da sahtekârlıktır.

 

Hem Liderle resim paylaşma yarışına girip, O’na methiyeler düzdükten sonra, hem de parmağının işaret ettiği yere muhalefet etmek çarpık bir karakteri ortaya koyar.

 

Sayın Cumhurbaşkanı'nı bu günkü tavrına kavuşturan gerçeklik Cumhur İttifakıdır.

 

Bize bu manada tavır dikte eden kişiler aslında Liderimize tavır dikte ettiklerinin farkında değiller. Çünkü biz Liderimiz ne dediyse onu tekrar ederiz, ne emrederse onu yaparız.

Haddimizin dışına çıkmışlığımız olmaz.

 

Sayın Liderimizin kendi eseri olan bu ittifaka çok önem verdiği açıktır, buna halel getirecek en ufak gelişmede en yakınına dahi acımadığına şahit olduk ki bunda da son derece haklıdır.

 

İttifak gereklerine uymayı, iltihak özlemi gibi algılayanlar bir kaç fırın daha ekmek yemeliler, yani tefekkür etmeliler; zira durumlarında bir idrak problemi gelişmek üzeredir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Cantürk Haber Sitesini Nasıl Buldunuz?
Güzel
İdare eder
Kötü
Çok kötü
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber - İnternet Haber Gazetesi
© Copyright 2015 Cantürk Haber İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
HABERLER
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat