10.3 C
Ankara
23. Mayıs. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Röportaj Adanalı Radyocu Barış Bekmez İle Ciddi Ciddi

Adanalı Radyocu Barış Bekmez İle Ciddi Ciddi

Röportaj: Cantürk Haber

Yılların radyo programcısı Barış BEKMEZ röportaj konuğumuz…Kendisini bu röportajla daha yakından tanıyacaksınız.

-Barış Bey sizi tanıyabilir miyiz?
-Ben Barış Bekmez Adana doğumluyum ve tarih vermek istemiyorum. 🙂 Marmara Üniversitesi İletişim fakültesi mezunuyum yani Radyo Televizyon Sinema branşım. Kendi dalım olan Radyo ve Ses Teknolojisi ayriyetten Gaziantep Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Radyo Televizyon Teknolojileri ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler mezunuyum biraz uzun oldu kusura bakmayın.
Bekarım ve sporla da uğraşıyorum. Şu an yaşadığım bir sakatlık yüzünden ara vermiş olsam da spor önemli benim için. Kendi kendime yetecek kadar komik ve eğlenceli buluyorum. Mesleğim Radyo programcılığı radyo yayıncısıyım. Kısaca kimilerinin deyimi ile DJ(Disk Jokey) ama ben DJ’likte yapabiliyorum. Seslendirme, dublaj gibi işler, ses alanında her şey. Kurgu , montaj kendime ait. Kendi adımı soy adımı taşıyan bir şov programım var ve orada komedi talkshow yapıyorum. Programımın adı Barış Bekmez Show. Daha önce birçok isim kullandım ama şu anda Türkiye beni Barış Bekmez Show olarak biliyor. Eğlenceli bir yanım var, herkes geveze der ama programımı beğenerek dinler. Stand-up gösterimde var. “Bin muhabbet Bi Komedi” diye uzun zamandır sahne alamasam da yazıp çizdiğim bir şey yok. Tamamen doğaçlama bir gösteri, başıma gelen biraz üzücü biraz absürt şeyleri mizahla harmanlayıp anlattığım bir gösteri kısacası ben radyoda ve normal hayatta komik olmaya insanları ve özellikle çocukları güldürmeye çalışan kendine kadar komik olan biriyim. Önce kendim gülerim sonra da sizi güldürürüm aklıma gelen çok şey var ama burada da geveze olmak istemiyorum 🙂

-Kaç yaşında başladın radyoculuğa? Bu kadar uzun devam etmesinin sebebi nedir sence?
-Dokuz yaşlarımda ablama gelen teklif yüzünden tanıdım radyoyu. O ambiyansı O stüdyoyu gördüm. Resmen büyülendim ve dedim ki bende radyocu olacağım. Ablam hem Radyo hem TV sunuculuğu yapıyordu. Fakat benim ilgimi çeken radyoydu ve bence doğru bir çekim oldu. Radyo benim için bir yaşam biçimi müzik eğlence beni ben yapan şey radyo yani anlatmak istediğim şey benden radyoyu alırsanız Barış Bekmez kalmaz. Bir radyocu abimin dediği gibi hayalin yoksa radyoculuk yapma. Ben bir ömrü adadım adamaya devam edeceğim bu bir heves değil geçeceğini düşünmeyin herkes geçer zannetti ama bu idealizmin vücut bulmuş hali.

-Şu an Radyo Gezegendesin ve Radyonun üzerinde çok emeğin var. Radyo Gezegende çok sayıda sanatçı isimleri ağırlıyorsun. Hatırlayabildiğin kadarıyla Ne kadar sürede, kaç konuk ağırladın?

-Radyo Gezegen’in kurucusuyum başarılı bir radyocu olduğumu düşünüyorum kendi adıma bu yüzden belli bir imajım program türüm var. Kurulduğumuzdan beri 10 Aralık 2020 tarihinde resmiyette ise 18 Aralık 2020 tarihinde başladım konuk ağırlamaya. Daha önce çalıştığım radyolarda da konuklar ağırladım. Bu süre zarfında 150 aşkın kişiyi radyoda ağırladım gerek stüdyo konuğu gerek telefon bağlantısı hepsi benim için ayrı değerli ve ayrı güzeldi.

-En unutamadığın programı, hangi konuğunla gerçekleştirdin ve anısı nedir o programın?
-En unutamadığım programım Kurtuluş Kuş’u ağırladığımız programımdı. Bir yandan yükselişimizin bir yandan da çöktüğümüzün başlangıcıydı. İstemeden gerginlik oldu o zaman hiç unutmam iki arkadaşımın yaptığı aptalca şaka yüzünden yükselip patlayacağımız zamanda Radyo Pr şirketleriyle kötü olduk çalışanlarla. Bu yüzden en unutmadığım programım oydu o tarihten beri radyoyu kendim yönetiyorum ve yönetmeye devam ediyorum. Konukları güzelce ağırlamaya çalışıyorum elimden geldiği kadar.

-Radyo Ödülleri hakkında birkaç kelime etmek ister misiniz? Bu konuda neler söylemek istersin?
-Şu an Radyo Ödülleri hakkında çok güzel şeyler düşünüyorum. Biz hiç katılmadık ve katılmak istiyorum. Ama şu an ekibim ve her şey yeniden kuruluyor. 6 Şubat Depremlerinden sonra dağıldık. Biz Adana radyosuyuz ama seneye yükseldiğimiz zaman bende programcı olarak ve radyo olarak katılmak istiyorum ama destek görememekten korkuyorum.

-Mesleğinin gereği olarak, gün içinde farklı farklı radyoları da dinliyorsundur muhakkak. Radyo programcısı değil, sadece dinleyici olarak günümüzün müzik sektörünü ve radyo sektörünü değerlendirir misin? Merak ediyorum düşüncelerini?
-Günümüz radyolarında popüler şarkılar çalınıyor. Pop şarkı devri bitti. Yeni nesil Rad Drill şarkılar bana göre değil. Jazz, Blues ve 90’lar Pop şarkıları seviyorum. Keyifli ve eğlence programlarını severek dinliyorum. Bilgi tabanlı kültürel programları da seviyorum. Radyo Sektörü Bakırcılık gibi bitmek üzere diye düşünüyorum. Bizim gibi eski kişilerde ayakta tutmaya çalışıyorum.

-İlk projelerini yayımlayan, yeni çıkanlardan, severek dinlediğin 3 isim söyler misin?
-Yeni çıkanlardan sevdiğim şarkılar şu anda Ceza yeni çıkan iki şarkısı beni benden alıyor. “Netflex” ve “Analog” bence müthiş iki şarkı ve Zerrin Özer’in “Basit Bu Numaralar” şarkısı benim için şuanlık ilk üçte

-Röportaj için çok teşekkür ederim. Son olarak eklemek istediklerin var mı?
-Benimle röportaj yaptınız için teşekkür ederim. Bu bizim için güzel bir adım, güzel bir başlangıç, Okurlarınız bizleri şahsi ve kurumsal hesaplarından radyomuzun sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirler.

Radiogezegen İnstagram Ve

Facebook Gezegen_Radyo

Şahsi Hesaplarım ise

Barisbekmezofficial İnstagram Facebook ve Tiktok

Barisbekmez Twitter Hesabımız

Sosyal Medyanın Gücü Çok Önemli Beğenim.

Takip Ederseniz Şimdiden Çok Teşekkür ederiz.

 

- Advertisment -

En popüler

Güney Türkistan’da Özellikle Türklerin Yoğun Şekilde Yaşadığı Bölgelerde Büyük Sel Felaketi Yaşanıyor.

Güney Türkistan'da büyük bir şok ve üzüntü yaratan, Türklerin yaşadığı bölgeyi vuran ve şimdiye kadar görülmeyen sel felaketinde, alınan yeni bilgilere göre, Güney Türkistan'ın...

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Son Yorumlar