Kullanım Koşulları

Kullanım Şartları
www.canturkhaber.net (bundan sonra kısaca “Cantürk Haber İnternet Gazetesi” olarak anılacaktır) Internet portalımıza eriştiğiniz için teşekkür ederiz. Umarız sunduğumuz hizmet ve bilgiden kazançlı çıkarsınız ve özel veya profesyonel BT ortamınızı şekillendirmek için pek çok öneri bulursunuz. Aşağıdaki yazılı şartlarımızı başından sonuna kadar okumak için lütfen biraz zaman ayırın. İsterseniz bu metnin tamamını kopyalayabilir ve/veya yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.
  1. Genel
Cantürk Haber İnternet Gazetesinin kısmen veya tümüyle kullanımı bu Kullanım Şartlarına bağlıdır. CANTÜRK HABER, herhangi bir anda ve bildirimde bulunmaksızın bu şartların değiştirilmesi, düzeltilmesi veya yerini başkalarının alması hakkını saklı tutar. Web sitesine erişmek veya onu kullanmak için siteye kayıt olarak veya kayıt olmadan girerek, Web sitesinin kullanımına temel olan şu anki Kullanım Şartları’nı kabul etmiş oluyorsunuz. Cantürk Haber İnternet Gazetesinin kısmen veya tümüyle kullanımının riski size aittir.
  1. Cantürk Haber İnternet Gazetesine Erişebilirlik
Kullanıcı, CANTÜRK HABER’nin Web Sitesini sürekli olarak hazır bulundurma sorumluluğunu taşımadığını bilir. CANTÜRK HABER ayrıca, herhangi bir zamanda ve bildirmeksizin Web Sitesi operasyonunu kısmen veya tamamen durdurma veya ona erişimi belirli kullanıcılar veya tüm kullanıcılara sınırlama hakkını da saklı tutar.
  1. Cantürk Haber İnternet Gazetesinin, İçeriğinin ve sağlanan Bilgilerin kullanımı
CANTÜRK HABER tarafından kullanıcılara sağlanan bütün bilgiler herkese açıktır (aksi belirtilmedikçe) ve ücretsizdir. Her kullanıcı sağlanan bilgileri kendi kişisel ihtiyaçları için kullanabilir ve saklayabilir. Bilgiler veya resimlerin başka şekillerde veya ticari amaç içeren şekilde kullanımı, özellikle de kopyalanması, değiştirilmesi veya herhangi bir tipteki yayın veya reklamla entegre edilmesi, ancak CANTÜRK HABER’nin önceden izin vermesine bağlıdır. CANTÜRK HABER sitesinde yayımlanan tüm bilgi, belge ve resimler “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu”na tabi olup, kullanımı için kesinlikle CANTÜRK HABER Ltd.’den yazılı izin alınmalıdır. Aksi durum suç oluşturacak olup, CANTÜRK HABER her türlü maddi ve manevi haklarını T.C. kanunları ve distribütörlüğünü yaptığı firmalarla yaptığı anlaşmalar çerçevesinde arama hakkına sahip olup, Cantürk Haber İnternet Gazetesi veya bağlı tüm linkler, Web Sitelerini ziyaret eden kullanıcılar işbu şartları, herhangi bir itiraza gerek duymaksızın kabul etmiş sayılırlar.
  1. Üçüncü Parti Linkleri/İçerikleri ve Bilgileri
Cantürk Haber İnternet Gazetesi, üçüncü parti web siteleri-sayfalarına linkler ve referanslar içerebilir. CANTÜRK HABER, böyle web sayfalarındaki içerik veya bilgiler üzerinde bir kontrole sahip olmadığından, böyle web sayfalarının içeriğinin sorumluluğunu taşımaz veya böyle web siteleri ve içeriklerine ilişkin uyarılarda bulunmaz. CANTÜRK HABER, Cantürk Haber İnternet Gazetesinde, iş ortaklarından herhangi biri tarafından sağlanan bilgiler de dahil olmak üzere, üçüncü parti bilgi olarak sunulan bilgilerin kalitesinden, doğruluğundan ve tamlığından da sorumlu değildir.
  1. Yazılım İndirme
Eğer yazılım indirilmek üzere CANTÜRK HABER tarafından sağlanmışsa, böyle bir yazılımın kısmen veya tümüyle kullanımı, yasal tedarikçisinin veya üreticisinin uygun lisans şartlarına bağlıdır (lisans anlaşması). Bu şartlar, yazılımla birlikte geleceklerdir veya yazılımın üreticisinden/yasal tedarikçisinden elde edilebilirler. Genelde kullanıcı, sağlanan uygun lisans şartlarını kabul etmeksizin böyle bir yazılımı kuramayacaktır.
İndirilmek üzere sağlanan yazılım, sadece özel kullanım veya test amaçlı kullanım için sağlanmaktadır. Diğer şekillerde kullanımları suçtur ve medeni kanuna tabiidir. Zorunlu kullanım hakları, bölgeye uygun özel yasa çerçevesinden etkilenmeksizin olduğu gibi korunur.
CANTÜRK HABER, doğrudan veya dolaylı olarak indirilen veri dosyalarının kullanımından kaynaklanan zararlardan sorumlu değildir.
  1. Bilgisayar Virüsleri Hakkında Önemli Duyuru
Her ne kadar CANTÜRK HABER, Cantürk Haber İnternet Gazetesini virüslerden korumak için her çabayı gösterse de, virüssüzlük konusunda herhangi bir garanti veremez. Kullanıcı kendini korumak için özel güvenlik önlemleri almak için gerekli adımları atmalı ve herhangi bir bilgi, yazılım veya doküman indirmeden önce bir virüs tarayıcı kullanmalıdır.
  1. Şifre Kullanımı ve Sorumluluğu Kuralları
Web Sitesinin kullanımı için alınması gereken böyle şifrelerin kullanımına gelince, kullanıcı, herhangi bir şifrenin güvenli olarak kullanılması ve kötüye kullanımının engellenmesinden kendisi sorumludur. Kullanıcı, bu şifrenin izinsiz bir üçüncü parti kişi tarafından erişilebildiğini veya kötü amaçla kullanılabileceğini farkettiği durumlarda, hemen CANTÜRK HABER’i bu durumdan haberdar etmelidir. CANTÜRK HABER de o zaman şifrenin kullanımını engellemek için gerekli önlemleri alır. Yukarıda bahsedilmiş olsa da, CANTÜRK HABER, şifrenin herhangi bir kötü amaçlı kullanımının bir CANTÜRK HABER çalışanı veya birlikte çalıştığı üçüncü parti birinin ihmali veya kasıtlı davranışları yoluyla zarara yol açılmaksızın, herhangi bir anlaşma, haksız kullanım veya Kişisel Şifrelerin kötü kullanımından doğan zararlar için uygulanabileceği düşülen herhangi bir yasal teori açısından sorumlu değildir. CANTÜRK HABER’nin haklarının saklı olmasına ek olarak, herhangi bir anda özel nedenler göstermeksizin, Kullanıcı Verilerini bloke ederek, Kullanıcının şifre ile korunan alana erişimini iptal edebilir veya sınırlayabilir.
  1. Sorumluluk Sınırları
CANTÜRK HABER, kanuni olarak zorunlu olmadıkça, özellikle kar kaybı, operasyonların iptali, operasyonların durması veya veri kaybı gibi durumlardan kesinlikle sorumlu değildir.
  1. Yargı Yetkisi/ Uygun Kanun
Cantürk Haber İnternet Gazetesi, sadece CANTÜRK HABER’nin iş yaptığı ülkelerde çalıştırılır ve yönetilir. CANTÜRK HABER, Cantürk Haber İnternet Gazetesindeki bilgi, belge, resim, yazılım ve/ya dokümanları, diğer ülkelerde izlenmesi veya dosya indirilmesi için özelleştirip hazır hale getirmez. Eğer Kullanıcı Cantürk Haber İnternet Gazetesine diğer ülkelerden ulaşırsa, tüm yerel yasalara uygunluk açısından sorumluluk kendisine aittir. Böyle içeriklerin yasadışı kabul edildiği ülkelerden Cantürk Haber İnternet Gazetesinin bilgilerine, yazılımlarına ve/veya dokümanlarına erişim açıkça yasaktır.
Bu Kullanım Şartları Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve CANTÜRK HABER’in distribütörlüğünü yaptığı şirketlerin Gizlilik ve Kullanım Şartları çerçevesince düzenlenmiş ve bu şartlara göre denetlenmektedir. Bu Kullanım Şartlarına ilişkin bütün anlaşmazlıklarda çözüm için yargı yeri olarak taraflar arasında Türkiye kabul edilmelidir.