10.3 C
Ankara
16. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Sağlık Adıyaman Üniversitesi EAH Sağlık Çalışanlarının Sağlığını Tehlikeye Atıyor

Adıyaman Üniversitesi EAH Sağlık Çalışanlarının Sağlığını Tehlikeye Atıyor

Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan TOKUR konuyla bir basın açıklaması yaptı. Açıklama şöyle;

Değerli Basın mensupları;

Salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren öncelik sağlık çalışanlarının sağlığını korunmasıdır demiş ve koruyucu tedbirlerin en üst seviyede olmasını dile getirmiştik.

Salgının tekrar zirve yaptığı şu günlerde Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ise bunun tam tersi işler yapılarak çalışanın sağlığı bırakın tehlikeye atılmayı, hiçe sayılmaktadır. Yapılan bu işler filyasyona, salgınla mücadeleye, Bakanlığın belirledi kurallara kısaca tüm önlem ve tedbirlere aykırıdır.

Örneğin Eşi pozitif çıkan sağlık çalışanı karantinada veyahut temaslı olmasına rağmen hangi kanun ve nizam ile işe çağırabilmektedir. Tüm çalışanların sağlığının tehlikeye atıldığı böyle bir mesai düzeni olabilir mi, karantina uygulanmaktan vazgeçilip sürü bağışıklığına geçildiyse bundan herkesin haberi olsun, Hastane bunu ilan etsin ki bilelim. Ortada böyle bir durum yok iken sağlık çalışanlarını sağlığını tehlikeye atma sevdası nerden gelmektedir? Merak ediyoruz. Çözüm üretmek yerine çalışan sağlığının tehlikeye atılmasını asla kabul etmeyiz.

Kıymetli basın mensupları;

Bu tehlikeli işlerden bir an önce vazgeçilmelidir. Önce çalışan sağlığı düşünülmeli, ardından da çalışanların sorunlarına çözüm için gayret gösterilmelidir. Mesela yıllık izinlerle ilgili yaşanan karmaşanın giderilmesi sağlanmalıdır. Personel eksik ise yeni istihdam için girişimlerde bulunulmalıdır.

Eksik ve yanlışlar çalışanın sağlığını riske atarak düzeltilemez. Bunu herkesin iyi anlaması gerekir. Kimse sağlık çalışanlarını robot yerine koymasın, hayatını hiçe saymasın.

Nejdet İrfan TOKUR

Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar