10.3 C
Ankara
18. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Yerel Ankara’da İncesu’lular İftar Yemeğinde Buluştu

Ankara’da İncesu’lular İftar Yemeğinde Buluştu

Ankara’da İncesu’lular İftar Yemeğinde Buluştu

Ankara’da yaşayan Kayseri / İncesulular 8 Nisan 2022 Cuma günü geleneksel hale getirdikleri gibi Ramazan iftarı için Ankara Yenişehir semtinde bulunan Sağlık Bakanlığı Hekimevi Tesislerinde bir araya geldi.

İsmail ÇALAP ve İbrahim GÖRÜNME’den oluşan organizasyon heyeti tarafından davet edilen davetliler covid 19 salgını boyunca bir araya gelememenin acısını çıkardılar.

İftara MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa ESEN, Erciyes Kayserililer Derneği Başkanı Hacı Bekir YILDIZ, İyi Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hakan KÖSEOĞLU, İncesu’dan iftara gelen Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi ve Şekerbank Gemerek Şube Müdürü Mehmet KALEM ve Avukat Mustafa Devrm DEMİRTAŞ ile çok sayıda Ankara’da ikamet eden İncesulu katılım sağladı.

2017 yılından beri dördüncü defa yapılan iftar yemeğinde Ankara gibi büyük bir şehirde yaşayıp yıllardır birbirlerini göremeyen hemşeriler hasret giderdi ve yeni tanışmalara vesile oldu.

İftar saatinden sonra kürsüye gelen organize heyetinden İsmail Çalap bir selamlama konuşması yaparak “Bu organizasyonu dördüncü defa yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Umarım gelecek yıllarda daha fazla katılım bekliyoruz. Değerli Hemşerilerimiz bizleri kırmayarak davetimize teşrif ediyorlar, onlar teşekkür ediyoruz. Amacımız birlikte olmak, hemşerilerimizin kaynaşmasını sağlamaktır. Bu yemeğe katılan genç arkadaşlarımızın olması bizi daha da onurlandırdı. İftar yemeğine katılan, katılmayı isteyip te katılamayan tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz. Birlikteliğimiz her daim güzel olsun.Hayırlı ramazanlar dileriz” dedi.

Sonrasında kürsüye gelen organizasyon heyetinden İbrahim GÖRÜNME” Kayseri İncesuluların özellikle memleket dışında gerek kamuda gerekse özel sektörde başarılı görevler ile pırlanta gibi parlamaktadır. Bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz İftar yemeğimizin sesinin umduğumuzdan uzaklara gitmiş. İncesudan gelen misafirlerimiz ve katılan genç hemşerilerimiz bunun en bariz göstergesi olmuştur. Dedi.

Kürsüye davet edilen MHP Mamak İlçe Başkanı Mustafa ESEN ise Kendisinin de Kayserili olması hasebiyle davet edilmesine çok sevindiğine ve Hemşerilerine elinden gelen her yardıma hazır olduklarını söyledi.” Dedi.

İftara İncesu’dan katılan Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi ve Şekerbank Gemerek Şube Müdürü Mehmet KALEM ise dayanışmanın, birlik, beraberliğin çok önemli olduğunu, Ankara’daki bu oluşumun çok değerli olduğunu ve hem zaman hemşerilerimizin yanındayız dedi.

Toplantı çay ikramından sonra çekilen toplu fotoğraf sonrası sona erdi.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar