10.3 C
Ankara
24. Temmuz. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Ekonomi İskender Doğan Yazdı-Bağ-Kur Emeklisine Yazıktır

İskender Doğan Yazdı-Bağ-Kur Emeklisine Yazıktır

İskender Doğan Yazdı-Bağ-Kur Emeklisine Yazıktır
Değerli okurlarım, Bağ-kur sigortalıları, yıllardır istihdam oluşturan, Üreten ülkemizin değeri olan Esnaf ve iş adamlarımızdır. Bu arkadaşlarımız üreterek, Yıllarca, Ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmuştur.
İŞADAMLARIMIZ ÜLKEMİZİN DEĞERİ,BAŞIMIZIN TACI DIR..İŞADAMLARI ÇAĞIMIZIN KAHRAMANLARIDIR.
Hal böyle iken, Bu kahramanlar emekli olduklarında, SGK tarafından, en az emekli maaşı verilerek kaderlerine terk edilmiştir. Bu gün Bağ-Kur emeklisinin maaşı 1500-2500 Tl arasındadır. Bu şu demektir, SGK yetkililerinin, BAĞ-KUR sigortalısının aldığı maaş ta gözü var demektir. Bağ-Kur emeklilerinin kaderi, tamamen Bürokratların eline bırakılmıştır.
Bizdeki bürokrat profilini ben de sizlerle paylaşayım. Bizim bürokratlar, aşırı kuralcı, işleri zorlaştıran, Genelde kapısı halka kapalı. Önünde ceket düğmelenen insanlardır. Bu katı imajlarının bir kısmını, mevcut iktidar kırdı. Bürokratların kapısı halka açıldı. Memur-amir önünde ceket düğmeleme dönemi bitti sayılır.
Ama bu kişilerin, Büyük kısmının İşleri zorlaştırdığı, işleri yokuşa sürdüğünü de, kimse de inkâr edemez. Devlet dairelerinde istisnai durumlarda var. Çalışkan-görevini yapan memur ve amirler var. Bunların sayısı bana göre Genel oranlamaya bakarsak % 25 civarındadır. Bir odada 8 kişi çalışıyorsa bunun ikisi çalışıyor, diğerleri de günü kurtarıyor demektir.
Bürokratlarımız, SGK Genel müdürü ve yetkilileri EMEKLİ BAĞ-KUR siğortalısı esnaf-işadamlarımızın adam gibi emekli maaşı almasını istemiyor mu?
Neden onların istihdam oluşturdukları, üretim yaptıkları Ülkemizin kalkınmasına direkt katkıda bulunduklarını bilmez görünüyorlar. Konuştuğum pek çok Bağ-Kur sigortalısı,emekliler,Perişan..
Bu gün en düşük Memur emeklisinin maaşı 5000 TL’den başlıyor, bu maaş 10-15-20 bin tl ve yukarıları kadar yükseliyor. İşçi emeklilerinin maaşları 2700- 3000 tl dan başlıyor. Yukarılara çıkabiliyor. Ortada bir dengesizlik-Adaletsizlik var.
İktidarın milletvekilleri, bu konuda titiz bir çalışma yapmalıdır. EMEKLİLER ARASINDAKİ BU MAAŞ DENGESİZLİĞİNİN GİDERİLMESİNE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA YAPMALIDIR.
Sayın Denizli milletvekillerimiz, önce sanayi sitelerine, bayramyeri-kaleiçi esnaflarına gitsinler.
Onların sesini dinlesin. Talepleri alsın. Daha sonra bunu ilgili bakan ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan la paylaşsın.
Şimdi memur emeklileri, işçi emeklileri, Bağ-kur emeklileri, Bağ-kur tarım sigortalısı emeklileri.
Daha var mı? Bence BUNLAR ARASINDA YAPILACAK ADİL BİR DÜZENLEME İLE SİGORTA GRUPLARI ARASINDAKİ DENGESİZLİK GİDERİLSİN.
İNSANCA BİR YAŞAM SÜRECEK ,YASAL DÜZENLEMELER GETİRİLSİN.DEĞİŞİK EMEKLİLER GRUPLARI ARASINDA UÇURUMLAR KALDIRILSIN..
ALLAH EMEKLİLERİMİZE SAĞLIK-HUZUR VERSİN. UZUN ÖMÜR VERSİN.
DEVLETİMİZ DE onları, Adaletli şekilde vereceği zamlar la mutlu etsin.
UNUTULMASIN BAĞ-KUR EMEKLİSİ ÜLKEMİZİN EN KIYMETLİ EMEKLİLERİDİR..
ESNAFLAR VE İŞ ADAMLARI ÇAĞIMIZIN KAHRAMANLARIDIR..
Saygı sunuyorum..

- Advertisment -

En popüler

Ankara Şehit Yakınları ve Gaziler Korosu Kalefest’ de Büyük Takdir Gördü

Ankara Şehit Yakınları ve Gaziler Korosu Kalefest' de Büyük Takdir Gördü CANTÜRK HABER ÖZEL HABER/ KIRIKKALE 22 Mayıs 2024 tarihinde Kırıkkale Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Kırıkkale...

Güney Türkistan’da Özellikle Türklerin Yoğun Şekilde Yaşadığı Bölgelerde Büyük Sel Felaketi Yaşanıyor.

Güney Türkistan'da büyük bir şok ve üzüntü yaratan, Türklerin yaşadığı bölgeyi vuran ve şimdiye kadar görülmeyen sel felaketinde, alınan yeni bilgilere göre, Güney Türkistan'ın...

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Son Yorumlar