10.3 C
Ankara
26. Eylül. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Çankırı Türkav’dan Hatim Duası

Çankırı Türkav’dan Hatim Duası

Çankırı Türkav’dan Hatim Duası

Kısa Adı TÜRKAV olan Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Çankırı Şubesi tarafından bir süre önce vefat eden Çankırı Belediye Encümeni Hasan Kertlez ile 1989 yılında talimatlarıyla TÜRKAV’ın kurulmasını sağlayan Başbuğ Alparslan Türkeş’in  ve geçmişten bugüne kadar şehit olmuş yada gazi olmuş tüm ülkücülerin ruhu için hatim okutup vakfın il binasında yapılan anma toplantısı ile duası gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı şunları ifade etti:

“TÜRKAV olarak yapmış olduğumuz faaliyetlerde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen kısa bir süre önce aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden Belediye Meclis üyemiz Hasan Kertlez için okutmuş olduğumuz hatmi şerifin duasını burada yapmak için toplanmış bulunuyoruz.

Katılımları ile bizleri şereflendiren her faaliyetimizde bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen başta MHP Çankırı İl Başkanımız Sayın Ahmet Kurt Bey ve yönetimine, Merkez İlçe Başkanı Sayın Mahmut Doğar Bey ve yönetimine, Sayın Yusuf Naci Bayındır hocama, MHP Genel Meclis üyesi Kamil Çoban beye, Çankırı Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Ali Karataş beye ve Hasan Kertlez beyin ailesine, katılım sağlayan üye ve diğer misafirlere bütün herkese teşekkür ederim. ”dedi.

Rahmetli Hasan Kertlez beyin Teyze oğlu Satılmış Uysal ve Zekeriye Alkaş Hocaların Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra yapılan duanın sonunda katılımcılara yemek ve helva ikramı yapıldı.

Daha sonra Yusuf Naci Bayındır geçmişten günümüze kadar Milliyetçi-Ülkücü kuruluşların yapılanmasından, çalışmalarından bahisle yaptığı konuşmasında ahde vefanın önemine vurgu yaparak konuşmasına son verdi.

TÜRKAV İl Başkanı İsa Bölükbaşı katılımcılara ve bu teşkilatların kurulmasında, bu güne kadar gelmesine vesile olan, rahmanı rahmete kavuşmuş olanlara, hayatta olanlara teşekkür ederek ileride yapacakları faaliyet hakkında bilgiler verip programı sona erdirdi.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Yazar Nurbanu Kablan İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Öncelikle “Paranoyak ve Melankolik Bir Aşk” kitabınız hayırlı olsun. Kitaplarınızı konuşmadan önce okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz? Nurbanu Kablan, Sivas doğumlu; İlk, orta ve lise...

Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru: Azerbaycan’ın KARABAĞ’da Ermeni Terörüne Şamarı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU’ un “Azerbaycan’ in KARABAĞ’ da Ermeni terörüne şamarı” konulu basın açıklaması yaptı....

Betül Altınsoy’un Yazar Oktay FERİK İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Bendeniz Oktay Ferik, 1987 yılı Bursa doğumluyum. İlk ve Orta Öğrenimimi Yenişehir’de, Liseyi Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesinde tamamladım. Anadolu Üniversitesi...

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın: Muhalif Medya’ya Sert Tepki, Halen Uyanamamışlar…

- CHP çığırtkanı muhalif TV kanallarının sahip ve sorumluları; gördükleri iktidar rüyasından zillet ittifakının seçimlerde uğradığı hezimete rağmen uyanamamıştır. Bu yüzden CHP yandaşı kanallar...

Son Yorumlar