10.3 C
Ankara
4. Aralık. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Sağlık Çevre Sağlıkçılar Derneğinden 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü Ziyaretleri

Çevre Sağlıkçılar Derneğinden 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü Ziyaretleri

2022 yılında Ankara merkezli olarak kurulan Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikerlerinin mesleki haklarını savunan kısa adı ÇEVSADER olan Çevre Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Derneği 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı günü vesilesiyle bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklama şöyle;

Bilindiği üzere Derneğimizin teklifi ile Türkiye’de 26 Eylül tarihi 2022 yılı itibariyle Dünya Çevre Sağlığı günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Çevre Sağlığı Teknisyen ve Tekniker Meslektaşlarımızın günlerini Dernek yönetimi olarak kutladık.

26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü kutlamaları kapsamında Sağlık Bakanlığı nezdinde Yönetim Hizmetleri, Sağlık Hizmetleri ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünde Dernek Başkanımız ÇST İbrahim Görünme ve Yönetim Kurulu Üyesi ÇST Nahit Ali Kaya, Adem Dönmez, Çevre Sağlığı Dairesinden ÇST Nuran Coşkun, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğünden ÇST Kamil Ay, atanamayan meslektaşlarımızı temsilen ise Kütahya Simav’dan İzmir Torbalı 2003 mezunu ÇST Süleyman Akif Ünlü ve Ankara’dan Sinop Üniversitesi Çevre Sağlığı 2021 mezunu ÇST Sedat Ünal ‘dan oluşan heyetle birlikte 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı günü dolayısıyla Sağlık Bakanlığında Yönetim Hizmetleri Daire Başkanları Erkan Çavuşoğlu, Mehmet Sait Dikel ve Dr.Avşar Aslan ile Sağlık Hizmetleri Genel Md. Yrd. Dr. Murat Yazıcı ile görüşme sağlanmıştır.

Görüşmelerin sabah bölümünde 14 Mart 2023 tarihinde Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın sağlık personeline yazdığı mektuba 08.08.2023 tarihinde Bakanlık Özel Kalemine ulaştırdığımız meslektaşlarımızın öneri ve görüşlerinden oluşturduğumuz 19 maddeden oluşan 3 sayfalık mektubumuzu ilettik. Görüştüğümüz yetkililerimize mesleki sorunlarımızın Sağlık Bakanlığının farkına varması gerektiği, atanmayı bekleyen 6600 mezunumuz olduğu ve çok sayıda emekli durumunda personelimiz olduğu ve atama sayısının mümkün oldukça yüksek tutulmasını istedik. Yetkililer ise söz konusu metini incelediklerini, tespitlerin çok yerinde ve makul olduğu belirterek özellikle personel alımının Bakanlık ihtiyacına ve merkezi bütçeye uygun şekilde göre planlandığını ifade ettiler.

Görüşmelerin öğleden sonraki bölümünde ise Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Dairesi Başkanımız Elmas Sarı makamında 15.00’de ziyaret edilmiştir. Sayın Başkana mevcut durum özetlendikten sonra 08.08.2023 tarihli mektubumuzu sunduk. Daha önce Çevre Sağlığı Dairesi başkanlığına kıyafet ile ilgili hazırladığımız yazı ve son mektubumuzdaki meslektaşlarımın taleplerini yüzyüze ilettik. Mektuptaki konulardan haberdar olduğunu, bazı konuların Yönetim Hizmetleri ile birlikte çalışılması gerektiği için uzun sürebileceğini belirtti. Sonrasında ise Türk Sağlık Sen Bakanlık Şubesi tarafından 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü vesilesiyle bir yaş pasta kesilerek kutlama yapılmıştır. Kutlama sırasında Daire Başkanı Elmas Sarı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Dairesi Başkanlık çalışanları nezdinde Türkiye’de Çevre Sağlığı hizmetlerinde çalışanlarının yaptıkları hizmetlerden dolayı tebrik ederek başarılarının devamı diledi. Kutlama toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Aynı günün akşam saat: 20.00’de mümkün oldukça geniş katılımlı bir twitter etkinliği #SbÇevreSağlığa1000Kadro hastagı altında yapılmıştır. Katılım sağlayan bütün meslektaş ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Bugün Filistin, Yarın Tüm Bölge ve Nihayet Türkiye’nin Kuşatılması Amaçlanıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 24 Ekim 2023 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşmanın tam metni ve videosunu sunuyoruz. Değerli Milletvekilleri Muhterem...

Kerem Taşkın-Gizli Mektup

Dil söyler, kalem yazar Mutluluk olur yüreğimde Hayatta güzellikler olur her zaman Benim tek yüreğim var. Kalbimde hep güzellikler olmuştur Mektubum dolmuştur Hiçbir zaman bahsetmedim İçimde hep gizli tuttum Son sözlerimi yazdım Seninle...

Betül Altınsoy’un Yazar Ömür Özbenim Kahyaoğlu İle Söyleşisi

Röportaj: Betül Altınsoy Merhabalar. Öncelikle kendinizi bize tanıtabilir misiniz? Sizi, sizin kelimelerinizle tanıyalım. Merhabalar. Ben, Ömür Özbenim Kahyaoğlu. 28.06.1980 İstanbul doğumluyum. Güzel sanatlar mezunu ve 3...

Betül Altınsoy’un Yazar Gülsen Çakmak İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Kısaca kendinizi anlatır mısınız? 1979 Sivas Koyulhisar Gökdere köyünde doğdum. 4 yaşında babamın işi gereği Afyon’a taşındık. Lise son sınıfa kadar Afyon’da yaşadım ve...

Son Yorumlar