10.3 C
Ankara
1. Aralık. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Kültür Sanat Ankara’daki Kayserililer Hemşehri Buluşmasında Bir Araya Geldi.

Ankara’daki Kayserililer Hemşehri Buluşmasında Bir Araya Geldi.

Ankara’daki Kayserililer Hemşehri Buluşmasında Bir Araya Geldi.
Erciyes Kayserililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği “Hemşehri Buluşması” etkinliği 21 Aralık 2022 Çarşamba günü, Saat: 19.00’da Lavanta Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Etkinliğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet ÖZHASEKİ, Mamak Kaymakamı Ali SIRMALI, Mamak Belediye Başkanı Murat KÖSE, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan SARIGÖL ve İlçe Yönetimi, AK Parti Kadın kolları Başkanı Seda Ateş YANAR, MHP Mamak İlçe Başkanı Av. Mustafa ESEN ve Yönetimi, MHP Mamak İlçe Başkanlığı Kadın ve Gençlik Yönetimi, CHP Mamak İlçe Başkanı Dr. Ali Rıza ERDEK ve Yönetimi, Saadet Partisi Ankara İl Başkan Yardımcısı Murat SİPAHİ ve Saadet Partisi Mamak İlçe Başkan Yardımcısı Muharrem KAYA, Mamak Belediyesi CHP Meclis Üyeleri Songül DOĞAN ve Fırat GÖKÇE, Mamak Belediyesi MHP Meclis Üyeleri İsa YİĞİT ve Mehmet Vecihi CENGİZ, Mamak Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Ekrem DEMİREZEN, Muhtarlar, STK yönetici ve yönetimleri, Ankara’da görev yapan Kayserili bir çok bürokrat ile Ankara’da yaşayan Kayserililer katılım sağladı.
Program açılış konuşması ile başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
Şair Ahmet Sami BENLİ’ye ait “Vatan KAYSERİ” şiirini Arif Kayra ÖZÇELİK ve Nilda ÖZÇELİK kardeşler okudu ve salondan coşkulu alkış aldılar.
Erciyes Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacı Bekir YILDIZ günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
YILDIZ; “Sayın bakanım ve milletvekilim, kaymakamım, belediye başkanım, siyasi parti ilçe başkanlarım, Mamak Belediyesi belediye meclis üyelerim, muhtarlarım, STK’larımızın kıymetli başkan ve yöneticileri, çok kıymetli hanımefendiler, beyefendiler, kıymetli çocuklarımız, sevgili hemşehrilerim, hepinizi şahsım ve derneğimiz adına saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.
Hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Konuşmama başlarken bizlerin böylesine güzel bir ortamda buluşmasında desteklerini esirgemeyen Mamak Belediye Başkanımız Sayın Murat KÖSE’ye huzurlarınızda teşekkür etmek isterim. Sağolsun varolsunlar.
Ve yine konuşmama başlarken 2009 yılında kurduğumuz derneğimizin bu günlere ulaşmasında emeği geçen Kurucu Başkanımız Sayın Ünsal ŞAHİN başkanıma, ikinci başkanımız Sayın Serkan TAŞTAN başkanıma ve üçüncü başkanımız halen MHP Mamak İlçe Başkanlığı görevini yürüten Sayın Mustafa ESEN başkanıma ve görev alan tüm yönetim kurulu üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Aramızdan Ahirete intikal edenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da sağlıklı uzun ömürler dilerim.
Değerli hemşehrilerim,
Hemşeri derneklerinin düzenlemiş olduğu bu tarz etkinliklerin amacı dostlukları pekiştirmek, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamaktır. Bununla birlikte asıl üstlendiği misyon da kültürünü korumaktır. Çünkü bizim kültürümüzde dostluk vardır, dayanışma vardır, kardeşlik vardır, edep ve de ahlak vardır.
Kültür bir toplumun manevi değerlerinin toplamıdır. Özellikle büyük şehirlere göçlerin yoğunlaştığı yıllardan beri her toplumun kendi kültürünü koruma misyonunu da sivil toplum kuruluşları üstlenmişler ve faaliyetlerini bu amaca uygun olarak yürütmüşlerdir.
İşte tam bu noktada da derneğimiz faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir ve siz değerli hemşehrilerimizin de her zaman hizmetindedir.
Ne demiş ünlü Halk Ozanımız KARACAOĞLAN;
“Erciyes‘e yağan karlar,
Seher ile göçer eller,
Zamanında Elif derler,
Bir küçücük gelin gördüm.”
Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken siz değerli misafirlerimizi sevgiyle saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.
Sağ olun var olun Allah’a emanet olun” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından plaket töreninde Erciyes Kayserililer Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin her zaman yanında olan ve desteklerini esirgemeyen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet ÖZHASEKİ, Mamak Kaymakamı Ali SIRMALI, Mamak Belediye Başkanı Murat KÖSE, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan SARIGÖL ve MHP İlçe Başkanı Av. Mustafa ESEN’e plaketleri takdim edildi.
Ayrıca Kayserispor taraftar grubu Kapalıkale tarafından günün anlamına binaen Mehmet ÖZHASEKi’ye bir atkı hediye edildi.
Yemek sunumu ile birlikte Kayseri Turanlı sanatçı Kubilay AKSOY konser verdi. AKSOY’un konseri coşku ile dinlendi ve yoğun alkış aldı.
Yoğun ilgi gören program etkinliğe katılan protokolün, dernek yönetiminin, dernek üyelerinin ve davetlilerin toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Bugün Filistin, Yarın Tüm Bölge ve Nihayet Türkiye’nin Kuşatılması Amaçlanıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 24 Ekim 2023 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşmanın tam metni ve videosunu sunuyoruz. Değerli Milletvekilleri Muhterem...

Kerem Taşkın-Gizli Mektup

Dil söyler, kalem yazar Mutluluk olur yüreğimde Hayatta güzellikler olur her zaman Benim tek yüreğim var. Kalbimde hep güzellikler olmuştur Mektubum dolmuştur Hiçbir zaman bahsetmedim İçimde hep gizli tuttum Son sözlerimi yazdım Seninle...

Betül Altınsoy’un Yazar Ömür Özbenim Kahyaoğlu İle Söyleşisi

Röportaj: Betül Altınsoy Merhabalar. Öncelikle kendinizi bize tanıtabilir misiniz? Sizi, sizin kelimelerinizle tanıyalım. Merhabalar. Ben, Ömür Özbenim Kahyaoğlu. 28.06.1980 İstanbul doğumluyum. Güzel sanatlar mezunu ve 3...

Betül Altınsoy’un Yazar Gülsen Çakmak İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Kısaca kendinizi anlatır mısınız? 1979 Sivas Koyulhisar Gökdere köyünde doğdum. 4 yaşında babamın işi gereği Afyon’a taşındık. Lise son sınıfa kadar Afyon’da yaşadım ve...

Son Yorumlar