10.3 C
Ankara
26. Eylül. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Sağlık Hüseyin Eşibayan: Ortaöğretim Tıbbi Sekreterlerin Mağduriyetinin Giderilmesi Gerekiyor

Hüseyin Eşibayan: Ortaöğretim Tıbbi Sekreterlerin Mağduriyetinin Giderilmesi Gerekiyor

Hüseyin Eşibayan: Ortaöğretim Tıbbi Sekreterlerin Mağduriyetinin Giderilmesi Gerekiyor

29 Kasım Tıbbi Sekreterler günü dolayısıyla Sağlık Bakanlığında bir dizi ziyaretlerde bulunan Ortaöğretim Tıbbi Sekreterler Platformu bugünün anlam ve önemine binaen gazetemize açıklamalarda bulundu.
Ortaöğretim Tıbbi Sekreterler Basın Sözcüsü Hüseyin EŞİBAYAN verdiği demeçte;
Bugün Tıbbi Sekreterler günü olarak kutlanmaktadır. Bizler bugün mutlu olmamız gerekirken Sağlık Bakanlığı tarihinin en yüksek alımında Ortaöğretim Tıbbi Sekreterlik bölümü mezunlarına yer verilmemesi bizleri derinden üzmüştür.
Oysa ki Cumhurbaşkanımızın “Meslek Liselerindeki eğitimi arttırıp hem sanayi hem de sağlık alanında kalifiyeli personellerin istihdamına öncelik vereceğiz” açıklamasından 3 gün sonra bizlere kadro vermemesi bizleri şok etmiştir.
Eşit şartlarda yarıştırılmamamıza rağmen Kamu Personeli Seçme Sınavından yüksek puanlar aldık. Öyle ki 92 puan, 90 puan ve 87 puan alan arkadaşlarımız atama bekliyor.
Bizler bu mesleği yapabilmek adına 2 yıl boyunca gece gündüz çalıştık ve yüksek puanları aldık diyen Hüseyin EŞİBAYAN yapılması planlanan ikinci alımda Ortaöğretim Tıbbi Sekreterlerin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
“Madem ki eğitim seviyesinin yükseltilmesi hedeflendi, o halde taşerondan ilkokul mezunları nasıl işe alındı” diyen Platform sözcüsü bizler bir evin sürekli örselenen, aşağılanan, sürekli baskı altına alınan evlatları değiliz.
Bizler de adil olan şekilde kadro alıp atanıp memleketimize hizmet etmek istiyoruz diyerek sözlerini noktaladı.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Yazar Nurbanu Kablan İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Öncelikle “Paranoyak ve Melankolik Bir Aşk” kitabınız hayırlı olsun. Kitaplarınızı konuşmadan önce okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz? Nurbanu Kablan, Sivas doğumlu; İlk, orta ve lise...

Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru: Azerbaycan’ın KARABAĞ’da Ermeni Terörüne Şamarı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU’ un “Azerbaycan’ in KARABAĞ’ da Ermeni terörüne şamarı” konulu basın açıklaması yaptı....

Betül Altınsoy’un Yazar Oktay FERİK İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Bendeniz Oktay Ferik, 1987 yılı Bursa doğumluyum. İlk ve Orta Öğrenimimi Yenişehir’de, Liseyi Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesinde tamamladım. Anadolu Üniversitesi...

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın: Muhalif Medya’ya Sert Tepki, Halen Uyanamamışlar…

- CHP çığırtkanı muhalif TV kanallarının sahip ve sorumluları; gördükleri iktidar rüyasından zillet ittifakının seçimlerde uğradığı hezimete rağmen uyanamamıştır. Bu yüzden CHP yandaşı kanallar...

Son Yorumlar