Hükümet Bizi Unuttu!


Bu makale 2015-09-02 22:30:17 eklenmiş ve 266 kez görüntülenmiştir.
Abdullah GAZİOĞLU

 
Abdullah GAZİOĞLU
 
 
E-Posta : canturkhaber@hotmail.com
 
 Hükümet Bizi Unuttu!
 
Yaklaşık iki yıl olmasına rağmen ne iş hakkı yönetmeliği yayınlandı, ne de serbest kartlarımızın dağıtımına başlandı kendimizi unutulmuş hissediyoruz….                               
12/07/2012 tarih ve 28351 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6353 Sayılı Bazı Kanun...
Bu çıkan kanunun üzerine Sayın Başbakan, 16 Nisan 2013 ve  2 Şubat 2013 Tarihlerinde haftalık grup toplantılarında konuşmalar ve birçok basın açıklaması yaptı.Bu konuşmalar hep bizimle alakalıydı ve ne diyordu   şehit ailelerine ve yakınlarına, gazilere yönelik yeni düzenlemeler yapıldığından söze başlayarak’’ Şehit yakınlarına, vazife ve harp malulü kapsamında olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına iki, malul olanlara ise bir istihdam hakkı getiriyoruz,  Ayrıca vazife malullüğü kapsamında bulunan, diğer kamu görevlilerine de bir istihdam hakkı ve Şehit ve gazilerin çocukları ile anne-babalarına da ücretsiz ulaşım sağlanacak ’’
Bu konuşma camiamızda bir heyecan fırtınası yaşanmasına neden olarak coşku ile  karşılanmıştı  -mıştı diyorum çünkü üzerinden geçen bunca  zaman zarfında bir gelişme olmadı o heyecan fırtınasının yerini buruk bir sevince bıraktı.
Kanun çıkalı iki yıl olacak  hala hak sahipleri işe giremedi. Çünkü  İki aydır başbakanlıkta olan yönetmelik ne hikmettir yayınlanmıyor.
Serbest seyahat kartları ise geçen hafta şehit gazi daire başkanlığındaydım sual ettim, kartlarımızın akıbetini. Daha yeni ithal ediliyor  makineler, an itibarıyla gümrükte olduğunu söylendi. Serbest seyahat kartlarımızın son halini malumunuz  yayınlayarak beğeninize sundum.  Nihai durumu tek kelime ile ‘’facia’’  kime danışmışlar, kime sormuşlar, kimin fikrini almışlar, kim kılavuzluk yapmış…
İsterdim ki ücretsiz kart yerine ‘’ONUR KART’’ yazılsın rengi gazi olurken döktüğüm kanın rengi ile bayrağımdaki beyaz ay yıldızın  tonundan olsun.
Görünen o ki;
Önce Bakanın sonra teşkilatın değişmesi her şeyin sil baştan başlaması,
Geçtiğimiz günlerde mecliste yasalaşan kanun ile engellilerin ötv li araç almasının kapsamı genişletilerek biz gazilerin bundan faydalandırılmaması,  tüm gazilerin bu kapsama alınmaması,
Türkiye’nin seçim sürecine girdiği bu atmosferde hükümetin kendi derdine düşmesi,
Bu sebepler ışığında;
Bizleri umutsuzluğa sürükleyip gelecek adına karamsarlığa itmektedir.Mutsuz etmektedir. Dahası gelecek adına da bir ümitvari sözler duymayışımız beklentilerimizi köreltmektedir.
Abdullah GAZİOĞLU
Gazi Uzm. Çvş.
 
Kaynak: http://www.gazihaber.com/haber/4142/hukumet-bizi-unuttu.html
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
GÜNDOĞDU PANSİYON- CİDE GİDEROS KOYU
Cantürk Haber
© Copyright 2015 Cantürk Haber Sitesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Final Bilişim Final alt yapısı ile yapılmıştır.
TAVSİYE SİTELER
Cantürk FM Dinle
Arabesk Alemi Dinle
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzonspor
SİYASET
Devlet Bahçeli
Başbuğ Alparslan Türkeş
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim Bakanlığı
Engelli
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat