10.3 C
Ankara
22. Şubat. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Çankırı Türkav’dan Hatim Duası

Çankırı Türkav’dan Hatim Duası

Çankırı Türkav’dan Hatim Duası

Kısa Adı TÜRKAV olan Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Çankırı Şubesi tarafından bir süre önce vefat eden Çankırı Belediye Encümeni Hasan Kertlez ile 1989 yılında talimatlarıyla TÜRKAV’ın kurulmasını sağlayan Başbuğ Alparslan Türkeş’in  ve geçmişten bugüne kadar şehit olmuş yada gazi olmuş tüm ülkücülerin ruhu için hatim okutup vakfın il binasında yapılan anma toplantısı ile duası gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TÜRKAV Çankırı İl Başkanı İsa Bölükbaşı şunları ifade etti:

“TÜRKAV olarak yapmış olduğumuz faaliyetlerde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen kısa bir süre önce aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden Belediye Meclis üyemiz Hasan Kertlez için okutmuş olduğumuz hatmi şerifin duasını burada yapmak için toplanmış bulunuyoruz.

Katılımları ile bizleri şereflendiren her faaliyetimizde bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen başta MHP Çankırı İl Başkanımız Sayın Ahmet Kurt Bey ve yönetimine, Merkez İlçe Başkanı Sayın Mahmut Doğar Bey ve yönetimine, Sayın Yusuf Naci Bayındır hocama, MHP Genel Meclis üyesi Kamil Çoban beye, Çankırı Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Ali Karataş beye ve Hasan Kertlez beyin ailesine, katılım sağlayan üye ve diğer misafirlere bütün herkese teşekkür ederim. ”dedi.

Rahmetli Hasan Kertlez beyin Teyze oğlu Satılmış Uysal ve Zekeriye Alkaş Hocaların Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra yapılan duanın sonunda katılımcılara yemek ve helva ikramı yapıldı.

Daha sonra Yusuf Naci Bayındır geçmişten günümüze kadar Milliyetçi-Ülkücü kuruluşların yapılanmasından, çalışmalarından bahisle yaptığı konuşmasında ahde vefanın önemine vurgu yaparak konuşmasına son verdi.

TÜRKAV İl Başkanı İsa Bölükbaşı katılımcılara ve bu teşkilatların kurulmasında, bu güne kadar gelmesine vesile olan, rahmanı rahmete kavuşmuş olanlara, hayatta olanlara teşekkür ederek ileride yapacakları faaliyet hakkında bilgiler verip programı sona erdirdi.

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Fetö’cüleri Aklamak Vatana, Millete Ve Adalete İhanet Değil Midir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 20 Şubat 2024 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşmasının tam metni ve videosunu sunuyoruz. Değerli Arkadaşlarım, Muhterem...

Tarihçi-Yazar Oktay Ferik Yazdı-Hâkimiyet Bila Kaydu Şart Milletindir

Türk milleti tarihin her safhasında var olmuş, varlığını mutlaka bir devlet ile perçinlemiş, istikrar ve ittihadını milli hasletleri, kültürü ve seciyesi ile asırlara taşımıştır....

Şair Kerem Taşkın-Çiçek Bahçem

Bahçemde tohumlar ekiyorum. Bekliyorum onları, Büyüsünler diye. Bana bir nefes olsunlar diye. Yaşıyorum onların hep içinde, Göz bebeklerimin önünde, Sarı, yeşil, mor, pembe, Hepsi gözümün önünde. Bahçeme bir adım attım. Sanki rüzgarla beraber...

Türkav Asil Kalemler’in Bu Haftaki Konuğu Polisiye Roman Yazarı Ayla Koca Oldu.

Türkav Asil Kalemler Yazarlık Okulu bu haftaki yazar buluşması toplantısında Polisiye Roman Yazarı Ayla Koca’yı misafir etti. Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (Türkav)...

Son Yorumlar