10.3 C
Ankara
24. Temmuz. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Yerel Erciyes Kayserililer Derneğinde Hacı Bekir Yıldız Güven Tazeledi

Erciyes Kayserililer Derneğinde Hacı Bekir Yıldız Güven Tazeledi

Erciyes Kayserililer Derneğinde Hacı Bekir Yıldız Güven Tazeledi
2009 yılında Ankara Mamak Merkezli olarak kurulan ve aktif olarak faaliyet gösteren Erciyes Kayserililer Kalkınma ve Dayanışma Derneğinde Kongre Heyecanı yaşandı.
26 Haziran 2022 Pazar günü Saat 14.00’de Mamak Sivil Toplum Merkezi Taşlıçay Mah. Taşlıçay Sokak Belediye hizmet binası 29/13 Mamak adresinde yapılan genel kurul toplantısı şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde hep birlikte Okunan İstiklal Marşı ile başlandı.
Divana oy birliği ile Başkanlığa Resul Erol, üyeliklere ise İbrahim Görünme ve Ahmet Kayabaşı’nın seçilmesiyle gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı.
Yıllık Yönetim Faaliyet Raporu ve Denetim Raporları okunarak oya sunuldu ve oybirliği ibra edildi.
Tek liste ile seçime gidilen dernekte Hacı Bekir Yıldız’ın Yönetim ve denetim kurulu listesi oybirliği ile kabul edildi.
Teşekkür konuşmasında Başkan Hacı Bekir Yıldız yüksek katılım için ve daha önceki başkanlık yapmış herkese teşekkür ettiğini, daha ileri götürmek için çabalanacağını belirtti.
Derneğin 6.Olağan Genel Kuruluna MHP Mamak İlçe Başkanı ve Mamak Belediyesi MHP Meclis Üyesi Avukat Mustafa Esen, Mamak Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mehmet Vecihi Cengiz, İyi Parti Mamak İlçe Başkan Yardımcısı Hakan Köseoğlu, Abidinpaşa Mahallesi Muhtarı Ahmet Kayabaşı, yeni kurulan Kayseri İncesulular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Çalap ve yönetimi ile çok sayıda dernek üyesi katılım sağladı.
Seçim sonrası Hacı Bekir Yıldız tarafından teşekkür açıklaması yapıldı. Açıklamada “Erciyes Kayserililer Derneği olarak 6. Olağan Genel Kurulumuzu yapmış bulunmaktayız. Genel kurula katılan üyelerimizin teveccühleri ile Dernek başkanı olarak yolumuza devam edeceğiz. Mevla’m hayırlı mübarek eylesin, mahcup eylemesin inşallah.
Genel Kurulumuza katılan tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Mevla’m birliğimizi dirliğimizi daim eylesin inşallah”. Dedi.
Genel Kurula katılan Üyelerden Orhan Arsoy ise yeniden seçilen Hacı Bekir Yıldız’a bir kayısı tesbihi hediye etti.
Toplu fotoğraf çekimleri sonrası Genel kurul sona erdi.

- Advertisment -

En popüler

Ankara Şehit Yakınları ve Gaziler Korosu Kalefest’ de Büyük Takdir Gördü

Ankara Şehit Yakınları ve Gaziler Korosu Kalefest' de Büyük Takdir Gördü CANTÜRK HABER ÖZEL HABER/ KIRIKKALE 22 Mayıs 2024 tarihinde Kırıkkale Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Kırıkkale...

Güney Türkistan’da Özellikle Türklerin Yoğun Şekilde Yaşadığı Bölgelerde Büyük Sel Felaketi Yaşanıyor.

Güney Türkistan'da büyük bir şok ve üzüntü yaratan, Türklerin yaşadığı bölgeyi vuran ve şimdiye kadar görülmeyen sel felaketinde, alınan yeni bilgilere göre, Güney Türkistan'ın...

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Son Yorumlar