10.3 C
Ankara
2. Ekim. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Eğitim Kenan Kuru: Sağlıklı Eğitim Yılı Diliyorum

Kenan Kuru: Sağlıklı Eğitim Yılı Diliyorum

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru Tarafından 2021-2022 Eğitim- Öğretim Döneminin Başlaması Nedeniyle Basın Açıklaması Aşağıdadır.
Açıklama Şöyle;
SAĞLIKLI EĞİTİM YILI DİLİYORUM.
Millet varlığına eğitimle kazandırılan katkıyı önemli hale getiren millet gerçeği, hukukun üstünlüğünün hassasiyetinin göstergesi durumundadır. O halde TÜRKAV, Millete hizmet sunulmasında kültürünün ve gelişmesinin yanında, sağlıklı olarak gelecek nesillere övünülecek geçmişin bırakılmasını önemli görmektedir.
ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZDİR.
Covıt-19 pandeminin ortaya koyduğu tahribatlardan biriside eğitim ve öğretimde olmuştur. 06.09.2921 tarihinde yüz yüze eğitim başlamaktadır. Velilerin ve öğretmenlerinde kaygı duyulduğu dönemden geçildiği bir gerçektir. O halde yapılması gerekenlerin yapılması önemli olacaktır. Okul Müdürlerinin eğitim – öğretimin sağlıklı bir şekilde devam etmesinde yapacakları vardır. Öğretmenlere Likert-tipi tek boyutlu bir ölçek geliştirilmiştir ve bu örnekten kısaca bahsetmek istiyorum. Geliştirilen bu ölçek İlköğretim okullarında görev yapan Okul yöneticileri ve öğretmenlerin saygınlığını belirlemedeki rolünü öğrenmek amacıyla üç farklı okulda birinci ve ikinci kademede görev yapan öğretmenlerin görüşü alınarak yapılmıştır.
Konular; Okul yöneticisi, Öğretmen, saygınlık, motivasyon.
Okul yöneticileri içinde bulunduğumuz bu hassas dönem içinde değişimler yaşamalıdır. Görev ortamı sağlıklı ve bilgi toplumuna doğru yönelmelidir. Yönetimde önderlik biçimlerini ve yönetsel faaliyetlerini de değiştirmelidir. Öğretmen bir mesleği yapmakla görevlendirilmiş olduğundan mesleki saygınlığını hissetme ihtiyacı duymalıdır. Okul Müdürleri, Öğretmenlerden elde edilen okulların durumu ve bilgilerini hiçbir ihmalkârlığa mahal vermeden takip ve denetlemelidir. Çocuklarımız böyle bir ortamda veli, öğretmen ve okul yöneticileriyle yeni bir eğitim- öğretim yılına başlamaktadır. Okul Müdürleri daha çok dikkatli olmak zorunluluğundadır. Okul Yöneticisi, Öğretmen ve Öğrenci bütünlüğü içinde sağlıklı bir yıl dönem diliyorum.
TÜRKAV olarak bilgili ve geleceğin emanetçileri çocuklarımıza sağlıklı bir eğitim- öğretim dönemi ile başarılar diliyorum.

Kenan KURU
Trabzon TÜRKAV Başkanı

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Terör Örgütleri ve Arkasındaki Destekçileri Ne Yaparlarsa Yapsınlar Asla Emellerine Muvaffak Olamayacaklardır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 1 Ekim 2023 tarihili sosyal medya hesabı X üzerinden yayınladıkları mesajlarını sunuyoruz. Bugün sabah Emniyet Genel Müdürlüğümüzü...

Faiq Alakbarli: Dünyanın Bütün Güçleri Türkiye-Azerbaycan Birliğini Hesaba Katmalı

Siyaset Bilimci Faiq Alakbarli son günlerde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; Yerel nitelikteki askeri operasyonların Azerbaycan için geniş ufuklar açtı. Şehirlerimizin ve...

Yiğit Emir Ahi’nin Yazar Emre Timur İle Söyleşisi

Röportaj : Yiğit Emir AHİ Emre Bey, size klasik bir sorum olacak belki ama biz okurlarınız olarak Emre Bey’i biraz daha tanımak istesek sizin bize...

Mahir Adıbeş Gezdi ve Yazdı-Zamanın Sularla Aktığı Yer (AYDER)

İkindi vakti vardık Ayder’e, dostum Recep Yaşar otelde yerimizi hazırlatmış. Yollar çok kalabalık, araba park yerinde sıkıntı var. Çok sayıda seyahat otobüsleri trafiği yavaşlatıyor....

Son Yorumlar